Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért írnak le minket az emberek?

Miért írnak le minket az emberek?

Figyelt kérdés

Miért mondják azt az emberek az otthon ülő, és ott a hobbijaival foglalkozó, abban alkotó tevékenységet végző, és ha elmenős is, akkor is egyedül sétálós vagy sportolgatós emberekre, hogy

begyepesedettek, nem tudnak lazítani,

nem tudnak kikapcsolódni,

bajaik lesznek az életben mindig is,

elvesztik a fiatalkorukat és visszasírják?


Mi így érezzük jól magunkat!

Minket fáraszt a társaság hosszabb távon!

Minket fáraszt, hogy el kell járni!


2011. jún. 24. 14:43
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
22%
2011. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
100%
Ők félnek egyedül maradni, és a magányban kettesben önmagukkal a lelkükbe nézni.
2011. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem bírnak minket megérteni. Mi pedig nem akarjuk a társaságukat keresni, így mégjobban eltávolodik a két "fajta" ember. Hamarabb zárnák az ilyen emberekek diliházba, mint hogy megpróbálnák megérteni. Máshogy látjuk a világot, és ők is máshogy, ennek ez a rendje.
2011. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
71%
Mert egyszerűek. Nem bíznak magukban ezért mások társaságát keresik. Általában tehetségtelenek. Ezt a "bajaik lesznek az életben" szöveget általában azoknak mondják akik tehetségesek/értelmesek ezért ülnek otthon és dolgoznak/tanulnak. Egyszerű ego növelő folyamat. "Na mer ha ő a zseni és akkor? Dicsak. Mer neki majd problémai' lesznek a zélettel mer nem csinal mast csak otthon ül' osztnem lesznek baratai." Baromság. Ki a rákomnak nincsenek problémái az élettel? Aki így érvel értelmes nem lehet, max egy felületes primitív barom. Ilyet komolyan venni nem lehet. Majd megbeszéled velük, ha 10 év múlva valami véletlen folytán neked lesz normális munkád (talán a hobbid?) ők meg egy gyárban kaparják a sz*rt 12 órában, mert a nyolcorós műszak végén nem mehetnek haza :) szegények.
2011. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
mert az extrovertált emberek ellentétei
2011. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
0%

Na tessék.. most meg ti írtok le minket!

Szerintem is begyepesedettek akik nem mennek sehová, nem csinálnak semmit :// Nekünk igényünk van a társaságra, a szórakozásra, a barátokra, a csavargásra, rosszalkodásra(csínytevések, meggondolatlan cselekedetek) ettől gyerek a gyerek, és ettől felnőtt a felnőtt. Aki erre nem képes, csak otthon ül, olvas, tanul, mit tudom én, az olyan mintha nem is lenne ember. Mintha mondjuk egy seprű lenne sarokba állítva :/ de csináljátok ha jól esik :)

2011. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Egyiket sem kell leírni! Valaki ilyen, valaki olyan.o.O

Én nem leírni akarom az otthonülősöket, egyszerűen csak annyit szeretnék mondani, hogy az ember társas lény, attól még, hogy sokat szeret valaki egyedül lenni, néha kell egy kis társaság, mert az úgy egészséges. Ha ez meg van? Akkor nincs miről beszélni.

2011. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
100%

Alkotó emberek: Nekik ez a társaságuk. Ő jól elvan a hobbijával, és ő sem biztos, hogy egyedül van, csak lehet, nincs a közelébe olyan ember, ki megértené, és együtt lehetne vele. De van, akinek van hasonló személyiség a közelébe, és vele van együtt ^^


A társasági emberek: Ők igénylik a társaságot, nincs megszabott hobbi érdeklődési körük, ha van, abban nem túl tehetségesek, így inkább haverkodnak, mert ott jobban elvannak, mintha egy valamire igen rákoncentrálnának, pl.:A rajzolásra.(:


Egyébként egyik kedves válaszoló, nem biztos, hogy nem csinálnak semmit. Aki tanul, az mit csinál? Tanul, készül.

Aki rajzol, az mit csinál? Alkot, terem, fejleszti kreativitását. Ők is emberek, csak máshogy látják a világot, más elképzeléseik vannak. De pl. az állatkínzók is a meggondolatlanságot elkövetők közül kerülnek ki, nem pedig a ,,más´´ emberekből, az alkotókból, akik nyugodtak, kiélik magukat pl. egy papíron, nem pedig egy emberen. Bocsánat, ha én ezt a kettő közötti arany középúton rosszul látom az elképzeléseit mind két félnek.

2011. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Egyik válaszoló!


Egyrészt azért válaszolok így, mert én is ezt a hangnemet kaptam, másrészt pedig szebben nem tudom megfogalmazni:

Aki csavarog másokkal, az én szememben az nem csinál semmit. Mintha nem lenne érdeklődési köre, mert ha egyedül kell lennie, rögtön unatkozik! És mikor csavarogtok, mit csináltok? Semmit, csak dumáltok!

Tudom, az is valami-csinálás, de ha szerintetek egy témáról való olvasgatás, a rajzolás, egy ismeretterjesztő film megnézése semmi, akkor szerintem meg a divatról és a másik nemről való dumálás cigizés közben semmi.



Többieknek:

"az ember társas lény" - Már aki. Pár napja nem voltam barátnőkkel, és nem is hiányzik ez egyáltalán. Jövő héten egyszer vagy kétszer leszek, ez elég is lesz.



Szóval még mindig az eredeti kérdésem érvényes: Miért írnak le minket? És miért kell azt gondolni, hogy nekünk is a társaság, az állandó csavargás lenne jó?

2011. jún. 26. 16:31
 10/30 anonim ***** válasza:
Akkor is az a normális, hogy van egy adott hobbi, abban kikapcsol az ember, azért a hobbija, mert szereti csinálni. Ideig óráig Beleéli magát, nincs gond. Van egy munkahelye, jobbik esetben szereti is, azzal van elfoglalva. És vannak körülötte az emberek(!!!), akikre szüksége van, IGÉNYLI(!!!).
2011. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!