Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az mitől lehet, hogy általában...

Az mitől lehet, hogy általában csak addig érdekelnek a dolgok, addig vagyok motivált, amíg el nem mondom másoknak is?

Figyelt kérdés

Például, szoktam írogatni, régebben gyakran megmutattam 1-1 készülő, épp elkezdett írásomat, és míg először szerettem írni, tele voltam ötletekkel, stb, miután megmutattam másnak, mindig elment tőle a kedvem, hogy folytassam, és általában inkább újba kezdtem. Pedig dicsérték milyen jó, van hogy internetre is feltettem fejezeteket, ott is kérték idegenek hogy folytassam, kíváncsiak rá mi lesz.. Ma már inkább el se árulom senkinek, hogy épp írok valamit.

Ugyanez a helyzet például azzal, hogy mi szeretnék lenni ha "felnövök". Volt már 1-2szer, hogy rájöttem, hogy na igen, én [tetszőleges munka] akarok lenni, ezzel aztán ellenék életem végéig, utánanéztem mindennek, egyre lelkesebb lettem, aztán persze elmondtam anyáméknak, ők támogattak, örültek, biztosítottak hogy persze, segítenek mindenben majd ha kell, meg ilyenek. És pár napra rá már ez sem tűnt olyan izgalmasnak, megint ott álltam minden cél nélkül. És ez egy csomó mindenre igaz. Pedig nem arról van szó, látjátok, hogy elbizonytalanítanának, hogy jaj ne kezdjek bele ilyen hülyeségbe, úgysem menne, hanem épp az ellenkezője.


2011. júl. 1. 14:52
 1/4 Pityupocse ***** válasza:
Szerintem ez normális, nem írtad hány éves vagy, én meg nem érzem meg, de elég sokáig keresgéli mindenki a saját útját. Az, hogy kiskorodban eldöntöd, hogy menő ügyvéd leszel még nem jelenti azt, hogy végig is tudod csinálni. És mivel minden nap tanulsz valamit, valószínű mindig átértékelődnek benned a dolgok, ma ez érdekel holnap az, velem is voltak ilyen dolgok. Ez idővel majd enyhülni fog, főleg mikor komolyan kell válasz, hogy mihez is kezdj az életeddel.
2011. júl. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
20 vagyok, tehát talán már illene kitalálni mit is akarok csinálni. De nem is az van, hogy ne jutna eszembe semmi, hanem ez, hogy ahogy másokkal is megosztom, elmegy tőle a kedvem.
2011. júl. 2. 03:00
 3/4 Pityupocse ***** válasza:

Én is 20 vagyok, nekem nem elmegy a kedvem, hanem félek, hogy kudarca fog fulladni.


20 évesen még nagyon messze vagy attól, hogy komoly munkát vállalj. Ilyenkor még, csak bele-bele kóstolgatsz a pénzkeresés rögös útjaiba. Egyetemre jársz-e már?

2011. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tippelek:

1. Lehet, hogy a saját dolgaid titok volta motivál - szóval az, hogy csak te tudsz róluk és senki más a világon (írások, célok, tervek). Az, hogy más is ismeri, már nem olyan izgalmas.


2. Onnantól, hogy elmondod másnak, felelősséget kell vállalnod a dolgaidért, hogy végig is csinálod - a megkezdett írást be kell fejezned, a választott szakma mellett ki kell tartanod - lehet, hogy ezzel vannak nálad gondok. Úgy érezheted, ha valami mellett nyilvánosan állást foglaltál, akkor ahhoz tartanod kell magad, s ezt korlátnak éled meg. Ezért inkább elmenekülsz s nem fejezed be.

2011. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!