Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért panaszkodnak az emberek...

Snowpehely kérdése:

Miért panaszkodnak az emberek folyton a pénz miatt, ha?

Figyelt kérdés

Ha ugy szorjak, mintha a vilag legtermeszetesebb dolga volna? Nagyon sokszor hallom, hogy:"nincs penzunk semmire, laatszik, hogy itt is gazdasagi valsag van :(" Ja, de azert meregdraga ajandekok, markas ruhak, na meg CSAK bioetel, mert hanem 1 evvel korabban halunk meg, EGESZSEGESEN kell etkezni, ugyebar. (azert az egeszseges etkezes hive vagyok en is, de nem olyan divatszeruen, felkapottan, mint manapsag)


Szemelyes peldamat is felhoznam, ha nem bannatok, es van meg turelmetek elolvasni:

Van egy ismerosom, aki allandoan panaszkodik, hogy milyen szegenyek, meg igy meg ugy. Eddig nincs baj, mert ha az ember szegeny, ez van...De van mar jopar cipoje, meg akkor is vesznek cuccokat, ha mar van belole es EGYALTALAN nincs szukseguk ra. Pl volt 3 sapkaja, egyik szebb, mint a masik(markasak is, tavaly harcolta ki nagy nehezsegek aran). Erre most mas a divat, s vesz egy tucatsapkat...Ok 4-en vannak( szulok+o+ a 2 es fel eves gyerek), mi meg harman + kell fizetni a bebiszittert(anyukam+en+ a tesom), s megis valahogy megvagyunk, annak ellenere, hogy azert minket sem vet fel a penz. Es ha vidaman mondom: jaaaj, vettunk egy...-t(valami extrat), akkor ravagja, hogy bezzeg, ok tegnap apropenzbol kellett osszekuporgassak a kenyerrevalot.(de tegnapelott meg markas cipot vettek)


Szoval elegem van, hogy mindenki a szegenyseg miatt panaszkodik, amikor senki sem probal meg a mai gazdasagi helyzethez alkalmazkodni.-.-


Szerintetek?


2010. dec. 29. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Na ez jó kérdés!
2010. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi a rendkivul bo es kifejtett valaszod! :)) :P Na, de legalabb ertekelem, hogy valaszoltal, s egyaltalan elolvastad a kerdesemet
2010. dec. 29. 21:03
 3/10 anonim ***** válasza:
semmit nem tudsz a szegénységről abból ítélve amit leírtál..
2010. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Sajnáltatni mindenki szereti magát. Sokan ezt látjuk a szüleinktől is. A pénz meg központi fogalom az életünkben.. A másik a szex, de általában arról (még) nem szokás panaszkodni :)


2. A szegénység egy relatív fogalom a köznyelvben. Te a leírásod alapján szegény vagy a drága cípős ismerősödhöz képest, más szegény hozzád képest, megint más hajléktalan (anyagiak alapján ő az abszolút szegény). Mivel nincs törvénybe iktatva hány forint vagyontól számít valaki szegénynek, így mindenki mondhatja.

2010. dec. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ja és

3. A pénzből sosincs elég. Mivel nincs maximális vagyon, mindenkinek világos, hogy több pénzzel valószínűleg jobb élete lenne. Kivéve a világ x leggazdagabb emberét, akik értenek a pénzhez (ezért van nekik sok) és tudják hogy 1 milliárd dollár meg 2 milliárd dolláros vagyon között nincs "érzeti" különbség, viszont a céljaik elérése szempontjából még mindig nem mindegy...

2010. dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, igazatok van, nem epp megfelelo modon fejeztem kimagam: en nem erzem magam szegenynek, mindenem megvan, amit csak kivanhatok. Nem panaszkodom.Tudom, hogy a "draga cipos ismerosom" sem gazdag, egyaltalan, kb. hasonlo tarsadalmi helyzetben elunk. Nem is errol van szo, hogy ok milyen gazdagok, en meg miiiyen nagyon szegeny vagyok, ezt felreertitek!De nem is a gazdagsag-szegenysegrol van szo, hanem arrol, hogy ha az embernek van annyi penze, ami tobb, mint eleg, es nagylabon el, akkor ne panaszkodjon, hogy milyen szegeny, mert vannak IGAZAN szegeny emberek is, akiknek szinte nincs annyi penzuk, hogy eljenek(vagyis hogy fenntertsak az alapveto szuksegleteiket). Errol beszelek, es semmi bajom nincs azzal, aki ugy erzi, megengedhet maganak folosleges, nagyvonalubb dolgokat is, viszont akkor ne kezdjunk el panaszkodni, es sajnaltatni magunkat.
2010. dec. 30. 16:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Legelső vagyok!


Igen végig olvastam mindent szóról szóra... és én nem nyilatkozom. Vagy ha már irok =) akor annyit h semmi közöm mások anyagi helyzetéhez. Persze én sem értem h az ismidnek miért kell irigykednie rád mikor ( amint leírtad ) ő is megteheti. =D

Am én meg csak a legjobb barát/nő-nek mondom el az anyagi sztorijaimat és ti nem lehettek a "legjobb" viszonyban hiszen te kibeszéled őt ( már boccs )!

Jham és nem lehet h csak viccből v hülyeségből mondja h te megteheted ők meg szegények. Egyszer kérdezz rá : Viccelsz? v Komolyan? Hátha csak baromkodik... Vagy nem tom....


18/L

2011. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi még egy kérdés: Ezt olyan szépen letudod vezetni nekünk. Az ismiddel próbáltál már erről beszélni? Vagy csak célozni rá? Neki is elmondhatod amit itt leirtál! CSak óvatosan!


Legelső

2011. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Probaltam finoman celozni...de rogton megsertodott, hogy mennyi mindenre kell a penz, meg ok sporolnak, de neha kenyerre sincs penzuk...
2011. júl. 3. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Michael Schumacher mondja, hogy szánalmat bárki könnyen kaphat, de az irigységért keményen meg kell dolgozni.
2013. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!