Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elfecsérelt ifjúkor, kiéletlen...

Elfecsérelt ifjúkor, kiéletlen élmények; pótolható mindez?

Figyelt kérdés
Sokat merengtem mostanában, hogy 38 éves pasasként (pár hónap múlva 39) miért nem vagyok elég felnőttes. Ha kell tudok komoly lenni, de sokszor, mint egy infantilis hülyegyerek, úgy viselkedem. Sokszor mérhetetlen depresszió és szomorúság fog el amiatt, hogy úgy érzem, hogy fiatalon nem éltem ki magamat eléggé. Zárkózott, befelé forduló családban nevelkedtem. Nem voltunk a tesómmal egyikünk sem az utcára kidobva kulccsal a nyakunkban, beszélgetős, egymással törődős család voltunk, csak hát zárkózottak. Eléggé gátlásosak lettünk én is és a tesóm is. Az apropója az a dolognak, hogy itt az unalmas téli estén a háttérben a youtube-on a 80-90-es évek diszkó slágereit hallgatom és a nagy retróhangulat helyett egyre jobban haragszom magamra. Hogy nem jártam diszkóba, vagy legalábbis kb huszadannyit, mint a többiek akkortájt, sokkal kevesebb csajozásom is volt. (Hetero vagyok!!!) Néhány tartós kapcsolatom volt, de azok a tipikus csajozós sztorik kimaradtak. Nem voltunk ultragazdagok, de nem is az anyagiak miatt nem ment. Elég menő autóm is volt már fiatalon, meg nem okozott (volna) gondot a divat sem. Egyszerűen egy béna balfsz voltam, aki nehezen oldódott a társaságban. Igaz én nagyon szomjaztam a társasági életet, de elég sokszor sután alakult. Amikor a többiek diszkóba mentek én otthon voltam és filozófiailag meg is magyaráztam magamnak, hogy mennyire hülye és felületes a korosztályom. De rá kell jönni, hogy a saját hibámból nagyon sok jóból kizártam magam, kevés barátnőm volt, ahogy írtam ritkán voltam diszkóban, házibuliban is csak elvétve, stb. Mára persze ennek nyoma sincs (kívül), komoly párkapcsolatban élek, elfogadható egzisztenciával, stb, csak egyszerűen hiányérzetem van. A fiatalkori kimaradt bulik, diszkók, csajozások stb stb mintha egyre inkább kitörnének és egy furcsa, amolyan "kimaradtam" érzés tör rám sokszor. Értelmes válaszokat várnék arra, hogy egy elfecsérelt fiatalkort be lehet-e hozni - nevetségessé válás nélkül - egyáltalán így a negyven felé haladva?
2011. jan. 10. 17:16
 1/5 böiler ***** válasza:

Ugyan én nem járok discoba (az nem az én világon), de koncerteken szoktak lenni 40-50 éves emberek is. Szóval nem hiszem, hogy olyan különös lenne. Jó, mondjuk azért egy rock koncerten nem válik valaki szánalmassá, de mondjuk egy discoban, ahol tinipics_k riszálják magukat... Meg nem tudom, hogy éreznéd magadat... De mondom, van mikor eljön velünk haverom faterja és a rugby csapat nagyobb koncertekre. (Mármint a "régebbi" generáció. 40-50 év körüliek.) Például Metallica koncert. Nem volt ciki. Vagy régebbi punk együttesekre is lejárnak.

Szóval nem hiszem, hogy még reménytelen lenne az dolgod. A lényeg abban van, hogy ne hagyd, hogy ilyen kis minden f_szra rámászó rib_ncok elrontsanak valamit... Ha érted mire gondolok...

Bár azért, ha egyedül lennél így 40 felé haladva, szerintem kellemetlen lenne a szituáció. Most mondanám, hogy a régi jó barátokat összetrombitálni, de mint írtad nem nagyon volt.

A lényeg, hogy ha rászánod magad erre a discos dologra, akkor ne felejtsd el, nem ér annyit egypár szűk p_nci, hogy egy kapcsolat menjen tönkre. Illetve kerüld a drogokat! :)

(Ezt nem hitte, hogy egyszer én írom le. :D)


17/F

2011. jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokakkal ez történt/történik, mint veled, nem vagy egyedül. Viszont a múltból azt, ami nem valósult meg, és akadályoz, csak elhagyni tudod. Ez a Te döntésed. Sosem leszel már 20, nem leszel fősulin, nem mész bulizni és csajozni, és nem is éri meg a mostani életed ezért kockáztatni. Ezért ezeket a dolgokat máshol kell kiélned. Azt, hogy ennek a kulcsát miben leled meg, csak te tudhatod, de lehetséges. Koncentrálj a jelenre, hogy mik az igényeid, mik a céljaid, azokat hogy tudod elérni, és ne a fiatalkori önmagad irányítsa a felnőttkori éned, mert lehet, pont ezért vagy néha "infantilis".
2011. jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 böiler ***** válasza:
Amúgy igen. Esetleg tudnám ajánlani, hogy alapíts egy zenekart. :) Az k_rva jó dolog, ha ott állsz a színpadon (nekem eddig csak füstös kocsmában adódott meg, de nagyon jó ;) Igaz csak beugró gitárosként, de akkor is. :)) és azt csinálod amit szeretsz. Az sem szükséges, hogy tomboljanak. A lényeg, hogy örömből zenéljetek. :) Így ráadásul esetleg barátokra is szert tehetsz.
2011. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

helló,

szerintem zenélj, fess, rajzolj, járj világot, még fiatal vagy! 40 évesen még én is fiatal leszek! csak pozitívan!

21/F

2011. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem légy büszke magadra!


Én is néha félek, hogy hiányérzetem lesz felnőtt koromra, de ugyanakkor nem hiányzik a diszkó, kocsmázni nem szeretek, még akkor se, ha néha valamiért aránylag jól érzem magam. A barátnőimmel sétálni vagy egymáshoz felmenni szoktunk, azt is ritkán, mert ők is otthonülősek.

Szeretek itthon ülni, szeretem a magányt. Szerintem őrületesen sok hasznos dolgot lehet csinálni egyedül!!

Egy jó vakációt úgy képzelek el, hogy hetente 2-szer, maximum 3szor találkozom barátnőkkel - s még az is sok.


És így érzem jól magam.


Én remélem, nem fogom sajnálni, hogy így éltem, holott jelenleg csak így érzem jól magam.


Te is biztos jól érezted magad. Különben nem így történt volna. Különben nem tudtad volna megmagyarázni, hogy mi a gond a diszkózós korosztályoddal.



18/L

2011. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!