Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzzem le a kisebbségi...

Hogyan győzzem le a kisebbségi komplexusom 18 éves lányként?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy kicsit konrkétabban?Miért érzel így?
2011. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hogy mit érzek?

Hát ezt nagyon hosszú lenne leirnom. Számos helyzet van, amit nem igazán tudok kezelni. Próbálom tudatosan irányitani a negativ érzéseimet és gondolataimat, de ez nem mindig sikerül. Úgy érzem nagy szükségem lenne segitségre, de nem tudom, kitől találhatnám ezt meg.


Például: nehezen oldódom fel társaságban, sokan túlságosan visszafogottnak tartanak, pedig érzem, hogy bennem sokkal több van, csak nem tudom kinyilvánitani.

Hamar elvesztem az önbizalmam, még a pozitiv visszajelzések ellenére is.

Gyakran vagyok bizonytalan.

Túl sok időnek kell eltelnie, hogy megnyiljak egy ember előtt.

...

Hasonló promblémák...

Nem tudom mit kezdhetnék ezekkel...

2011. ápr. 29. 22:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. Vagy még félig meddig az vagyok, de már nem stresszelek annyit.

Lényegében, annyi, hogy nem érdekel ki mit gondol rólam.Előtte nem nagyon mertem kimondani azt amit gondolok, de egyszer egy nap ezt a határt átléptem. Onnantól kezdve fokozatosan csináltam végig a célig. És sikerült is. De a lényeg az, akárki akármit mond rád ne érdekeljen! Ha akadályokba ütközöl, lépj tovább egy nagyot , mert az csak próbatétel.

Tűzz ki célokat, és csináld végig.Az aprótól a nagyokig. :)

És soha ne nézz hátra a múltadba, csak a jelenre koncentrálj vagy előre nézz, a jövődre! Ha valami rossz gondolat jut eszedbe, magadról, vagy másról- az a múltadból való régi , rossz éned miatt van, ami próbálja feletted átvenni a hatalmat. Echard Tolle A most hatalma - Ezt nézd meg! Érdemes Neked megnézned.

Sok sikert remélem Neked is sikerül!


L.

2011. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat:) Jó volt olvasni, olyan ember tapasztalatát, aki "hasonló cipőben járt", és talált is megoldást a problémára. Mégegyszer köszi mindent!:)


Szivesen olvasnék még hasonló tapasztalatokról...

...vagyis mindenről e témával kapcsolatban:)

2011. máj. 1. 23:08
 5/14 Silas válasza:

Önmagunk elfogadása a legfontosabb. Ha nem vagy kibékülve magaddal (bármi miatt) mindig lesz benned egy "tüske", ami visszatart a jó dolgoktól, mert belül szorongsz miatta.

Sokat segít egy olyan társ (barát, vagy közelebbi), aki úgy fogad el Téged, amilyen vagy.

Ez szintén növeli az önbizalmad.

2011. máj. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
79%

Tapasztaltabb férfi tanácsát, ha elfogadod:

Silas is nagyon jókat írt, fogadd ezeket meg. Szerezz jó barátnőt, barátnőket. Keress társaságot, pl. olyan klubot, hobbit, rendezvényeket, ahol érdeklődésednek megfelelő események, emberek vannak. Férfiakkal is ismerkedjél, különösebb érzelmek, célok, terv nélkül is, csak az ismerősi kapcsolatért. Fogadd el és szeresd magad, személyiségedet és nőiességedet egyaránt. Ismerkedjél testeddel, kényeztesd magad akár rendszeresen is. Nem fog megártani, sőt előnyödre válik most és később is, ezt garantálom! Sok sikert mindehhez!

2011. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Sokkal több ember jár hasonló cipőben mint gondolnád. Nem könnyű játszma, de sokat lehet előre lépni. A legrosszabb az, hogy az ember még abban is bizonytalan, hogy mit is lenne jó csinálni, milyen célokat kellene kitűzni.

Nagyon fontos lépés, hogy tudatosítsd magadban, milyen sikereid voltak, miben vagy jó. (Tudom, más sikerei mindig nagyobbnak tűnnek :))Írd össze. Interneten nagyon sok személyiségfejlesztő cikket találsz, pl. a Házipatika oldalon is van egy egész sorozat. De a legfontosabb, hogy tudd, így is vagy olyan értékes ember mint más, aki esetleg harsányabb, határozottabb. Hidd el, nekik is megvannak a maguk korlátaik. 18 évesen az ember még rengeteget alakul. Már az egyfajta érettségre vall, hogy tudatosan keresed a fejlődés lehetőségét.

2011. máj. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Elhatároztam vmit: semmiképpen nem fogom az életemet arra pazarolni, hogy a szorongás és félelem kapjon benne főszerepet.

Én ennél sokkal többre vágyom az életemmel kapcsolatban.

Jó, persze én is tudom, hogy egy bizonyos mennyiségű stressz mindenkit ér, de nagyon azon leszek, hogy ezt megtanuljam kezelni. Valahogyan elérem, hogy megteremtsem saját boldogságomat.

Ahogy az utóbbi válaszban is olvastam, még tényleg sokat alakulok 18 éves kortól. Tehát ezen leszek: hogy optimista és boldog napkat teremtsek.

Az igaz, hogy a baráti körömből, és a suliból is rengeteg pozitiv visszajelzést kapok, úgy külsőre mint belsőre.

Tehát erőt veszek magamon, és véget vetek a félelmeknek:)


Köszi szépen még1x mindenkinek:D

2011. máj. 6. 10:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Te vízjegyű vagy. Ők mind ilyenek. Ne halgass senkire. Ez az alaptulajdonságuk a vízjegyeknek.
2011. máj. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

kezd bele valami hobbiba. olyan tevékenységbe, amit szívesen csinálsz és örömödet leled benne. ezen belül tűzz ki magadnak célt, célokat. Ha azokat eléred, az növeli az önbizalmad. pofon egyszerű, majd meglátod!

Ott van pl. a sport (nem ÉLsport!) vagy kezdj el főzicskézni. mindenki jó valamiben, csak legtöbbünk rossz irányba indul. előtted még az élet, keresd meg mi való számodra!

2011. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!