Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ilyen alacsony az...

Miért ilyen alacsony az önbizalmam? Hogyan növelhetem?

Figyelt kérdés

Olyan butának érzem magam, pedig 5-ös tanuló vagyok, de egy belső hang mégis azt modja, hogy buta vagyok. Sokszor úgy érzem, hogy mindenki jobb nálam és feleslegesnek érzem magam. Társaságban inkább visszahúzódok nem merem elmondani a véleményemet. Csúnyának érzem magam, pedig volt aki azt mondta, hogy szép vagyok, de én ezt nemtudom elhinni. Próbálom a maximumot nyújtani mindenhol, de ha valami nem jön össze mindig úgy érzem, hogy nem tettem meg mindent érte. Hamar elpirulok, ha ciki helyzetbe kerülök (sokszor van ilyen). Könnyen elsírom magam. Ha valami nem sikerül akkor mindig "összetörök". Szeretnék mindenben jobbat nyújtani, főeg az iskolában, mert szeretnék a legjobb lenni. Olyan rossz érzés, amikor egy bizonyos tanár megdicséri az 5-ös dolgozatot író gyerekeket akkor engem mindig kifelejt közülük, mintha levegő lennék. Van az iskolában egy lány aki mindig beszólogat meg minden. Olyan gyegének és bénának érzem amagm :S

Kérlek segítsetek :(

Nagyon köszönöm a válaszokat. 15/L


2011. máj. 8. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos velem is ez van. Amúgy gondolj jó dolgokra és elfogod ezeket felejteni.
2011. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Átéltem sokszor én is ezt,de nem vagy rosszabb másnál, értékes vagy, fogd fel.Nézd meg azokat,akik nem tanulnak, lusták.De lehet,hogy komoly gondjaik vannak,azért nem tudnak tnaulni.Legyél hálás, hogy nálad rendben vannak a dolgok,és ötös tanuló vagy. Amúgy meg nézz szembe a tényekkel, mi hiányzik az életedből?Az elismerés?Vagy mi?
2011. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A 2. válaszadónak teljes igazat adok!
2011. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még egyetlen tanár nem dicsért meg, vagy bármi. Van egy tanár az iskolában, aki azt mondta, hogy béna vagyok és máskor meg azt mondta, hogy szerinte nincs kellő képességem(logikám) ahoz, hogy egy szöveget értelmezni tudjak. Amikor ezt mondta éreztem a gombócot a torkomban és már majdnem elsírtam magamat. Pedig nemértem, hogy miért mondta, met amilyen szövegértéseket írtunk azok mind ötösek voltak.
2011. máj. 8. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért kell ilyen szemétnek lenni, nekem is sok szemét tanárral volt már dolgom, ne foglalkozz vele. Figyelj, engem az osztályfőnököm irigységből megbuktatott, mert kimentem évközben külföldre nyelvet tanulni (tavaszi szünet), és szünet előtti 2 napot kértem,hogy adják meg. Megmondta anyukámnak, hogy ezért megbuktat, mert lustának tart, hogy nem a sulis anyagot tanulom (csak). Hülyék az emberek, én is túléltem ezt, ráadásul nekem 6 év lett a 4 évből, úgyhogy légy oly szíves, ne higgy el mindent, amit az emberek mondanak, ne ettől tedd függővé az önbecsülésed. Ja és úgy buktatott meg, hogy ötös voltam. Na fel a fejjel! Vége a sulinak, utána majd meglátod, hogy más lesz.
2011. máj. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem is tanit sok szemét tanár. A magyaros leorditott azért, mert nem voltam versenyen. Amúgy azért nem voltam versenyen, mert belázasodtam.
2011. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és az osztályból 3 tiszta 5-ös van, de az osztályfőnök soha nem dicsért meg csak a másik 2-őt, pedig még rokon is.
2011. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszönöm ezek a válaszok sokat segítenek, nagyon sokaszor a padlón érzem magam :)
2011. máj. 8. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!