Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy segíthetnék magamon?

Hogy segíthetnék magamon?

Figyelt kérdés
depressziós vagyok. Minden reggel nincs erőm semmihez, sokat alszok egész nap, halál gondolata, életnek nincs értelme, nincs miért élnem minden nap mintha küzdenék az életemért és minden nap végén örülök hogy végre letelt 1 nap, úgy hogy túl kellett élnem. Stb. Szóval depressziós vagyok. De nem olyan nagy mértékben hogy gyógyszeres kezelést kéne alkalmazni. Hogyan segítsek hogy szépnek lássam a világot és kilábaljak a depressziómból?
2011. febr. 14. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Hát például értékeld a dolgokat, láss mögéjük. A depressziósok felhúznak egy maszkot a világra, így kinttartva éppen azt, ami a gyógyuláshoz kell. A világ gyönyörű, mi kivetnivaló van pl. egy csodás napban, amikor százágra süt, de nincs meleg, csak kellemes szellő. Az ilyen pillanatokért érdemes és kell élni. Vagy amikor a barátod/barátnőd megvédi a jó hírneved, és azt mondja "szerintem jó fej, ne mondjatok róla rosszat" Az ilyesmi annyira jól esik nekem is, hogy olyanokkal vagyok körülvéve, akiknek fontos vagyok. Találj barátokat, és ne aggódj a csalőódások miatt, természetes hogy lesznek olyanok akiknek nem leszel szimpatikus, de kit érdekel? Egy telitalálat megér 100 próbát nem?
2011. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha gondolod, írj privátot!! :D


nekem is ilyen problémáim vannak, nem látom semmi értelmét az életnek. Rengeteget gondolok a halálra...


:(

2011. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 csaniani válasza:
Én pl ha szomorú vagyok elmegyek kirándulni. Szerencsére egy fél óra alatt kint vagyok a Bükkben, de a természet számomra csodálatos és ott mindig megnyugvást találok, én ebben tudom lelni örömömet. Egyszerűen gyönyörű az erdő, s mire hazaérek a tiszta levegő ki is pucolta a fejemből a negatív dolgokat és a rosszkedvet. Aztán tök jól alszok.
2011. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 D.Laci ***** válasza:
Első dolog, hogy ne szedj gyógyszert, azok nem fognak segíteni csak eltompítanak. Próbáld magad olyan emberekkel körülvenni akikkel jól érzed magad, ha valaki mellett rossz érzéseid vannak vagy valahogy mindig negatív dolgokról beszél, vagy téged értékel még ha picit is negatívan, akkor nagy ívben kerülendő. Tégy egy próbát 2 hétig ne nézz híradót, ne olvass olyan újságot ami negatív dolgokkal van tele, beszélj helyette inkább pozitív emberekkel, vagy nézz vidám filmeket.
2011. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csaniani válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=8E9_FCpPv9w&feature=fvw


Ezt a klipet nézd meg és remélem, hogy jobb kedvre derülsz vagy mosolyt csal legalább az arcodra... :)

2011. febr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!