Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan dontsem el mi legyen...

Hogyan dontsem el mi legyen velem, menjek-e muveszeti iskolaba, ha a kornyezetem szerint tehetseges vagyok?

Figyelt kérdés
Lassan vege az altalanos iskolanak,es mas suliba kell menni.(ez az utolso evem)Mar 4.es korom ota szeretnek muveszetibe menni,de most elgondolkodtam rajta,hogy azutan mi lesz belolem.Szeretnek oda menni,mert a diakeveim lehet,hogy jol eltelnenek,de felek,hogy kesobb megbanom,mert nem lesz kesobb jo mukahelyem.De attol is felek,hogy megbanom ha nem probalom meg.Bar lehet hogy be se jutntk.Es a szuleim se hejeslik,de en szeretnem.Megneztuk a sulit es nagyon megtetszett,de amikor aszt kerdezik azutan mi leszek elvagyok veszve,mivel rajztanar nam akarok lenni.Szeretnek divattevezo lenni,de errefele nem ojanok a korulmenyek.Mit tegyek?megprobaljam,hogy felvesznek e vagy haggyam a fenebe az egeszet?
2009. márc. 13. 15:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem minden félleképen probáldd meg.Legyen önbizalmad és fel a fejjel menni fog, hisz 4-es korod óta szeretnéd.de ha tényleg kétségbe estél akkor menny egy egészségügyi iskolába mert onnan bárhová mehetsz tovább.

ÜDV:

Gus

2009. márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen kövesd az álmaidat, vágyaidat, mert utána egész életedben ott fog motoszkálni, a mi lett volna, ha? kérdés.

Bőven ráérsz még arra, hogy azon töprengj, hogy mit fogsz tudni dolgozni, sok víz le fog még folyni a Dunán addig.

Egyenlőre bőven elég az, ha tudod milyen suliba szeretnél járni.

Ne hagyd elveszni az álmaidat!!

Minden jót! :D

2009. márc. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj a muveszetibe. Ez "csak" egy kozepiskola, erettsegizni ott is fogsz, es ha odafigyelsz, hogy jol tanul (tehat ne csak a muveszetre epits), akkor siman mehetsz egyetemre kevesbe muveszi iranyba is, tehat azzal, hogy muveszi suliba mesz, nem vagod el magad kesobb mas szakmak tanulasatol sem.
2009. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor most engem lepontozhattok, én azt mondom, hogy nem érdemes! Nekem is ugyanez volt a dilemmám, mérlegeltem és rájöttem, jó, hogy nem a rajz suli mellett döntöttem! Általános iskolás éveim alatt rengeteg nemzetközi versenyen is indultam, mindig a dobogón végeztem, de úgy érzem/éreztem, hogy a rajzból nem fogok majd megélni! Most közgazdsági iskolába járok és nem bántam meg! Rajz pedig marad a szabadidőmben, meg ez olyan dolog, hogy így is tudsz pályázatokra beküldeni a rajzaidat!
2009. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

En nem pontozlak le, szerintem ebben is van racio. :)


3. valaszolo

2009. márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

szerintem se hagyd ki, ha ez az álmod.

én is művészeti gimit választottam, sok osztálytársam érettségi után (40ből 35) nem ilyen irányban tanult tovább. én is teljesen ugyanilyen dilemmában voltam mint te, de én már eggyel feljebb, egyetemmel kapcsolatban. de belevágok, biztos megbánnám, ha lemondanék róla. mellékesen nem kötelező, hogy rajztanár legyél. én sem leszek az:)

szakosodhatsz majd tovább, grafika, festészet, szobrászat, fotó, stb. irányba, ha úgy hozza az élet. ha elég tehetséged van, kapcsolataid, és kitartásod, lehetsz kortárs képzőművész is, mellette pedig vezethetsz vállalkozást is. számtalan a lehetőség, csak jó helyen, jó időben kell lenned. de ugyanígy nem muszáj művészeti képzést választanod érettségi után. és persze egy művészeti egyetemre már közel sem ilyen könnyű bekerülni. nem kell ennyire előre gondolkodnod még:) (irigyellek:)

2009. márc. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

még ennyit fűznék hozzá, hogy:

a negyedik válaszoló véleménye is egy út. nem elég jól rajzolni, hinni kell benne, hogy a végén leszel valaki, persze nagyon sok dolog múlik a szerencsén is.

ha valaki így áll hozzá, nem gond, hogy nem is indult el ezen az úton. persze ez nem leugatás, nem lenézés, csak egy szubjektív vélemény.

2009. márc. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem a hozzáállásommal van baj, csak szerintem mással többre lehet vinni az éltemben, véleményem szerint egy könyvelő vagy jogász jobban meg tud élni!
2009. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat.vegulis ugy dontottem,hogy megprobalom,mert ha nem tutira banni fogom,mar csak a csaladomat kellene valahogy meggyozni rola,mert ok nem akarjak.A szuleim ugymond "regimodiak" es azt akarjak hogy olyan suliba menjek ahonnan aztan lesz normalis szakmam mennyek egyetemre stb.Ok ugy kepzelnek el hogy legyek konyvelo gyogyszeresz vagy ilyesmi.A tesoim pedig kirohognek ha ezt mondom,nem is veszik komolyan,hogy en tenyleg oda mennek,azt hiszik csak jar a szam,nekik is van biztos,normalis szakmajuk akar a szuleimnek es senki se akarja hogy en oda menjek.
2009. márc. 15. 19:43
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha a békéscsabaiba akarsz menni ne tedd! A tanárok szarok, a képzés szar, és kötelező az 5. év mégha nem is mondjuk festő akarsz lenni, így elvégeztél egy okj-s képzést és a következőért fizetned kellene, ha nem egyetemre akarsz menni, hanem mondjuk vmi okj-s sulit akarsz elvégezni. Nem tudom érthetően írtam-e le :)


Én teljesen megbántam hogy művészetibe mentem!

2009. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!