Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy ne szégyelljem magam...

Hogy ne szégyelljem magam mások előtt?

Figyelt kérdés

Mondják hogy milyen jó lábam van, meg de kib.szott jól nézek ki meg hogy szép vagyok, de nem tudom igazán felfogni vagy elhinni. Úgy érzem valami nem jó. valami rajtam nem úgy van ahogy lennie kéne. Nem stimmel valami a külsőmmel kapcsolatban. (bár valahol az is igaz hogy a belsőmmel sem) Néha azon kapom magam hogy másokhoz akarom hasonlítani magam. Aki nekem szimpatikus, máris azt gondolom hogy milyen jó lenne ha olyan lennék mint ő. És eljátszok a gondolattal. Pl. mások jellegzetes mozdulataihoz mérem magam. Aztán magamba tekintek, átgondolom a "jellegzetességeimet" és rájövök, nem sokat érek különösebben. Meg idétlenül nézek ki. Miközben ez valószínűleg nem így van, hiszen nem azt a visszajelzést kapom, hogy "nem vagy valami szépség", hanem az pont az ellenkezőjét. De én mégis így gondolom.


16/L


2011. jún. 15. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
én is ugyanígy vagyok vele és nem szeretem h ez a helyzet de egyenlőre nem nagyon találtam megoldást...
2011. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kik mondják? Barátok, családtagok? Ők hazudnak.

Ha objektív véleményt akarsz a külsődről, idegeneket kell megkérdezned, akik nem elfogultak és nem érdekli őket, hogy esetleg megsértenek. Az ő véleményüknek már hihetsz.


"Aki nekem szimpatikus, máris azt gondolom hogy milyen jó lenne ha olyan lennék mint ő"


Ez azért van, mert azt hiszed, ha olyan leszel mint ő akkor te is szimpatikus leszel mások szemében, téged is szeretni fognak. Ez sajnos nem így van, minden ember különbözőképpen látja ugyanazt a dolgot. Ergo aki neked szimpatikus az másnak nem biztos. Be yourself.

2011. jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg az is zavar hogy nekem szimpatikusak az ilyen hülyülős emberek. Aztán szintén azon kapom magam hogy nem ilyen vagyok. vagy ha ilyen is vagyok nem tudok akkor ilyen lenni amikor szeretném.
2011. jún. 15. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vagyok.. Anya apa mondja, milyen szép vagyok, stb, én meg hogy úristen, hagyjátok már abba, kb szarul esik, hogy mondják.. A múltkor felmentem chatroulettre, aztán csomóan mondják, hogy szép vagyok, csinos, ilyen szép lány nincs a környezetükben, blabla, énmeg le vagyok hűlve, hogy ezek kit látnak? Biztos jók a fényviszonyok, stb, mert én minden vagyok csak szép nem, de még átlagos sem, hanem RONDA. Valaki mondta, hogy így vagyok szép, úgy vagyok szép, nekem meg rendesen sz*rul esett, hogy mért hazudik, mikor tudja, hogy nekem ez bántás, hogy kigúnyol..
2011. júl. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy mégis szép lehetsz... :D
2011. júl. 10. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!