Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kezel gyerekként az...

Miért kezel gyerekként az anyám? Miért nem érti már meg hogy nem vagyok gyerek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, de az anyám állandóan gyerekként kezel engemet, és sokszor leéget az ismerőseim előtt a hülyeségeivel. tegnap levágta a hajamat, és direkt ilyen gyerek frizurát csinált, ami ku*rva szar, mert az arcom az elég sima, és így úgy nézek ki mint egy 12 éves:S Pedig direkt kértem hogy vágja le rövidre, és most az osztályban tuti hogy rajtam fognak röhögni. Ráadásul még ő is kuncogott hogy mennyire gyerekesnek nézek így ki. na meg állandóan ilyen hülye-gyerek ruhákat vesz nekem, pedig ha rajtam múlna, én ingben és vászonnadrágban járnék mindenhova, mert az komoly, elegáns, és szép. Nem érti meg, hogy már nem vagyok gyerek, a fél osztály már nem szűz, talán nekem is ezt kéne tennem? hogy egyszer nem jövök haza csak másnap hajnalban részegen, és lefekszem valakivel? talán akkor megértené.


14/f


2011. jan. 10. 03:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a lázadás a megoldás, ne hülyülj el csak emiatt, elhiszem hogy idegesítő, de próbáltál már komolyan beszélni vele?

Nekem pl, mikor valamiben nem értettünk egyet anyámmal, sokat segített, ha emailben beszéltük meg a dolgot. Lehet furán hangzik, de azért jó, mert át tudod gondolni a dolgokat, meg tudod rendesen fogalmazni, anyukád is át tudja olvasni akár többször is és ő is át tudja gondolni. Nem az van, hogy beszélgetésnél félmondatokat váltotok, átsiklotok a másik mondandója felett, stb...

Egyébként meg viselkedj úgy mint egy felnőtt, ha annyira felnőttként akarod hogy kezeljen, ezalatt most nem a szex mindenkivel-t értem, hanem figyelj oda a dolgaidra, a tanulásra, tarts rendet, ne beszélj vissza, ne káromkodj, stb.. Így talán észreveszi, hogy kezdesz felnőni, és már nem egy 12 éves kisgyerek vagy...

2011. jan. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 haggyámán ***** válasza:

Mert elméletileg már tényleg nem vagy az, de gyakorlatban igenis az vagy. Néhol még én is az vagyok, sőt, szívesebben lennék gyerek. :)

Ne akarj ilyen gyorsan felnőni, mert mindenképp meg fog történni, de nem hamarabb, addig viszont élvezd ki a gyerekkorod.

2011. jan. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért kezel gyerekként, mert még nemrégen volt, amikor a kakis pelenkádat cserélte.

Tizenévesen lehet, hogy nagyon nagy az öntudatod, meg lehet, hogy anyukád se a legtutibban viselkedik, de ha tényleg olyan a te viselkedésed, ami ebből a kérdésből lejön, akkor valóban rettenetesen gyerekesen viselkedsz.

Ha meg azzal próbálod bebizonyítani, hogy milyen tökös legény vagy, hogy összefekszel valamilyen hozzád hasonló kis buta libával, azzal éppen hogy azt bizonyítod, hogy milyen éretlen vagy.


Szerintem fogd vissza egy kicsit az egódat és próbálj meg valóban éretten viselkedni. Akkor fognak egyre inkább felnőttként kezelni a környezetedben.

2011. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elmondhatnád, hogy miért gondolod hogy gyerekes vok az írásom alapján....
2011. jan. 10. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert még gyerek vagy. Tetszik, nem tetszik, 14 évesen nem vagy olyan nagyon felnőtt.
2011. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 haggyámán ***** válasza:
Nem ahogyan írsz, hanem amit leírtál benne. A leírásod alapján gyerekes viselkedsz néha. Ezért kezelnék gyerekként, mert úgy is viselkedsz. :)
2011. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg viselkedj felnőttként.


Ha nemtetszik a hajad, vágd le magadnak. Ma már klasz hajnyírókat lehet kapni 2-3 ezer forintért.


Ha nem tetszenek a ruhák amiket vesz, ne vedd fel őket. Dobd ki a szemétbe, ha rákérdez hogy miért dobtad ki, higgadtan magyarázd el neki, hogy ezeket nem vagy hajlandó felvenni, mert túl gyerekesek.


Szerezz be egy barátnőt, és kérdezd meg anyukádat, itt alhat-e veled. Ettől majd észbe kap.


(Az igazsághoz hozzátartozik, hogy vannak olyan jiddise-máme típusú anyukák, akik direkt szeretik a felnőtt gyerekeiket leégetni pl. a meztelen csecsemőkori kukis képekkel, meg elmesélni a fiuk barátnőjének, hogy a 22 éves gyerekük hogy evett kutyakakát négy évesen. ha a te anyukád is ez a típus, akkor nevelhetetlen. az egyetlen esélyed, ha megvárod a nagykorúságot, és elköltözöl. a jiddise mámekról találsz szakirodalmat és kezelési utasításokat a neten.)

2011. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!