Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért írnak le minket az emberek?

Miért írnak le minket az emberek?

Figyelt kérdés

Miért mondják azt az emberek az otthon ülő, és ott a hobbijaival foglalkozó, abban alkotó tevékenységet végző, és ha elmenős is, akkor is egyedül sétálós vagy sportolgatós emberekre, hogy

begyepesedettek, nem tudnak lazítani,

nem tudnak kikapcsolódni,

bajaik lesznek az életben mindig is,

elvesztik a fiatalkorukat és visszasírják?


Mi így érezzük jól magunkat!

Minket fáraszt a társaság hosszabb távon!

Minket fáraszt, hogy el kell járni!


2011. jún. 24. 14:43
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Szerintem nem feltétlen, sőt!

Mert vannak körülöttünk emberek, de heti 1-2 alkalom elég lehet velük/belőlük.

2011. jún. 26. 22:03
 12/30 anonim ***** válasza:
szerintem akkor senki nem néz le ha otthon vagy és a saját hobbiddal foglalkozol vagy egyedül jársz sportolni meg sétálni. sok féle ember van. Én például ha 1 napig egyedül vagyok már magányosnak érzem magam. de minenki más ha meg valami gyökérnek baja van ezzel küld el a pi**ába :)
2011. jún. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Szerintem a kiegyensúlyozott személyiség tud egyedül is lenni, de tud társasági életet is élni. Magamon is azt tapasztalom, hogy mindegyikből megárt a sok. Ha sokáig csak itthon vagyok, belemerülök a munkámba, délután megjön a párom és kettesben vagyunk, ennyi az össz kontaktom, akkor hiányzik a társasági élet. Amikor meg huzamosabb időn át minden nap megyünk valahová vagy jönnek hozzánk, akkor meg hiányzik az intim kettesben-lét és néha az egyedüllét.

Minden az arányokon múlik. A remetéket legalább annyira nem értem meg, mint az örökké pörgő, állandóan társaságba járókat.

2011. jún. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:48


Én is pont ilyen vagyok, csak eltolódott arányokkal.

Egy táborban kb. 3 nap után már olyan érzésem van, hogy jó lenne egyedül...

Ha két-három napig minden nap menni kéne valahova vagy mások jönnének, beleőrülnék.

Persze tényleg szabadidőről beszélek, mert iskolaidőben hétköznaponként az az 1 óra - vagy annyi se - szabadidő egyedüli eltöltésre kívánkozik.

2011. jún. 27. 11:55
 15/30 anonim ***** válasza:

Hmm... Szerintem egyik sem jó, de nehogy már leírd azt, aki szeret kicsit csavarogni, beszélgetni.

Én is valamilyen szinten "művészkedem". Írok. Személyiségeket használok. De ehhez látnom kell a világot. Minél többféle embert, gondolkodást, temperamentumot látok, annál egyedibb, összetettebb karakterek születnek a tollamból. Néha pont a céltalan csevegések adják a legnagyobb ihletet. Imádom a barátaimat, ugyanakkor szeretem is megfigyelni őket... Vagy csak látok valahol egy csoportot, és ötleteket adnak ők is. Amúgy én is elítélem azt, aki tényleg egész nap otthon ül, tanul, meg valami öldöklős számítógépes játékot játszik. Miért? Fogalma nincs az emberi kapcsolatokról. Nem tudja, hogyan viselkedjen. Nem ért bizonyos dolgokat, egyszerűen kívülálló. Miért nem lehet csak beilleszkedni a társadalomba, és a szobádban lehetsz olyan elvont, amilyen akarsz, de emberek között próbálj már meg oda illőnek lenni. Bizonyos ingerek egyszerűen nem találnak meg a négy fal között. Ezt egészséges keretek között kellene tartani...

2011. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

"Miért nem lehet csak beilleszkedni a társadalomba, és a szobádban lehetsz olyan elvont, amilyen akarsz, de emberek között próbálj már meg oda illőnek lenni"


Figyelj, azért nem lehet csak (úgy) beilleszkedni a társadalomba, mert sokan nem fogadnak el minket az első benyomás alapján, és többet nem is kérnek belőlünk. Én az első jópár beszélgetéseknél, de van, akivel tovább tart, nem tudok ráérezni, alkalmazkodni, megismerni, hogy mennyit mondhatok el, ő mennyit árul el, milyenek a közös témák. Ez nem megy egyeseknek karikacsapásra. Jó, én talán még elvontabb vagyok az átlagnál, de megkérdezném tőled, hogy mégis mi az az "oda illő"?

Mert én próbálok "oda illő" lenni, de egyszerűen csak azt látom, hogy nem akarnak befogadni. Középsuliban az elején ugyan ez volt, hogy nem tudtam rögtön az elején beilleszkedni, mert még tapasztalgattam, meg minden, aztán fél év múlva meg én voltam a kis nyomi, mert ennyi idő alatt, csak 1 normális barátot szereztem...

Az a 4 év tette rá a legnagyobb lapáttal, hogy most is inkább itthon ülök, és gépezek, meg írogatok közben... Persze én is elmegyek néha avval a nagyon is kevés barátommal valahova, de ennyi. Nem igazán hiányzik a sok társalgás, meg egyebek. (pont azért,mert az emberek 'leírnak', csak mert másabb vagyok...)

2011. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:58


Te elítélsz minket, otthonülőket.

És leszólásnak érzed a kérdésemet, amiben azt kérdezem, hogy miért írnak le minket?

Hát-háát...



Utolsónak is hasonló oka van az otthonülésre, mint nekem.

Ha az osztállyal vagyok, ott cigi, pia, le is isszák magukat, ordítozás; a téma szinte csak a divat, filmek, sztárok, bulik. De tényleg nemigen van más - tisztelet a kivételnek.

Végre találkozom a barátnőimmel... Velük mi a téma? Anima, manga, regények, írás.

Egyik se tartozik az érdeklődési körömbe - van helyette más, csak azt nem képes a társadalom elfogadni!!!


Ja, és ha találnék olyan embert, akivel jól el tudnék beszélgetni? - Vele se akarnék naponta, vagy akár kétnaponta se találkozni, mert olyan személyiség vagyok, aki jobban el tudja magát foglalni egyedül.


Tanulni? - Igen, azt igenis kell! Vagy talán majd a leendő munkámat se végezzem el a munkahelyen?

Szabadidőben - Hosszú felsorolást lehet írni arról, mi mindent lehet csinálni.



Utolsónak pedig köszönöm...

2011. jún. 27. 16:55
 18/30 anonim ***** válasza:
én vagyok a bizonyos egyik válaszoló: én nem speciel az állatkínzásra gondoltam, és tisztelt kérdező: aki tanul, az persze alap dolog, és fontos, de nem kifulladásig :/ különben az előítéleteid is jók rólam, kössz :) 1. abban igazad van, hogy nem csak a divatról és a másik nemről kell beszélgetni, és mi nem is ezt tesszük. Persze néha szóba jön ez is, de én közös programok a haverokkal, ami nem aból áll hogy ülünk a padon és cigizünk, lehet hogy te csak a tv-ben hallottál róla, de létezik olyan hogy mozi, vagy vidámpark, esetleg állatkert, de a kirándulás sem elítélendő számunkra... amúgy nem dohányzok, kössz hogy kérdezed :D
2011. jún. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
k
2011. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
u
2011. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!