Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ilyen sz*rul fog az...

Miért ilyen sz*rul fog az agyam töriből?

Figyelt kérdés

már mindjárt sírok komolyan mondom, nagyon nagyon el vagyok keseredve, minden órára tanulok ,témazáróra kb 3x annyit mint amennyit az 5ös tanulók szoktak ,és én meg örülök ha 3mas lesz


most is írtam egy ilyen jó vázlatot


A magyar királyság első százada:

I Szt. István(997-1038) lesz a király ,a királyi birtokok 2/3 része a királyé

Egyházszer kiép.

-latin egyházszervezetek kialakítása

-Egyházmegyék(püspükségek megszervezése)+földadományok az egyháznak

-tized beszedése+minden 10 falú építsen templomot

-erőszakos vallásra nevelés

-esztergomi érsekség függetlenedik a német egyháztól, kalocsai érsekség

-segíti a szerzetesi életet(géza idejében bencés kol. Alakulnak)

-káptalanok jönnek létre(segítik a püspököket)


Vármegyék:királyi Területi alapon nyugvó közigazgatási egységek

-Eleinte a királyi várak körül majd a peremterületeken.

-királyi várakhoz tartozó területek várispánságok élükön ispán(katonáskodó várjobbányok és szolgaállapotú várnépek a rendelkezésükre álltak)

-fontosabb királyi várak a vármegyék központjai

-vármegyek élén a megyésispánságok

-a ispánok megyésispánok a „királyok” bíráskodnak,kezelik a kir. Jövedelmeket+katonai vezetők

-az ispánok részt vesznek a királyi tanácsban is

-legmagasabb udvari méltóság a nádorispán

-hadsereg: a királyi várak fegyveresei

-szerviensek

Trónutódlás:

Megbékélt a környező országokkal;kedvező külpolitikai helyzet

-nomád népek béke

-békében a németekkel később új uraldokó megtám. Amit sikerül visszaver. (1030)

-imre herceg meghal(1031)orseoló péter

-vazult megvakíttatják

Trónviszály

Földadományozások csökken a királyi birtokos réteg, erősődő nemesek

Külső segítség pl német róm császáré m.o. megőrzi függetlenségét

-szabad felkelés (1046) ,vata vezeti pogányságot vissza akarják állítani, Gellért püspök meghal.

-Orseolo Péter ellen fellép I András (vazul fia) aki legyőzi Pétert a lázadással de utána felszámolja

-I andrás (1046-1060) Bélával visszaveri a támadásokat(1051-1052)

-trónviszályokat akarták elkerülni

-ám ez nem sikerül


én amikor föl kell mondanom nem jut eszembe x*r sem ,már vagy 50szer megrugdostam a földet mérgembe ,de semmi érdekes nem jut eszembe, rohattul nem is érdekel a töri ,de az hogy milyen jegyem van az igen, mit csináljak?


2011. ápr. 7. 17:04
 1/7 anonim válasza:

A jegyzetírás nagyon jó ötlet! :)

De úgy ülj neki tanulni, hogy ez a legjobb és legérdekeseb dolog. tudom könnyű mondani, de én is így szoktam és sikerül! :)

amíg tanulsz addig ne foglalkozz mással csak a történelemmel, maximum egy kis aláfestő zene, mert ha gép mellett tanulsz az nagyon elvonja a figyelmedet. (saját káromon tapasztaltam :S)

sok szerencsét a tanuláshoz, biztos sikerülni fog! :)

2011. ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamóca. ***** válasza:
100%

mert ez aj egyzet így baromi száraz. nem kell hozzá sok, néhány kötőszó és névelő és sokkal olvashatóbb lesz.

egyébként ne aggódj, az érettségiig húzd ki valahogy, az színtiszta szövegértés, nem kell hozzá tudni sz*rt se:D

2011. ápr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ó, istenem, mintha magamat hallanám. Utáltam is a törit pont ezért, minden más hipp-hopp belement a fejembe, de a töri nem. 3 is lett az érettségim, sikerült az erős négyes írásbelit lerontani a szóbelivel.
2011. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a módszer működik a legjobban, hogy memorizálok egy adatot, ha azt fel tudom mondani, elolvasok hozzá még egyet, felmondom mindkettőt, ha az is megy, hozzákapcsolok még egyet...
2011. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam törit, hogy megtanultam egy szakaszt és sokszor felmondtam. Aztán még egy szakaszt, azt is. Így sikerült :)
2011. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

áhhh, köszönöm a válaszokat, de tényleg van egy két lecke amivel nagyon bajlódok


ami bánt hogy otthon is szídnak ezért és már csak ez zavaró tud lenni hogy tanulok tanulok ,de nem ér sokat


talán ez a vázlatos dolog segít.. de tegnap is vagy 2-3 órát tanultam 5 teljes leckét.. áhh

2011. ápr. 8. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:

en zenesitem,vagy ritkan verset irok rola..es igy megy

am en a matekkel vagyok igy...annyira hulye vagyok hozza,hogy mar faj bele...

mindig figyelek,es nagyon jelen vagyok orakon.. de mikor itthon megnezek egy feladatot nezem..forgatom a lapot..es mintha kinai lenne... masbol meg mindig 10esem van ...ok mist fzikat is kezdem elrontani..es kemiabol kaptam egy 8ast.. azon kivul nincs semmi problema..de ezt egyszeruen NEM TUDOM FELFOGNI!.. es akkor nekem is azt mondjak ,h jo h X feltudta fogni es en nem..de egyszeruen nem megy..es mar sirok mint az allat... h mar avegere a szuleim is azt mondjak,h hagyjam el es lesz ami lesz.. hulye vagyok hozza es kesz..

nagyon barsonyfeju vagyok:)) humanra szulettem .. a szuleim persze mind mateket nyomnanak belem,de en mikor hallom mar jon h szaladjak...

2011. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!