Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan vélekedtek erről az...

Hogyan vélekedtek erről az idézetről?

Figyelt kérdés

"A nők sohasem fognak igazi és őszinte szerelmet érezni egy férfi iránt,mert számukra az ideális férfi valójában csak sok rossz választás közül a legkevésbé rosszat jelenti."


(Gretchen Schwein Koenig - német írónő)


2009. márc. 14. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Én még nem találtam meg a számomra ideális férfit, de ha megtalálom és szeretni fog és feleségül vesz és babáink lesznek, és imádni fog, a tenyerén hordoz, nem ad okot féltékenységre, tudom, h bízhatok benne, akkor fogok ezzel az idézettel egyet érteni! : )


Nani

2009. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem igaza van....
2009. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ez a német írónő valószínűleg egy vénlány és még soha nem volt része igazi szerelemben!

Nem értek vele egyet!

2009. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Nincs igaza! Szerintem is egy igazi venleany! :D
2009. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem ismerem az írónőt, de van rá egy tippem, hogy az überfeminista Elfriede Jelinek kortársa lehet.

vszeg ez is egy ronda vénlány lehet-mivel ffinek soha nem kellett- ezért így áll bosszút.

2009. márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs igaza.
2009. márc. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha évekig (10-20-30 év..) együtt tudsz élni valakivel az már ideálisnak mondható személy...

szóval nem teljes mértékben igaz...

2009. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ha velem azt történne,hogy egy nap nézném a férjemet aki 200 kilójával horkol a fotelban a TV előtt,és a volt férjemre gondolnék aki mindig megvert mert hulla részeg volt...akkor tudnám értékelni az idézetet:) de hál istennek nem történt velem ilyen....
2009. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre máris van egy "ellen-idézetem"(bár nem (csak) a nőkre vonatkozik):

"Az egyetlen igaz szerelem,a viszonzatlan szerelem."


A Maléna c. filmben hallottam,és azóta sokszor elgondolkodtam rajta,hogy igaz lehet.

2009. márc. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az 'ideális' a valóságban (nem a képzeletben, hanem a gyakorlatban) mindig a legkevésbé rossz kiválasztását jelenti, tehát a második tagmondat banális. Az első tagmondat igazságértéke attól függ, hogy éppen mit értünk 'igaz és őszinte szerelmen'. Ha valami olyan igazat és őszintét, ami csak a mesében van, akkor ez a tagmondat is igaz, mégpedig banálisan, tehát az idézet leginkább semmitmondónak tekinthető.
2009. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!