Érezted már úgy, hogy önzetlen szeretetet érzel mindenki iránt?
A kérdés adja magát.
Ha jó napod van, kellemesen érzed magad, volt már veled olyan, hogy szeretetteljesen mosolyogtál arra az emberre, akit nem is ismersz?
Nem infantilisan persze.
És nem azt gondolod, hogy "felrúgom azt a büdös parasztot, ha még egyszer elém tolakszik", hanem röhögsz rajta, és szereted, amiért ilyen is van, akin jó nevetni, és egyszerűen hiányozna, ha nem lenne.
Vagy én vagyok túlságosan beszívva ilyenkor?
Hello.
Az a helyzet, hogy ilyen létezik...sőt ezt az érzést folyamatossá is lehet tenni, persze egy bizonyos dolog belátásával. A folyamatosságot úgy értem, hogy meg lehet lelni azt a valamit, ami miatt képes vagy ilyenre, és tudatosan lehet alkalmazni, hogy minél jobban felerősödjön benned, s a végén azzá válj(önzetlen totálisan).
22/F el egyetértek, és megemlítem, hogy az önzetlenséggel nemhogy tud együttműködni a józan ész, hanem csak akkor tud működni, amikor az egyén éppen önzetlen...vagyis nem elfogult, teljesen tárgyilagos, mert az elfogultságot bizony az önzés termeli...ugye az ego, és elfogultsággal képtelen az ember tisztán látni, mivel ragaszkodik egy bizonyos dologhoz. :)
A valós szeretethez hozzátartozik a figyelmesség, talpraesettség, megfontoltság...szóval naivság, hiszékenység kilőve.
A szeretetben viszont van bizalom, vagyis inkább olyas valami, hogy nyitott maradsz, tehát el nem ítéled az embert, hogy biztosan át akar verni, azaz megadod neki az esélyt...persze ha visszaél vele, akkor változtatsz, megfontoltságból...mert megalázkodás viszont már nem tartozik bele szeretetbe. A bizalom tehát nem egyenlő a hiszékenységgel és az, hogy bízol valakiben azt az az ember tettei alapján döntöd el, bár szerintem te is így gondoltad kedves Kérdező. De ha valakiben csalódsz azt is szeretnéd e még? Vagy azt aki ártott neked tudnád e szeretni önzetlenül?
A kérdésre válaszolva IGEN, én így vagyok vele és tudatosan teszem ezt, egyre felerősödve, mert nagyon jól tudom, hogy mi az a forrás, ahonnan ez a dolog elérhető és teljesen elsajátítható. :)
üdv
25/F
LastOne.Left
Húú... Köszi a válaszokat, lájkoltam őket.
Elgondolkodtató volt, amit írtál, kedves 25/F. Igazad van, az iránt nem érzek ilyen szeretetet, akiben csalódtam. Olyan tárgyilagos, monoton szeretetre gondoltam. Nem rajongásra.
Barátaimmal szemben nagyon nyitott vagyok, de ők nem fognak tanúbizonyságot adni afelől, hogy csalódni lehet bennük.
Persze ezt is nevezhetjük hiszékenységnek, naivitásnak, kinek mi tetszik.
a tárgyilagos, úgymond monoton szeretet pont az, amikor mindenkire kivetül...és a rajongás az, ami csak bizonyos személyekre "hat" a részedről, hiszen ekkor válogat az egyén, hogy kit "szeret" és kit nem. :)
egyébként egy ilyen kiterjeszkedésű szeretet a valós önzetlen szeretet ezért is kérdeztem. Mert ha most jobban belemélyedsz és te csak a közeli ismerőseidnek és családtagjaidnak adsz a szeretetedből, akkor önző mód nem adsz a másiknak, és észre sem veszed, hogy ekkor magadra(szűk közösségedre) gondolsz csak.
bocsánatot kérek előre is, ezzel nem bántani akartalak, csupán megemlítettem, hogy a szeretetnek van egy magasztosabb értelme is...univerzális szintű. :)
üdv
26/F
LastOne.Left
Egy "Boldog szülinapot!"-ot küldök vissza 1-2 nappal az időben :) LastOne.Left számára :D
A témához kapcsolódóan pedig egy érdekes aspektusra kérdeznék rá LastOne-nál:
A kérdező is pedzegette a külső hatás által ideiglenesen érzett szeretetet. Konkretizálom egy helyzetre: pl az exstasy - ha jól tudom, 1-2 más droghoz hasonlóan - ki tudja váltani az emberből, hogy úgy érezze mindenkit szeret.
LastOne: szerinted a szeretet lehet-e kémiai szempontból értelmezni? Lehet-e szeretetnek nevezni vegyi anyagok által indukált (ideiglenes) állapotot?
Egyirányú vagy kölcsönös az összefüggés a lelki és testi állapotok(agyi vegyületek szintje) között?
tegnap 14:57
Köszönöm a felköszöntést. :)
ez nagyon változó tud lenni. a szeretet az egy tiszta érzés, az nem vágyon és ragaszkodáson alapszik, mivel a szeretet az önzetlen. kábítószerek által el lehet érni olyan állapotot, amikor is az egyénnek az adott időtartamra megszűnnek a gondjai, bajai(amiket igazából önmagának kreált meg az idők során), és ekkor érezheti végül is azt a bizonyos szeretetet, amikor letisztul egoja hangja teljesen. De egy fontos dolog...nem lehet tartós szeretetet kovácsolni drogokkal, maximum csak ideiglenesen érezhető...a szeretet nem a drogban van, hanem mibennünk, csak a drog hatására tudtuk akkor éppen lecsillapítani önző énünket, mivel nem is ismerünk más módszert, pedig van. szóval én inkább úgy fogalmaznék, hogy a drog hatására nem a szeretet alakul ki, hanem az önzés tisztul le. nem mindegy amúgy. :)
A szeretetet lehet kémiai szempontból értelmezni, de amúgy felesleges. A szeretetnek kicsit komolyabb a háttere mintsem elsőre hinnénk. Tulajdonképpen a szeretet a kapocs. Az a kapocs, ami a "dolgokat" a világban összetartja. Ez például fizikában lehet a gravitáció is, vagy kémiában valamiféle kötés, de biológiában is találunk szerintem ilyen összeköttetéseket...de ugye nálunk, akik jellemmel is rendelkeznek, nálunk a szeretet jelenti a kapcsot.
Egy megjegyzés az utolsó kérdésedhez, s remélem jól értelmezem...szóval ebből kinyered mi van.
a lélek(amit én tudatnak, vagy elmének nevezek) az anyagon(test) felül áll...az összeköttetés kölcsönös, de minden az elméből indul ki, szóval az van irányító szerepben, így a tudat magasabb rendű, mint a test. tehát bármikor elül lehet kerekedni egy érzelmi állapoton, ha az embernek megvan a megfelelő elméleti háttere. :)
üdv
26/F
LastOne.Left
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!