Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lenne pénz egy Budapesten...

Ha lenne pénz egy Budapesten rendezendő Olimpiára, az sikeres lenne, vagy a magyar politikusok abból is csak megszedni akarnák magukat, így lejáratva az egészet?

Figyelt kérdés
2012 óta minden negyedik évben bedobták az Olimpia ötletét, de semmi nem lett belőle, azért kérdezek.

2021. máj. 26. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Mit értesz siker alatt? Az olimpiarendezés legjobb esetben is maximum nullszaldós a rendezőknek. Gyakrabban viszont kemény bukó.


Nálunk nyilván az utóbbi lenne, de ez nem érdekelné a kormányt, mert végtelenül lehetne lopni közpénzmilliárdok sokezreit.

2021. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk még soha semmit nem rendeztek nyereségesen.
2021. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Sose hallottam olyanról, hogy egy olimpia rendezése sikeres volt. Inkább mínuszos. Pont ez kell az országnak.
2021. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Azért nem ártana társadalmi szempontból is vizsgálni a jelentőségét, nem csak gazdaságilag. Mert egy olimpiai falu később ezres nagyságrendű kollégiumi férőhelyet teremtene, amire Budapesten baromi nagy igény lenne ám, és sok családnak segítene anyagilag.
2021. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező

Az olimpiát a momentumos Nolimpia kampány buktatta meg véglegesen 2017-ben. Addig TERVEK voltak és a budapesti fővárosi vezetésben az összes párt között egyetértés abban hogy eza városnak és az országnak is egy kiváló lehetőség lenne (lmp kivételével akik később jelentek meg a fővárosi vezetésben).

Az olimpiánál 2017 év végén, 2018 év elején volt várható a nemzetközi bizottságtól döntés arról ki rendezze meg MAJD a 2024-es olimpiát, AMIRE pályázatot nyújtott be Budapest is több másik nagyvárossal együtt már évekkel korábban.

Éppen amiatt mert a Nolimpia kampány megbuktatta Magyarországon az olimpiai pályázatot és vissza kellett vonni, így nem maradt versenyben csak 2 ország, 2017 júliusában eldöntötte a NOB, hogy egyszerre hirdetik ki a 2024-es és 2028-as olimpiák megrendezőit - vagyis csupán azt kellett utána eldönteniük a két megmaradt pályázóból melyik tudja jól megrendezni már 2024-ben, melyik csinálja majd 2028-ban. Párisz lett, majd őket követi Los Angeles.

Mivel az országunk visszalépett így egy újabb pályázatot már eleve nem is vennének tőlünk komolyan a közeljövőben. Köszönd meg a momentumnak majd a hozzájuk csatlakozó ellenzéki pártoknak hoyg nem lesz semmi az olimpia rendezésének tervéből és emlékezz arra, hogy a vizes világbajnokság előtt milyen lejárató kampányt csináltak ugyanezek a pártok. Aztán meg arra, hogy milyen sikeresen meg tudták rendezni Budapesten azt a világversenyt is meg azóta másokat is.

[link]

[link]

2021. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
De akkor miért húztak fel annyi stadiont?a közutakat aszfaltozták volna újra inkább.
2021. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 A közutakat IS aszfaltozták. Még soha annyi útépítés nem volt ebben az országban mint az elmúlt 11 évben és folyamatosan mennek az útépítések, útfelújítások mindenhol azóta is.

Amit meg "stadionépítés" címmel szoktak emlegetni az ellenzéki médiában az nem a hatalmas, olimpiai méretű stadionokat jelenti, hanem együtt néhány ilyen nagy stadion építését a sok kisebb, kézilabdacsarnok méretű sportlétesítménnyel és a rengeteg inkább tornateremnek számító csarnok építésével, amiben mondjuk egy kisvárosi iskola rendezvénye is befér évnyitókor vagy ballagáson.

Ezek olyan beruházások voltak amik nagy mennyiségű céges támogatást is megmozdítottak így nem kizárólag állami pénzből készültek el. A cégek ha meg már belefektettek egy ilyen sportlétesítménybe akkor az ott sportoló csapatokat is tovább támogatták, mert azzal tudtak reklámlehetőséghez jutni, a sportlétesítmény építésével még nem. Így helyben épült a sportolóknak jobb hely, azt a helyiek is tudják használni, a szponzorációval pénz is került a sportolókhoz és a beruházást gyorsan meg lehetett inítani még a 2010-es kormáynváltást követően szerte az országban. Ez segített munkahelyeket teremteni először az építőiparban, majd ez húzta a többi ágazatot is magával. Ezzel tudták kimozdítani az országot a válságos gazdasági helyzetből a devizaválságban és ez juttatott végül sokkal jobb helyzetbe mindannyiunkat. Ez egy induló lépés volt, ezt követte utána számos más állami befektetés, éppen az útépítések, a kórházak, rendelők felújítása, a kastélyrekonstrukciós program, a várak felújítása, a turisztikai célpontok fejlesztése, vasút korszerűsítés, hídépítés, a Városligeti projekt stb. stb.

2021. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

7: Tao-támogatásra gondolsz? Mert az ugyanúgy állami pénz, hiába adják a cégek névleg


Rengeteg sportlétesítmény veszteséges, nem gazdaságos fenntartani, csak viszi a pénzt, és az átlagember be sem jut, csak az élsportolók.


Annyi minden mást lehetett volna építeni, de nekünk egy ilyen vezető jutott, aki a saját hobbijára költi a pénzt

2021. máj. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Nem, nem a tao támogatásra gondolok, le ís artam részletesen.

Az az "annyi mindenre lehetett volna költeni" az mi? Sorold már hogy mit nem építettek fel pedig annyira de annyira kellett volna a sportcsarnokok, uszodák meg tornatermek helyett!

2021. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Aztak.rva, #7-es, nálad nem kell a szomszédba menni az agymosásért:D


"hanem együtt néhány ilyen nagy stadion építését a sok kisebb, kézilabdacsarnok méretű sportlétesítménnyel és a rengeteg inkább tornateremnek számító csarnok építésével, amiben mondjuk egy kisvárosi iskola rendezvénye is befér évnyitókor vagy ballagáson."


Az a "néhány" nagy stadion konkrétan az egész NBI mezőnyét jelenti, kivéve a csúnya gonosz Újpestet, ami ugye nem NER-kezekben van.


Csak stadionokból legalább 35 épült (a másodosztály nagy része is kapott), kivitelezésük átlagban 76%-kal volt drágább, mint az eredetileg bejelentett.


[link]


A sportcsarnokokról is orbitális hazugság azt sugallni, hogy általánosan szerényebb volumenű beruházások. A 24 milliárdos (eredeti becslés: 15mrd) tatabányai csarnok drágább, mint bármelyik stadion a Puskást leszámítva. Az 50 ezres Nagykanizsa úgy kap 15 milliárdos sportcsarnokot, hogy nincs semmilyen profi vagy félprofi csapata, ami majd használni tudná, az önkormányzatnak pedig fogalma nincs arról honnan lesz fedezet a várhatóan évi sokszázmilliós üzemeltetésre.


[link]


[link]


Mátyásföldön pár helyi lakos összeállt és megkeresték az önkormányzatot, hogy jó lenne télen korizni - hát kaptak a nyakukba egy 2 milliárdos jégcsarnokprojektet, ahol egy idegen, a környéken korábban jelen nem lévő utánpótláscsapat fog játszani.


[link]


De ne, nem kell válaszolnod, a közepesen választékos fogalmazásod ellenére is nyilvánvaló, hogy csak a pártpropganada felböfögésére vagy képes.

2021. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!