Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rettegek hogy felnövök. Vélemény?

Rettegek hogy felnövök. Vélemény?

Figyelt kérdés

Nem soká 16 leszek és olyan gyorsan telik az idő olyan jo volt mikor még ovis ált iskolás voltam ... olyan boldog voltam mindig...

Most szakközepes vagyok itt is vannak barátok stb... de ez nem ugyan olyan már

és főleg attól félek hogy elvesztem a szüleim majd idővel de én nem akarom nagyon szeretem őket


15/f


2010. dec. 12. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mese nincs, fel fogsz nőni...

Majd egy olyan időszak jön el az életedbe, ami feledteti az elveszett gyerekkort. Jöhetnek sikerek, szerelem, kiteljesedés. Már nem fogsz vágyni a régire. Jó esetben minden mégjobb lesz!

Sok sikert!

2010. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

És ott van még a halál is.

Nah, én meg ettől rettegek.

2010. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is félek, hogy felnövök:( persze, nagyon jó így is, de mindent meg kell tapasztalni az életből, a jót és a rosszat is. Nem véletlenül van így kitalálva a világ
2010. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
De édes. :)
2010. dec. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Repülj el Sohaországba :D
2010. dec. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 haggyámán ***** válasza:

Csak annyit mondok, nem vagy egyedül.

Nekem se volt kedvem túlmenni a 18-on, mégis megtörtént. Hidd el, te se akarsz majd túljutni a 18-on :)

2010. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyit mondanék hogy legyél rugalmas, az élet ennyit vár tőled. A gyerekkor szépségét a kamaszkor dinamikáját a 18 hivatalos felnőtté válását az idősebb kor adományait rugalmasan élvezd. :) minden kornak megvan a maga szépsége ;) Találd meg és nem lesz ilyen problémád. :)
2010. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem akarom a többieket lepontozni, de szerintem ezek többnyire csak közhelyek. Személyfüggő, hogy ki hogyan éli meg a dolgokat, de általában az ember a régebbi eseményeket szebbnek és kellemesnek látja.

Egyrészt azért, mert ez egy kis tudati illúzió, másrészt pedig valóban így is van. A gyerekkor sokkal felelőtlenebb időszak, ahol nem kell teljesítened. A jelenlegi nevelési rendszer pont ezért "teszi tönkre" az emberi élet tapasztalását, mert egy álomvilágból a pokolba emeli át az embert.


Megint személyiségfüggő, de sokan nem szeretnek a rossz dolgokra gondolni, szerintem természetes, hogy érdekel, és nem minden rossz, ami elsőre kellemetlen. Látnod kell, hogy nem csak ezek, de idővel minden el fog múlni, ahogy írták, az ember is. Ezért kell fokozatosan arra törekedned, hogy megőrizd, ami jó, és kialakíts új dolgokat, amit később érdemes lesz megőrizni.


Nem érdemes attól félni, hogy sok lesz a gyertya a tortán, vagy dolgoznod kell, mert a lényeg úgy is az lesz, hogy belül ki vagy, mennyire vigyázol magadra (a testedre is), kik vesznek körül. Ha magabiztos vagy, és tettél a változtatható ellen, de el tudod fogadni azt, amin nem tudsz változtatni, akkor még a betegség és a halál sem fog elijeszteni attól, hogy boldog lehess, ameddig az életed tart.


Remélem segítettem. Lehet ezt elsőre nem érted vagy nem hiszed, de vannak olyan emberek, akik szinte semminek tudják venni a legnehezebb gondnak látszó dolgokat.

2010. dec. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szamóca. ***** válasza:
100%

ó..és én mit szóljak, így lassan a 20 felé?:DD

ne félj, csak őrizd meg a gyermeki éned... meg lehet, eddig nekem is sikerült, remélem ezután is fog ^^

persze azért van ami nem rajtam múlik...a sz*ros elvárások, dehát sebaj, leküzdjük valahogy az öregedést, és majd a halálos ágyamon is azon csodálkoznak majd milyen vidám voltam életemben, bármi is történt =)

2010. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én is félek ugyan úgy mint te...17 éves vagyok, és ha bele gondolok milyen gyorsan telik az idő szinte kiráz a hideg...A félelem akkor alakul ki amikor valamit nem ismerünk. Nem tudjuk milyen lesz a jövő ezért félünk, és attól nem kell félni amit nem irányíthatsz de a jövődet kizárólag te határozod meg ezért olyan félelmetes. A halál pedig természetes dolog, én nem hiszek mennyben meg a reinkarnációban vagy egyéb ilyesmiben, de arra kell gondolni, hogy aki elmúlik az nem úgy múlik el, hogy nem akar, hanem úgy, hogy ő már leélte az idejét, és akár mennyire fáj/fog fájni, nem lehet ellene tenni, nem élhetjük más életét...igazából ez ellen nincs gyógyszer, csak fel kell dolgozni, és ami azt illeti én még későn szülött vagyok, 17 évesen anyám már közelít a 60hoz...én már felkészültem arra h pár éve múlva is bekövetkezhet, persze nem kívánom hogy így legyen. Ha a barátok olyan jók, akkor felnőtt korodban is veled lesznek. Majd ha lesz családod, az az öröm mindent felül fog múlni. Legalább is szerintem.
2010. dec. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!