Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Modanál egy okot, amiért ne...

Modanál egy okot, amiért ne lógassam fel magam?

Figyelt kérdés

Igazából már nem sok értelmét látom az életemnek. Nincs rendes iskolám, de ami még rosszabb munkám se. A család....

Nincs barátnőm sem, soha nem is volt, szerintem nem is lesz. Nincs semmi sem amiben reálisan örömöm tudnám lelni.

A jövőre nézve nem túl jók a kilátásaim. A terveim amik voltak, igazából megvalósíthatatlanok. Az emberek elviselhetetlennek tartanak, azt mondják rám, hogy antiszociális vagyok. Egydül érzem csak jól magam. Egyedül viszont nem lehet boldogulni, legalább is a mostani helyzetem ezt nem teszi lehetővé.

Tudom furcsa lehet, hogy mégis ide írok, de úgy voltam vele, hogy egy utolsó esélyt még adok magamnak, hátha valakinek van valami ötlete. Ha nincs azért sem nagy kár, csak hát mégis ragoszkodik az ember a megszokott dolgokhoz. Amit lát és érez.

Nem vagyok emó. Utálom őket. Mielőtt még ezzel jönnétek. Egyszerűen egy el-ba-szott élet vagyok.


2011. márc. 25. 19:42
1 2 3
 11/24 Harinezumi válasza:

Süt a Nap, kék az ég. (ha épp nem esik, igaz)

Újrakezdeni mindig lehet. Változni is. (Csak nehéz, nagyon.)

Oka VAN, itt vagy. Mondjuk, kitalálhatod, hogy miért.

És végezetül, egy elég önző ok: mert nekem az a legnagyobb félelmem, hogy megfulladok (visszavezethető kiskori traumára, meg minden, elég pocsék, ha engem kérdezel..), szóval, szépen kérlek, legalább DIREKT ne fojtsd meg magad!

2011. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is elég kilátástalan az életem de egyelőre nem tervezem megölni magam. Viszont azt hiszem tudom mit érzel.

Ebben nem tudok segíteni, egyelőre a saját életemet se tudom megváltoztatni. Nem tudom mit mondhatnék a dolognak erre a részére.

Ellenben ha akarsz beszélgetni abban benne vagyok. Rám is sokan azt mondják, hogy antiszociális vagyok. Ráadásul sokszor nem vagyok képes fenntartani a kapcsolataimat sem. Van, hogy hosszú időre eltűnök és nincs kedvem beszélni senkivel. Szeretek egyedül lenni, ugyanakkor időnként vágyom rá, hogy legyenek barátaim. De ha valaki közeledik az meg zavar. Vagyis csak akkor, ha nem ért meg és úgy érzem semmi közös nincs bennünk és időpazarlás az egész. Szóval az esetek 90%ában...

Értelmesnek és értékes embernek tűnsz. Ha gondolod írj privátot. (Csak majd írd oda, hogy melyik kérdés kapcsán írsz vagy ki vagy, hogy ne legyen félreértés.)

2011. márc. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A LEGFONTOSABB ok: hogy a családodnak ne okozz fájdalmat!!!!!!!!!!!!!!!! rájuk nem gondolsz? hogy hogyan dolgozzák majd fel?? Önző vagy.
2011. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%
Miért utálod az emokat? Ismered az összeset? Gondolom a válasz nem. Akkor miért ítélkezel az összesről? Ne legyél annyira tudatlan, hogy csak a stílus, vagy csak a nép miatt van egy bizonyos véleményed. Nekem van 2 barátom, aki emo, de jobb emberek, mint a többi ismerősöm. Ők nem az én emo barátaim. Ők a barátaim. Ugyanolyan emberek. Talán ha nyitottabb lennél a világra, az kitárulna számodra.
2011. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

19,49-es vagyok!

:DD Ne aggódjatok, de nem fog válaszolni!

Volt tegnap egy kérdés, hogy meddig fogja még bírni, mert már 6 napja nem evett, van 5.- Ft-ja, stb. sajnáltatta magát és a többi. Mindenki törte magát, hogyan tudna segíteni neki.

Amikor rákérdeztem nála, hogy véletlenül nem ő az a kiskamasz, aki minden hétvégén bedob valami hasonlót, aztán 8 óra, fél 9 körül elhallgat: 2 percen belül az egész kérdés és válasz-sorozat eltűnt az oldalról, és utána percekkel megjelent ez.

Itt mindenki töri magát, hogy segítsen egy bajba jutott embernek, de nézzétek meg, itt is csak fél 9 körül szólalt meg utoljára. Azóta pedig csendben van.

Szerintem ismét ő csinált belőlünk hülyét.

Csak az a baj, ha majd valóban egy bajbajutott ember fog valódi segítséget kérni, majd az ilyen hülyítések után azt sem fogjuk komolyan venni.

Jó lenne, ha a moderátorok valahogy ki tudnák szűrni az ilyeneket.

2011. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha félreérthető volt a kérdésem. Én nem szeretem az ilyen önsajnáltató embereket. Magamat sem tartom annak. Elég sokáig gondolkoztam azon, hogy írjak-e ide vagy sem.

Így a félreértések tisztázása végett szeretném, ha tudnátok én nem az vagyok aki nem tudom hány napja nem eszik. És azt is szeretném, ha tudnátok, hogy hálás vagyok Neketek azért, hogy komolyan vettétek a dolgot, és igen hasznos válaszokat adtatok többnyire. Tegnapra eléggé összejött minden, és úgy voltam vele, hogy mit veszíthetek vele, ha névtelenűl kiírok egy kérdést, végül is már eleget vesztettem. Jól esett. Nem szoktam gondolkozin álltalában a dolgaimon, de így, hogy leírtam összeszedtem a gondolataim.

Az emókról csak annyit, hogy pontosan magam miatt nem szimpatizálok ezzel a stílussal. Mert akinek tényleg baja van az álltalában igyekszik nem mutatni. Ők meg... 14-15 évesen, még előttük van rengeteg lehetőség, a szüleiktől mindent megkapnak, de ők felvagdossák az ereiket, és ez divat, és még másoknak is mutogatják. Tudom az eredeti stílus nem erről szól, de itthon ez csapódott le a 90%-uknál. És figyeld meg, hogy nem igazán van olyan emó, akinek munkahelye van. Ahogy kikerülnek az életbe, levedlik ezt a stílust. Mondjuk úgy, hogy kinövik.


És megmondom őszintén arra jöttem rá, hogy gyáva vagyok. Nem merek nem élni. Még ha ilyen elba-szottul is.


@07:01

Így amit leírtál, egy az egyben magamat látom. És köszönöm, hogy felajánlottad, hogy írhatok neked.


Úgyhogy tényleg köszönöm mindanyiótoknak!

2011. márc. 26. 18:36
 17/24 böiler ***** válasza:
2011. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

19,49-es vagyok! Örülök, hogy ismét jelentkeztél, és nem csináltál semmi olyat, amit már nem lehet visszacsinálni. Kérlek, ne haragudj, de tényleg hetek óta hülyít bennünket valaki jószeriben csak unalomból.

Van úgy, hogy az ember úgy érzi, hogy minden összedőlt körülötte és már nincs kiút. Jó, hogy legalább nekünk elmondtad, így egy kicsit talán sikerült megkönnyebbülnöd. Hidd el, minden nehézség előbb-utóbb megoldódik, főleg, ha te is úgy akarod. Próbáld meg mielőbb összeszedni magad lélekben és rendezni a gondolataidat. Új életet kezdeni, új alapokra helyezni sosem késő. Bármikor el lehet kezdeni, akár most!


Ha az segít, végy elő egy db. papírt, írd össze, mi mindened is van (egészség, erő, tudás, bölcsesség) és a többi, ami a vagyoni helyzet. Ha körbenézel, biztosan találsz magad körül olyan embereket, akiknek még ennyijük sincs, mint amit te össze tudtál írni, mégsem adják fel.

Mert nem adhatod fel! Nem szabad, hogy akár egyetlen embernek örömet okozzál azzal, hogy látja, hogyan mégy tönkre! Téged nem lehet legyűrni, te akármi is történt, mindenkor talpra állsz!


Ha egy kicsit nehéz, gyere közénk!

Ha éppen nincs kérdésed, akkor válaszolj annak, akinek éppen arra a tudásra, bölcsességre, vagy éppen egy kedves szóra van szüksége, amelyet tőled kap meg.

Szedd össze magad, sikerülni fog!

2011. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Először is remélem nem nyiffantottad ki magad. Másodszor is, nekem van ötletem hogy mit tehetnél. Kezdj magaddal valamit. Mondjuk menj el futni a hegyekbe, az csodákra képes!!! A környezetváltozás isteni dolog. Élnek a rokonaid? Hát akkor kutasd föl őket! Szerezz be egy kutyát vagy valamilyen állatot. Ha nincs munkád, akkor vállalj el mindent amit csak lehetséges. Szórólapozz, vagy ilyenek. Gyűjts pénzt. Vegyél új ruhákat, menj el fodrászhoz. Olvass könyveket! A te esetedben tudom ajánlani az írást. Olyan nagyszerű amikor valami kiragad a megszokott hétköznapokból. Valami, amit te magad alkotsz. Ne legyél ostoba, az öngyilkosság nem azt mondom hogy minden esetben rossz dolog, de a te esetedben teljesen felesleges. Lehet hogy nagyon idealistán látom a dolgokat, de szerintem te magad alkotod meg az életedet.

Menj el szórakozni, viselkedj intelligensen, lehessen veled beszélgetni bármiről. Ha laza vagy, és nem egy depresszióba zuhant keserű alak, akkor valaki felfigyel rád, hidd el. :)

A lényeg hogy kezdj bele valami újba, ami mindig is tetszett. Ha nincs hozzá pénzed, akkor pedig küzdj azért hogy legyen. Nos, dióhéjban a mondanivalóm annyi, hogy mindenképpen legyél nyitott az új dolgokra, felejtsd el önmagad. Ne úgy tekints magadra mint egy felesleges szervezetre, hanem egy hasznos alakra aki képes új dolgokat mutatni az embereknek. Fogadni mernék, hogy van benned egy csomó elfojtott érzelem, amiket valamilyen művészeti ággal ki tudsz hozni magadból. És az állatokat ne feéejtsd el! Egy állat az a legtökéletesebb társ. Kívánom hogy az életed beteljesüljön olyan módon, ahogy szeretnéd. Kérlek, legalább párat fogadj meg a tanácsaimból! Egyébként egyedül is lehet szórakozni, és lehet hogy közben rád akad a szerelem. :) Szóval soha ne add fel, alkoss, és újulj. :))

2011. márc. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyire lelkiismeretesek vagytok!

Egyébként tényleg. Van egy kutyám, jóformány csak ő az aki néha meg tud mosolyogtatni.

Gondolkoztam magamon, és megpróbálok változtatni a dolgaimon. Tudom ez nem pár nap lesz, de legalább megpróbálok valamit.

Nagyon köszönöm Nektek mindezt!

2011. márc. 27. 21:30
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!