Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tiszta stressz vagyok mostansá...

Tiszta stressz vagyok mostanság, és nem látom a megoldást rá. Tudtok erre valami használhatót?

Figyelt kérdés

Olyan sok mindenen fel tudom spanolni magam, olyan sok kis semmiségen, hogy nem ismerek magamra. Eddig nem voltam ilyen. Nem akarok panaszkodni, de ez már tényleg, a kopasznak is hajmeresztő lenne.


Például, a férfiak eddig is végigmértek, de sosem idegesített a tekintetük, sőt, nagyon jó néven vettem, most meg egyenesen fel tudnám rúgni őket, szó szerint. Idegesít, amikor mellettem túl hangosan cuppognak párok, amikor mögöttem valaki kopogós cipőben jön. Nem bírom azokat a kölyköket, akik igénytelenül beszélnek, de menőnek gondolják magukat. Irritálnak a vihorászó Barbie-babák és a mosdatlan szagú öregemberektől egyenesen falra mászom. Ennyit az emberekről.


A debreceni helyi buszokat képtelen vagyok megszokni, pedig minden erőmmel azon vagyok, hogy meglássam benne a jót. Irritál a sok bamba ember, aki megáll középen, nehogy a többiek elférjenek mellette... stb. tele van Debi az ilyenekkel (tisztelet a kivételnek).

Néha tényleg úgy érzem, felrobbanok a dühtől és ha nem találok egy "embertelen" helyet.


Küzdök az ellen, hogy ez átvegye fölöttem az irányítást, de sajnos mindeddig eredménytelenül. Minden egyes napom így telik el, ha nem is az egész, de egy része, pedig régebben a legnagyobb álmom az volt, hogy becuccoljunk ide egy községből. Nem érzem jól magam és ezen nagyon szeretnék változtatni. Ti mit tennétek a helyemben? Köszi előre is!


22/L


2011. márc. 9. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

"a kopasznak is hajmeresztő lenne" :)))

A tüneteket mintha én írtam volna! Csak én sajnos valszeg levezettem a kollégáimon is, mert az utóbbi időben úgy tűnik, apám üveges volt... valamint vagy mind megsüketültek vagy csak az én hangfrekvenciám nem hallható számukra... A barátnőm adott nyugtatót, de az tényleg lesz*rom tabletta, még annyira se tudom összeszedni magam tőle. Hajtanom kéne, de képtelen vagyok, attól meg pláne csak bámulok magam elé - bár kétségkívül jókedélyűen. Most azon gondolkodom, mindjárt kimegyek a gyógyszertárba, és bár kétlem, hogy hatni fog, mert már olyan szinten vág szét az ideg, de veszek Valerianát, aztán majd meglátjuk. Igazából kikapcsolódás, barátok, dumálás, hülyülés levezetné - csak sajnos nem kivitelezhető.

2011. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keress fel gyakrabban "embertelen" helyeket,például menj egy csendes parkba ,vagy ligetbe.Ne a zsúfolt belvárosban,hanem csendesebb mellékutakon próbálj közlekedni.Talán ez segít.A tömegtől tényleg meg lehet hülyülni.Én sokszor vágyom arra,hogy kimenjek valami tanyasi pusztára ,mert hiányzik a nagy,szabad tér , a természet és a csend,nyugalom.
2011. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a tél végi depresszió. JÖN A TAVASZ!!! Sokat javul a közérzeted.
2011. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Második tanácsa jó, csak nekem spec. nincs hozzá erőm. Pedig tervezem én, hogy elmegyek sétálni hétvégén, csak aztán mindig találok valami kifogást, hogy miért nem megyek...
2011. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok :) Én úgy kezelem a helyzetet, hogy bevettem egyet a barátnőmtől kapott nyugtatóból, egyik fülemben zene szól, hogy halljam a főnökömet meg a kollégáimat, a telefont, meg ami körülöttem zajlik. Jövő héten szabira megyek, mert szétfeszít a stressz. Most konkrétan szelíden mosolyogva, nyugiban végzem a munkám. Az előbb azt hittem, szétverem a fénymásolót, mert megint megadta magát - akkor éreztem, hogy így nem viselkedhetek a munkahelyemen. Nem csapkodhatok - dühből, ennyire agresszívan nem. Vagyis a megoldás: a nyugtató!
2011. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tényleg lehet, hogy a téli melankólia vett rajtam erőt.:D De azért nem fogok kizárólagosan arra hagyatkozni, hogy "majd elmúlik", hanem megfogadom a második hozzászóló tanácsát is, mert erre valóban szükségem lenne már.

Első hozzászóló, együtt érzek veled teljesen, de a nyugibogyó ötletét én részemről nem támogatom, mert csak tüneti kezelést biztosít szerintem. Drukkolok, hogy mindannyian ki tudjunk mászni ebből minél hamarabb!

2011. márc. 9. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!