Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A nyugatias modernitás tehet...

A nyugatias modernitás tehet mindenről, vagy szimplán önmagamtól lettem selejtes?

Figyelt kérdés

okt. 12. 00:56
A kérdező szavazást indított:
Önmagamtól
A körülmények miatt
14 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
63%
Ezt kifejtenéd jobban?
okt. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
82%

A kapitalizmus problémáin gondolkodtál már? Például azon, hogy a vesztese vagy ennek a történetnek?


Már csak azért kérdezem, mert az emberek hajlamosak konteókba menekülni, ahelyett, hogy a valós, mindennapi problémáikból egyszer is levonnák a következtetéseket. Például, hogy a munkahelyükön kuss a nevük - és ha máshova mennének, ott is kuss lenne a nevük -, amit megtermelsz, annak a nagy részét a főnökeid teszik zsebre, az árak az egekben, de a fizeted valamiért nem nőtt ezekkel arányosan.

okt. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
29%
A kapitalista rendszer tette ezt veled.
okt. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Ezt dobta a gép
okt. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

2#

Olyannyira, hogy még ennek a fenntarthatlan kapitalista rendszernek az államkapitalista torzszüleményén is gondolkodtam. A profitszemlélet, tőkés gondolkodásmód összeegyezthetetlen a Földi élet alapvető működésével. Amikor egy helyi kultúrából civilizáció lesz, az már minden látszólagos ellenére a hanyatló fázis. Egy természettel egységben élő ember kb., 2 órát tölt naponta átlagban effektív munkával, a többi az játék. Csak amikor a kreativitás átcsap profitszemléletbe akkor kezdődnek a problémák és a probléma fenntartó probléma megoldás. Most főleg a modern, globális ipari civilizációra gondolok. Tehát egy munkahelyi munkán kívül semmihez nem értő fogyasztói idióta munkaerőállat vagyok. Az érthetőség kedvéért erős túlzással, de értetlenül állok egy önmagába csatlakoztatott elosztó előtt.

okt. 12. 11:25
 6/39 anonim ***** válasza:

"A profitszemlélet, tőkés gondolkodásmód összeegyezthetetlen a Földi élet alapvető működésével"


Ez igaz, a profithajhászás miatt felzabáljuk az összes erőforrásunkat. Stephen Hawking még 2017-ben mondta azt, hogy az emberiségnek kb 100 éve van arra, hogy benépesítsen egy másik bolygót, mert a Földet addigra annyira kiszipolyozzuk, hogy már nem marad erőforrásunk arra, hogy valaha is el tudjuk hagyni.

okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 Sindelar válasza:
100%
"A profitszemlélet, tőkés gondolkodásmód összeegyezthetetlen a Földi élet alapvető működésével"- Ez már csak azért is igaz, mert a természetben nem létezik profit. Az élőlények nem ejtenek több zsákmányt annál, mint amit elfogyasztanak. Nincs profitképzés, nincs tőkeképzés. Utóbbi a természet működésével ellentétes, így nem valószínű, hogy ezt a bolygónk díjazni fogja.
okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
És akkor jön az, hogy nem vagy elég életrevaló. Olyan életre ami nem fenntartható sokáig? Vagy az ujjal mutogatók, meg az utalásokat tevők végiggondolták ezt? Két háztelekkel odébb lakik egy úgymond csöves, aki a spajzba szarik és elássa az udvarba, akit jelképesen keresztre feszítenek az életmódja miatt. Én leöblítem vezetékes ivóvízzel. Nyilván egy túlzsúfolt, ember által túlteremtett környezetben az előbbi nem megoldható eü probléma nélkül. Tehát a gyökerek jóval mélyebbre vezettek. A pestis is ott pusztított a legjobban ahol a zsúfolt utcák köveire löttyintették a fekáliát.
okt. 12. 12:38
 9/39 A kérdező kommentje:

7#

Egyébként a birtoklási, szerzési és raktározási vágy egyidős az emberrel. De még a mókus is csinálja. Addig nincs vele probléma, amíg csak a SZÜKSÉGLETEKRE korlátozódik. A hódtól jobb gátépítő nincs a világon, de csak addig csinálja amíg a természet engedi. Nem akarja megmérnökölni a Tiszát, aztán nem rohangál homokzsákokkal, ha az árvíz átcsap a hullámtérből.

okt. 12. 13:25
 10/39 Sindelar válasza:
100%
#9 Hát igen, és ne feledjük, hogy az eszközhasználat - amelyre egyes állatok szintén képesek - még nem profit- és nem tőkeképzés. Utóbbiak nincsenek jelen a természetben, a kapitalizmus egy természetellenes dolog. A mókus is raktároz, az állatok is szeretnek szerezni, de azt el is fogyasztják. Nem ejtenek több zsákmányt annál, mint amennyit elfogyasztanak.
okt. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!