Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van esélyem? Mégis hogyan?

Van esélyem? Mégis hogyan?

Figyelt kérdés
Van esély beilleszkedni egy közösségbe, ha már 3 éve ott vagy, és általába passzív voltál mindenkivel, önbizalom hiány miatt, de kedveled azt a társaságot, annak ellenére, hogy néha szemétkedőnek tartod? Ha megváltoztál, de közöttük mégis még mindig furán érzed, magad mert megszoktad, és ők is megszokták, hogy passzív vagy. van esély rá?
2011. júl. 19. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, meg voltam ezzel. Kihagytam az egyetemi gólyatábort, és amikor bekerültem, nem ismertem senkit, persze a többiek már mind ismerték egymást, és már kialakultak ilyen haveri társaságok, én meg persze semelyikhez nem mertem odamenni. :D


Szerintem azon már nem változtathatsz, hogy téged ilyen "passzívnak könyveltek el", viszont ez nem jelenti azt, hogy ne kerülhetnél be a társaságba. A legkönnyebb az, ha van egy szimpatikus egyén (haver) a társaságból, és rajta keresztül próbálsz meg bekerülni. Úgy értem, h. az ő apropóján te is odamész a többiekhez beszélgetni, stb.

2011. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
milyen igaz:) erre én is gondoltam:) csak nem tudok senkihez se oda menni meglepően hirtelenül barátkozni, miután mindenki úgy ismer, hogy egésznap majdnem mindig csak a padban ülők és ritkán szólok valakihez, elég komolytalan társaság, és nagyrészt nagyképűek.
2011. júl. 19. 18:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne a konkrét emberekhez menj oda, hanem ha adódik valami "érdekes" szituáció, akkor a szituációhoz. Mondok egy példát. Én fizikára jártam, és az óra közi szünetekben mindig közelebbről meg lehetett nézni az órai kísérletet (eszközöket). Én is így tettem, és ilyenkor akarva, akaratlanul is beszédbe elegyedtem a többiekkel. Így nem olyan feltűnő az, hogy úgymond "nyomulsz rájuk" :D.


másik példa: Adott valami téma, amin hülyülnek. Húzódj te is közelebb, mintha érdekelne - jó esetben érdekel is :), és szólj te is bele a társalgásba.


Amúgy ismerem, hogy milyen k*rva nehéz elkezdeni, miután eddig kábé hozzájuk sem szóltál, de ennél nem tudok jobb tanácsot adni.

2011. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!