Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hány évesen éreztétek úgy,...

Hány évesen éreztétek úgy, hogy már érett személyiségek vagytok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mikortól éreztétek úgy, hogy most már érett, önálló, felelősségteljes felnőttek lettetek és érzelmileg is érettek voltatok. Volt olyan különleges, vagy fontos esemény, ami hozzájárult ahhoz, hogy kialakuljon bennetek ez az érzés?
2011. febr. 14. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16 vagyok, és még mindég nem éltem át ezt az érzést... Szerintem, ez mind személyiség függő. :)
2011. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt utólag lehet megmondani.

Nálam azt hiszem a 25 éves kor az amikor benőtt a fejem lágya és tisztán látok azóta mindent.

Úgy gondolom 18-20 évesen még gyerek az ember.

Most nem azt mondom, hogy megbántam, hogy 20 évesen férjhez mentem de lehet, hogy most ezzel az ésszel mindent másképp csinálnék.

2011. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 vagyok, de nem szeretnék önálló, felelősségteljes, érett felnőtt lenni. Ez nem jelenti azt, hogy bulizok iszok stb és ezt nem szeretném abbahagyni... nem fiatal, hanem gyerek szerenték maradni. :(
2011. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Még nem érzem ezt :) :(

19f

2011. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

20/L


Én mondjuk 13 éves korom óta összvissz kb 2 évet éltem anyummal - 2 külön időszak.

Már azt is felnőttesnek éreztem, hogy 9.-ben össze-vissza utaztam az országban egyedül/ húgommal/ barátnőmmel.


Amikor először éreztem magam felelősségteljes felnőttnek:

Most hogy húgom elutazott és visszaköltözhettem a lakásba egyedül elég fura volt, de annyira nem.


Első élmény: egyedül kötöttem internetszerződést - saját néven, én fizetem.

Közbenső - mert ez folyamatosan: most hogy van keresetem anyum már nem nagyon vásárol nekem kaját, nah jó azért még előfordul de már nem úgy ahogy egy gyereknek.

Még egy amin kiakadtam:

Ok, én fizettem az egész síutamat költőpénzzel mindennel együtt, de hogy anyum először el se akart jönni velem a rituális utazás előtti bevásárlásra az kicsit szíven ütött. Nem tudom, gyerekként mindig ez volt a happy day, amikor kirándulásra, utazásra, de legfőképp síútra vásároltunk... Végül eljött, de hamarabb lelépett mint én.


Még ezek előtt, amikor elsőévesként (19) vettem saját snowboardfelszerelést és ruhát és anyum kötözködött valamit, én meg közöltem vele az eladó előtt, hogy az én pénzem, hagy döntsek már én arról mire költöm.


Érzelmileg nem tartom magam érettnek, sőt kissé visszamaradottnak mondanám magam...

2011. febr. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

21 vagyok

iszonyat szar háttérrel és történésekkel

saját lakással

saját élettel

saját felelősségel


mégsem mondanám magam felnőttnek.. inkább az élet kényszerített rá, hogy felnőtté váljak.

Mai napig ha otthon vagyok, és felszabadult vagyok, vagy zavarba hozz a párom, kb mint egy 10 éves úgy viselkedem ... :P

2011. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jahm elfelejtettem


6 éve nem élek otthon

3 éve egyedülélek

1 éve saját lakásban

2011. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én 14 vagyok és az utóbbi időben ilyen szempontból óriási fejlődésen mentem keresztül. Még nem vagyok teljesen érett, de szerintem pár éven belül az leszek :)
2011. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az utolsónak üzenem: csak hiszed kisanyám!
2011. febr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szerintem nem korfüggő. Attól függ, mennyit tapasztaltál már, hogyan gondolkozol, mit tudsz és mit nem, mit tartasz helyesnek, le tudod-e győzni önmagadat, ki tudsz-e tartani, ha kell, szembe mersz-e nézni a félelmeiddel...

ilyenek

én még nagyon el vagyok maradva, sajnos

16/l

2011. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!