Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit szóltok a rasszizmushoz?

Mit szóltok a rasszizmushoz?

Figyelt kérdés

Az nem jön csak úgy magától, ha valaki ilyet érez annak van háttere is. Szerintem a rasszista embert azzá tették. Amúgy meg mindenki rasszista..

Ott van például az anti rasszista nap.. ???????!!!!!

Aki felszólal a rasszista ellen, csúnyán beszél róla, esetleg tesz is ellene, az ugyan olyan rasszista. A rasszizmus nem csak faj gyűlölet. - Visszanyúlva pl. középkorba - vegyünk egy nemzetnyi csak fehér embert, de külön rasszokat képezett a parasztság, a polgárság a nemesség.


2011. máj. 16. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem értem pontosan, hogy mit akarsz ezzel a kérdéssel. Igen, van rasszizmus, de sokan összekeverik a cigánygyűlölettel. Attól, hogy valaki a cigányokat utálja, nem biztos, hogy rasszista. Lehet előítélet, lehet tapasztalat vagy általánosítás. Rasszista lehet olyan ember is, aki "elegánsan" fogalmaz, nem muszáj ócsárolni azokat, akiket "fajgyűlöl". A középkori rasszok pedig teljesen más kategória ..
2011. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Avval csak képviseltettem, hogy mindenre ráhúzható a "rasszista" címke. Amúgy vicces hogy rögtön cigány kérdés lett belőle.
2011. máj. 16. 19:28
 3/14 szamóca. ***** válasza:

nana. te kevered a szezont a f*szommal:D

nem mindegy hogy egy embert utálok a bőrszínéért, a faji hovatartozásáért, vagy egy ideológiát nem fogadok el. itt a lényegi különbség a rasszizmus és a rasszizmus elítélése között. valakit utálni valamiért amiről nem tehet, megbélyegezni anélkül hogy tett volna bármit is, primitív dolog. sem politikailag, sem társadalmilag nem lehet korrekt. az embereket személyenként kell nézni, aki s*ggfej azt Dunába kell lőni, de ennek nincs köze a faji hovatartozáshoz.

ráadásul hogy nemes vagy polgár valaki az nem rassz, az társadalmi osztály. a rassz fajtát jelent, vagy azon belüli kisebb egységet öröklődő tulajdonságokkal.

olvasgass egy kicsit mielőtt ilyet kérdezel...

2011. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam rögtön " cigány kérdést csinálni belőle" .. bármilyen embert lehet utálni, hovatartozásától függetlenül, én a rasszizmust eleve butaságnak tartom, lehetsz fekete és normális és fehér és őrült is ..
2011. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szamóca tökéletesen megfogalmazta a kérdés hatására felmerülő gondolataimat. A rasszizmus és az antirasszizmus között óriási különbség van! Nem mindegy, hogy a bőrszíne vagy a gondolkodásmódja miatt ítélek el valakit, ugyanis a származásáról senki nem tehet, míg az általam másodjára említett tulajdonság csak az illetőn múlik. Tehát ezért nem lehet összehasonlítani a kettőt.
2011. máj. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Na látjátok engem pont ez érdekel!

Most fogok utána olvasni, semmilyen szótár és nyelvhelyességi könyv nem érdekel. Engem a társadalmi jelentőség érdekel. Mindenki véleménye. És majd én onnan leszűröm, hogy az emberek szerint mi is az a rasszizmus.

De csak, hogy mindenkit kielégítsek:

rassz:

egy fajon belüli kisebb csoport, akik a többiektől különböző öröklődő sajátságokkal rendelkeznek

És ebben a megfogalmazásban pedig él az én gyatrán levezetett improvizációm. Nem kellenek történelmi szakkifejezések és mély bele látás.

A polgároknak volt joguk, a parasztoknak nem. A nemeseknek csak joguk volt míg a polgárokat büntethették. ÉS ez mind öröklődött, mert a paraszt fiának az unokája is paraszt volt. A legjobb esetbe talán polgár ha jó országba, és jó időbe született.

Ezt most nem azért írtam hogy még jobban belém kössetek, mert én nem provokációnak szántam. Hanem csak rálátást próbáltam nyújtani a kérdésemre, ami nem sikerült 100%-ig lássuk be...

2011. máj. 16. 20:41
 7/14 szamóca. ***** válasza:

de te figyelj már... nem érted?:D

megpróbálom példával. a rassz az embereknél azt jelenti, mint hogy a majomnál pl orángutánról vagy koboldmakiról beszélünk. vagy a kutyánál yorkiról vagy dán dogról. töök mindegy hogy az rohadt banánt eszik vagy nyerset. az öröklöttnél nem a vagyonra, hanem génálományra gondolunk. ez sajnos így van, cáfolhatatlan, ne magyarázz bele társadalmi osztályt.

2011. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

:D már vagy 3x írtam le hogy értem. Felfogtam. De várj megint ÉRTEM.

[link]

2011. máj. 16. 21:04
 9/14 szamóca. ***** válasza:

hátehülyevagy:DDD

akkor fejezd be a parasztozást meg jogokat meg öröklött jogokat és vagyont, mert baromira nem ide tartozik.

és az ideológia elítélése nem egyenlő a rasszok elítélésével. kész, cáfolva vagy. ennyi.

2011. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt írja, hogy érti, de közben trollkodik és másolja be gondolom az első oldalról amit kidobott a google .. a rassznak annyi köze van a rasszizmushoz, mint a madártejnek a madárhoz ...
2011. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!