Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Modanál egy okot, amiért ne...

Modanál egy okot, amiért ne lógassam fel magam?

Figyelt kérdés

Igazából már nem sok értelmét látom az életemnek. Nincs rendes iskolám, de ami még rosszabb munkám se. A család....

Nincs barátnőm sem, soha nem is volt, szerintem nem is lesz. Nincs semmi sem amiben reálisan örömöm tudnám lelni.

A jövőre nézve nem túl jók a kilátásaim. A terveim amik voltak, igazából megvalósíthatatlanok. Az emberek elviselhetetlennek tartanak, azt mondják rám, hogy antiszociális vagyok. Egydül érzem csak jól magam. Egyedül viszont nem lehet boldogulni, legalább is a mostani helyzetem ezt nem teszi lehetővé.

Tudom furcsa lehet, hogy mégis ide írok, de úgy voltam vele, hogy egy utolsó esélyt még adok magamnak, hátha valakinek van valami ötlete. Ha nincs azért sem nagy kár, csak hát mégis ragoszkodik az ember a megszokott dolgokhoz. Amit lát és érez.

Nem vagyok emó. Utálom őket. Mielőtt még ezzel jönnétek. Egyszerűen egy el-ba-szott élet vagyok.


2011. márc. 25. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nincs elb@sz0tt élet. Mondok egy okot. Már azért se mert írtam ide neked, sok szar van az ember életében és valami jó mindig jöhet. Próbálkozni kell, még akkor is mikor semmi esélyt nem lát az ember a dologra. Nem venném jó néven, ha ezek után felkötnéd magad, meg az amúgy sem jó.
2011. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
egyél egy kis csokit:/
2011. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Egy kicsit konkrétabban tudnál írni, hogy most valóban milyen gondokkal küzdesz. És egyáltalán milyen idős vagy? Nő vagy, vagy ffi?
2011. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Hát a csoki az hatalmas ötlet....


Konkrétan leírtam, hogy nincsenek kilátásaim. Valószínűleg nem fogom tudni megvalósítani az elképzeléseim, pedig nem voltak nagy igényeim. Nem adnék meg magamról sok adatot, de 20 körüli férfi, vagy fiú. Hiszen még nővel sem voltam. Valószínűleg egész életemben magányos maradnék. A szüleim nem fognak segíteni az életben. Annak pedig nem látom értelmét, hogy hitelből elinduljak és egy életen át fizessek. Az iskoláimat az eltervezett életemhez igazítottam, ami befulladt. Nincsenek lehetőségeim. És nem akarok egy életen át nyomorogni. Konkrétan.

De azért kösz a válaszaitokat. Ez van. Nem jöhet össze mindenkinek minden. De miért ennyire nehéz megtenni?

2011. márc. 25. 20:04
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál egy életet. Azt kezdhetsz vele, amit csak akarsz. Persze ennek vannak bizonyos társadalmi keretei, de csak rajtad áll, hogy hogyan használod ki az életed. Csak rajtad áll, hogy észre veszel-e olyan dogokat, amik legalább csak pár másodpercig bodoggá tesznek. Mert hidd el, vannak ilyen dolgok, csak baromi nehéz észrevenni.

A legprimitívebb egysejtűtől kezdve a nyolcvan éves rákos betegig minden élőlény az életéért küzd. Te meg csak így eldobnád a sajátodat? Mennyit láttál eddig a világból? Mennyi új élményben volt eddig tapasztalatod?

A sok depressziós, öngyilkosságon gondolkodó embernek a legnagyobb problémája az ingertelenség. Az általános keserűség, ami belülről rágja az embert. Erre kell ellenszert találni.

Én is voltam depressziós. Én sem láttam az életem értelmét. Lehet, hogy most sincs értelme, hogy azért küzdök, hogy ne süllyedjek abba az állapotba vissza, de hinnem kell abban, hogy van értelme az Életnek. Ha nem hinnék ebben, akkor beleőrülnék.

Kell, hogy találj értelmet annak, hogy létezel. Mert van.

2011. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Mások szerint az öngyilkosság gyávaság.de szerintem ebben a kérdésben csak magadra hallgass.én sokszor elgondolkodtam rajta,de ezekben a percekben valami mindig jóra fordult.apróságok,de jelentőség teljesek.a minap éppen ezen gongolkodtam "hogy valójában mi értelme az életnek" és arra kellett rájönnöm hogy nincsen.de ez nem is biztos hogy baj...én hiszek az újjá születésben és úgy gondolom ha most véget vetsz ennek a létedtek a következő életedben ugyanilyen megpróbáltatásokkal kell majd megüzdened. az élet megpróbáltatásokkal van teli,a lényeg hogy túl éld!senkoi nem tudja mi van utána.de ha mégsem hinnél a reinkarnációban ,azt hiszem a többi vallásban még nagyobb büntetést kapnál érte:)persze ezt senki nem tudhatja.nekem az segített,hogy a körülöttem lévők nem keztek el velem kiabálni hogy te nem vagy normális és ne beszélj hülyeségeket.hanem valódi problémának tartották.nem lebeszélni akartak hanem azt ,hogy szívem szerint döntsek .úgy hogy én is ezt teszem!De hidd el nekem ...elmúlik csak ki kell bírniés elhinni ,hogy sikerülhet és boldog lehetsz!. a barátokról meg annyit hogy az számít mit mutatsz a külvilág felé.Neharagudj de nagyon érdekelne a korod...de csak ha nem baj(én 15 vagyok)
2011. márc. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Az ha valaki meghal nem olyan f@szajó érzés ám. Az fáj. Élni jobb. Amíg élsz tudsz változtatni, de ha meghalsz elkaparnak és kész.
2011. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Amíg élek nem sok mindenen tudok változtatni. Ha meg már elkaparnak, akkor meg úgyis mindegy. Akkor nincs SEMMI. Nincs szenvedés, nincs öröm, nincs szép, se csúnya. Akkor már minden semleges. Nincs és kész. Szerintem könnyebb. Végülis van igazságtartalma a mondataitoknak, csak a Ti szemetekkel nézve.

Örüljetek az életnek, az ilyenek helyett is.

2011. márc. 25. 20:23
 9/24 anonim ***** válasza:
olvasd el Rhonda Bryne-től az Erő című könyvet! 1000% hogy megváltozik az életed, és ne az első oldal után ítélj! megváltozik az életed, csakúgy miont az enyém is.. mióta elolvastam én irányítom a magam körüli világot..
2011. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

20:05-ös vagyok.

A "semmi" veszélyes dolog. Még a "rossz"-nál is rosszabb.

2011. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!