Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan alakulnak ki az életben...

Hogyan alakulnak ki az életben az olyan személyiségek, mint pl dr house?

Figyelt kérdés
úgy értem, ha megvizsgáljuk a karakterét, nem jön zavarba, magabiztos, sebezhetetlen(szinte), távol tartja magától az embereket (persze azért, hogy sebezhetetlen maradjon), és a mások megbántása sem rossz neki, lazán átgázol a másikon, mégis a nem-gonosz kategóriába sorolnám. ismertek ilyet? esetleg te vagy ilyen?
2011. ápr. 15. 13:07
 1/5 krameri ***** válasza:

Dr House olyan, mint Barney Stinson, kitalált személy, a készítők szándékosan csináltak nekik ilyen elragadó, vagány stílust, hogy minden nézőnek leessen az álla, hogy ˝Úristen, mekkora arc!˝.

A valóságban ilyen személyiségek nem nagyon vannak, legfeljebb 1-1 részlete jelenik meg a viselkedésüknek valakiben. És ha lennének is ilyen emberek, a valóságban korántsem tűnnének olyan elragadónak, pozitívnak, mint a tvben.

2011. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen ember valamilyen szerzett vagy veleszületett mentális problémával rendelkezik.

Nem hiszem, hogy jó ilyenné válni.

Ha kicsit a fiam csendben maradna, eszembe jutna, milyen szindrómának hívják, amire a viselkedése hajazik.

Eléggé antiszociális személyiség.



A gyerekem egy másik "tévés dokira" (dr. Csont) hajazik inkább, mivel Aspberger-es, és nem mondhatnám, hogy annyira jó neki. :S

2011. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Mondhatjuk hogy én ilyen vagyok...


Alapvetően ezzel születni kell, de az még semmi, kell olvasni néhány pszichológiai könyvet, ami alapján el tudod érni ezt a "személyiséget". Egyesek szerint az ilyen ember szociopata...


Pl. Nekem az érzelmeim nem mindig az alkalomhoz illőek...

Az embereken pedig át tudok gázolni (az akarat mindig is megvolt), de könyvből, filmből kellett tanulni hogyan csináljam.


20/F

2011. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Valóban tanulni kell kezelni az ilyet, különben csak egy bunkó paraszt leszel. Én nem olyan vagyok mint House, mert ő azért törődik pár emberrel, fontosak neki, csak nem tudja/nem akarja (?) ezt kimutatni. Nekem saját magamon kívül nincsen fontos személy az életemben, nem is volt, és nem is lesz, a legfontosabb személy mindig én leszek.
2011. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
A kezelnit természetesen úgy értem, hogy kontrollálni, tehát tudni nem beszólni mindenkinek, megerőltetni magad az olyan emberekkel szemben, akiket nem akarsz totálisan elidegeníteni magadtól, mert szükséged van rájuk, stb.
2011. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!