Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan érjem el a kitűzött célt?

Hogyan érjem el a kitűzött célt?

Figyelt kérdés

Konkrétan most a magas médiára gondolok a suliban. Tanulok, tanulok, tanulok, de ez valahogy nem megy...többször beleunok, otthagyom...Igy nem lesz jó. Tudom, h bennem van a hiba, és már sokszor próbáltam javitani rajta, de nem megy.


Mit tegyek? T hogyan szoktátok elérni céljaitokat(nem feltétlenül tanulmányi téren)?


2009. jan. 28. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az a titka, hogy olyan célt kell választanod, ami valóban a SAJÁTOD. Nem olyat, amit a szüleid, a tanáraid, a haverjaid, vagy a társadalom tűzött ki eléd, hanem teljesen autentikus, a lelked legmélyéről fakadó igazi célt.


Nem benned van a hiba. Azzal kezd el, hogy elgondolkozol, mi a saját, igazi célod. Aztán átgondolod tudatosan, hogy azt hogy tudod elérni. Amíg a szüleid céljait akarod elérni, addig nagyon nyögvenyelősen fog menni a dolog. Ha viszont megtalálod a saját célodat, akkor azt veszed észre, hogy szinte nem tudod "nem el érni". Észre fogod venni, hogy mintha "arra lennél teremtve" hogy azt a céld elérd.


Sok sikert!

2009. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszodat:)


Az, h jó médiát szertnék, az nem a szüleim, nagyszüleim vágya. Ez az enyém. Tényleg.

Azért szertném, mert, tudod, engem a családban nem nagyon szeretnek. Nem annyira kibirhatatlan a személyiségem, nincs semmi rendellenességem vagy ilyesmi amik okot adnának. Egyszerűen csak nem szeretnek. Én lány vagyok, kisebb mint a testvérem (fiú), és nálunk úgy tűnik, h inkább csak a fiúgyereket ismerik el és szeretik. Nem arról van szó h engem egyáltalán nem szertnek, vagy h irigy vagyok a tesómra. És ez nem is olyan időszakos depressziós cucc. Tudomásul vettem, elfogattam és ezzel élek.


Csak úgy gondolom, h ha magas lenne a médiám, és bizonyitanék akkor kicsit jobban szeretnének, észrevennének.



Lehet h hülyeségnek tartod...de ezt szeretném igazán, és bármit megtennék ezért.

2009. jan. 28. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, kicsit mást írok, mint amire választ vársz, de talán segítek vele. Tudod az a baj, hogy ha nálatok ilyen a családban az alaphelyzet, azon nem tudsz változtatni, teljesen mindegy, hogy milyen eredményeket érsz el. Sajnos ezt tapasztalatból mondom, én sem tudok soha felérni a húgom nagyszerűségéhez anyu szemében. De mára elfogadtam hogy ez így van és nem harcolok a megbecsüléséért - nekem ehhez majd 30 év kellett, hogy belássam. Kizárólag önmagamnak akarok megfelelni, a saját értékrendem szerint élek és olyan célokat igyekszem kitűzni, amik a saját pályámat segítik, függetlenül attól, anyu mit gondol róla. Szerintem lehetsz te olimpikon vagy Nobel díjas atomfizikus, a szüleid/rokonaid szemében mindig a tesód lesz a favorit. Önmagad miatt kellene szeretniük, a jó és rossz tulajdonságaiddal együtt. Ha erre nem képesek, lehozhatod te a csillagos eget is, az sem elég. Ha valóban sikerült elfogadnod a nálatok lévő helyzetet, akkor biztosan el tudod fogadni azt is, hogy nem kell küzdened a szeretetükért és a figyelmükért. Megérdemelnéd te azt amúgy is és nem a te hibád, ha nem kapod meg. Ettől függetlenül annak biztosan meglesz a haszna, ha jól tanulsz, ha nem is pont abban a formában, ahogy most gondolod. Sok kitartást kívánok!
2009. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és egyet értek a másodikkal: ha az a célod, hogy a szüleid jobban szeressenek, akkor nem az a célod, hogy magasabb legyen a médiád, bármit is jelentsen ez. Nem kéne küzködnöd a szeretetükért.


A rossz hír az, hogy vannak célok, amiket soha nem lehet elérni. Egy ilyen elérhetetlen cél az, hogy szeressen az, aki magától nem szeret, legyen az szülő, vagy fiú, vagy lány, akárki. Ezekről az elérhetetlen célokról előbb-utóbb meg kell tanulnod lemondani, mert csak saját magadnak okozol fájdalmat.


A jó hír viszont az, hogy kamaszkorban MINDENKI azt hiszi, hogy a szülei nem szeretik. Valószínűleg a fivéred is azt hiszi, hogy nem szeretik őt a szüleitek. Én is azt hittem hogy nem szeretnek a szüleim. 10-15 év múlva lehet, hogy már úgy fogod látni, hogy szerettek.


Ez a Flow c. könyv, a boldog, megelégedett élet felépítéséről szól, egy pszichológus írta:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokat segitenek:)


Igen, tudom, h nem fogom utolérni a tesómat ebben. Szóval h engem soha nem fognak szeretni. És megértem. A tesóm egy nagyszerű talpraesett ember. Csak szeretném, ha egyszer rám is felfigyelnének. Pl a kicsengetésemen kiolvassák a nevemet...tudom, h hülyeségnek tűnik...de annyira szeretném...vagy akár magamnak bebizonyitani h én is vagyok valaki..de hát nem errefele tartok:-s

2009. jan. 29. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:
bocs,de mi az a média?? :)
2009. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak: tanulmányi átlag...(bocsi, erdélyi vagyok:D)
2009. márc. 22. 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!