Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezzel orvoshoz kell fordulnom?

Ezzel orvoshoz kell fordulnom?

Figyelt kérdés
Tünetek : halállal álmodás, álmatlanság néha tól sok alvás, dühkitörések amikor alig bírom fékezni magam nehogy beleüssek valamibe, nagyon szar kedv, üresség érzés, akarok valamit mondani valakinek, de nincs erőm megszólalni, nem érdekel a jövőm, sírás ok nálkül amikor nem is történt semmi, önbizalom csökkenése ezek alatt értem azt hogy nem kellek senkinek stb, nincs miért élnem, de kicsit még bizakodok hátha jobb lesz. ezzel forduljak orvoshoz? mert arra gondoltam hogy nem megyek pszichológushoz vagy hasonló, majd elmúlik, de mennyi az esélye hogy rosszabbodik? egyszer túl vagyok pörögve másik percben meg mitnha nem is én lennék. ez depresszió? kell orvos? 18 / l
2011. febr. 4. 23:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Ez a kétpólusú depresszió

Egyszer fent,egyszer lent

fordulj pszichológushoz maximum vagy old meg egyedül

pszichiáterhez ne menj,mert nagy eséllyel begyógyszerez téged

2011. febr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
jah gyenge nyugtatókat szedek azt kifelejtettem de néha úgy érzem erősebb kell
2011. febr. 4. 23:17
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem,nem kell

figyelj,a nyugtatók csak függőséget okoznak

és nagy baj van akkor ha most csóválod a fejed és eszed ágában sincs lemondani róluk.ez azt jelenti,hogy már függő vagy.méghozzá gyógyszerfüggő.gratula

2011. febr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
nehogy nyugtatókat szer. szívesen bemutatnám neked egy ismerősömet, akit nyugtatókkal kezelték, mára egy emberi roncs, teljesen tompa...ez depressziónak tűnik, nyilván oka van, azt kell megoldani. valószínűleg nem 2 perc lesz, míg jól leszel, de ebben az állapotban még csak véletlen se kezdj el semmit szedni, nyilván most sebezhetőbb vagy, simán rákapsz stb stb...a problémákat oldd meg.
2011. febr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
de nem tudom h megoldani, állok a felhalmozódott probléma elött és bőgök, néha úgy érzem hogy sikítanék üvöltenék de még csak fel se néz senki. senkinek se vok fontos stb viszont ha dperesszió kezeltetnem kell akkor is ha mondjuk enyhe fázisú?
2011. febr. 4. 23:34
 6/16 anonim ***** válasza:
A leírt "betegség" nem más, mint az, hogy kamaszlány vagy, ráadásul nincs barátod.
2011. febr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

nem tudom miért van mindenki a gyógyszerek ellen , oké hogy nem kell túlzásba vinni de egy daganatot sem úgy kezelnek hogy "oldd meg"

attól még hogy neked van olyan ismerősöd akinek nem tett jót a nyugtató , én meg tudnék neked mondani olyat akit az mentett meg

ráadásul ha ez tényleg kétpólusú ahogy azt az első mondta akkor azt gyógyszerrel szokták kezelni minden esetben

mondjuk szerintem nem az , de menj el egy pszichológushoz bajod nem lesz belőle és ő gyógyszert sem tud felírni

2011. febr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

a daganat más téma, nem lelki baj.

mindenképp a probléma gyökerét érdemes kezelni, azt meg gyógyszerrel nem lehet...

szerintem menj el egy pszichológushoz, hátha jót tesz, ha beszélsz valakivel és egy másik nézőpont se jön rosszul. aztán lehet,hogy hamar elmúlik az egész.

2011. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Elmondom neked, hogy minden második kamasz birtokol hasonló tüneteket! Valakik rosszabbakat, valakik enyhébbeket, de minden második legalább szenved ebben élete során! Nem kell pszichológus, legalábbis nem feltétlen !

Ki fogod nőni hamarosan. Észre sem fogod venni és megszűnnek a panaszok!


Bár, ha tényleg nagyon durva már akkor érdemes szakorvos segítségét kérni. Az egyik osztálytársam még gimiben idegösszeomlást kapott, mert ilyen tünetek mellé még rámozdult egy szakítás is!

De mint mondtam a hangulat ingadozás igen jellemző ebben a korban!:) Sok barátom/nőm dolgozik gimnáziumban, mint tanár és ők szoktak panaszkodni nekem a diákokról... De ők ezt tanulták is, hogy ez egy teljesen átlagos reakció az emberi élet ezen ciklusában. Szóval javaslom, hogy fel a fejjel és mindent csak pozitívan!

Ui.:Sajnos nem tudok életviteli tanácsokat adni mert nekem (sajnos) sosem voltak ilyen problémáim szóval csak látásból ismerem...

2011. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ma 12:54


Hát tudod ez úgy van, hogy ha valakinek egyszer jó, egyszer meg rossz a hangulata, az "bipoláris zavar" (ezek szerint az emberiség 100,00%-a mániás depressziós).


És ha valaki levert vagy bánatos, az depresszió (mindenki depressziós ezek szerint).


Ha egy kamaszlány bizonytalan magában, mert még nem volt barátja, nem voltak sikerei és keresi önmagát, akkor szedjen lítiumot, attól majd lesz barátja.


Ha egy kamaszlány nem talál magának életcélt vagy példaképet vagy egyszerűen nem tudja elfoglalni magát, szedjen xanaxot, mert attól majd lesz stabil értékrendje meg eseménydús élete.


Ha egy kamaszlány úgy érzi, nincs, aki meghallgassa, szedjen rivotrilt, majd attól lesz, aki meghallgatja.


Ha egy kamaszlány rosszkedvű, szedjen zyprexát, attól majd elhízik, és akkor végre lesz oka a depresszióra, amire majd szedhet valami mást is :)))


Így megy ez a gyk-n.


A depresszió egy komoly betegség, melyben minden 100.-1000. ember szenved körülbelül. Újabban viszont mindenkire rásütik, hogy depressziós. És így van ez a többi pszichiátriai betegséggel is.

2011. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!