Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jó vagyok Zongorában?

Jó vagyok Zongorában?

Figyelt kérdés
4 éve zongorázok, nagyon szeretek, de úgy érzem, egyáltalán nem vagyok tehetséges benne. A tanárom, és a szüleim azt mondták, hogy ez hülyeség, de szerintem csak növelni akarták az önbizalmamat. Most épp a für elise-t, a Waltz In A Minor-t és a Marriage D'amour-t tanulom. Voltam már versenyen, de elszúrtam.☹️ Úgy érzem, nagyon béna vagyok belőle.

szept. 7. 15:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hibák nélkül nem lehet tanulni. Leírom a saját példámat is, úgyszintén 6 évig tanultam zongorázni, általános iskolás koromban, és a Für Elise-ig jutottam el, az volt a vizagamunkám az alapfokhoz, és itt abba is hagytam e tekintetben. Mellette viszont szereztem némi hangtani ismereteket is. 2 évvel később arra jutottam, hogy jó lenne gitározni, így autodidakta módon meg is tanultam valamennyire.
szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, én nem #9 vagyok.
szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#2, #7, #9 vagyok.
szept. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Szerintem sem erdemes ezen stresszelned. Tudom, hogy konnyu mondani, de tenyleg ne tedd. En peldaul hegedulok, es ugyanezt erzem sokszor pedig mar kilenc eve csinalom. 4 ev az sok munka. Es tudom, hogy nehez ha az embernek nincsen onbizalma(sokat kuzdittem ezzel azert mondom). Eppen ezert tanulj meg hallgatni a szuleidre es a tanarodra. Ok oszintek lesznek ha borzaszto. Es oszintek ha nem az. Nem hiszel nekik, mert nincs onbizalmad ahhoz, higy higgy. Pedig aki kijut mar versenyezni az nem kis dolog. Es kit erdekel, hogyan teljesitesz. Az a fontos, hogy a tanarod tudta, hogy jo vagy annyira, higy felkeszulj. Most elrontottad azt a kis pillanatot, de kulonben felkeszultel derekasan, megtanultad a darabodat... Es szerintem merj hangosan jatszani. Merj hibazni. Merj tobb embernek is jatszani. Epitsd az onbizalmadat♡
szept. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy jó, aki nem tud stressz helyzetben jól játszani az béna, nem jó zenész. Maradj az otthoni, hobbi zenész.
szept. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Tanárként azt mondom, hogyha a tanárod is úgy látja hogy nem vagy béna, és még versenyre is elvitt, akkor tényleg nem vagy béna.

2. Elizgulni a dolgokat én is mindig elizgulom, pedig közel 20 éve csinálom, csak szereztem némi gyakorlatot már a leküzdésére. Ez is gyakorlás, nem csak a darabokkal van munka.

3. Amikor otthon gyakorolsz, képzeld, hogy a színpadon vagy, amikor a színpadon vagy, képzeld azt, hogy gyakorolsz. - ez sokaknak segítség, nagy zenészektől is hallottam már.

4. Az otthoni gyakorlást, bár nem tudom, hogy panel vagy vagy családi ház, kezdd úgy, hogy hangosan akkor gyakorolj, amikor épp nincs otthon senki, szokd a hangját kívülről is. Ha ez csak 10 perc, akkor 10, utána mehet tovább fejhallgatóval. A következő az legyen, amikor csak az a családtagod van otthon, pl anya vagy apa, akiben megbízol, hogy nem fog kritizálni azonnal. Ennek következő része lehet, hogy odahívod megmutatni, hogy most ezt gyakorlod, itt tartasz vele, tudod hogy még van vele munka, de szeretnéd, hogy meghallgassa. Aztán, ha már így megy a játék, hallhatják a többiek is, lesz melletted egy véderő. Esetleg beszélhetsz is azzal, akit a legközelebb érzel magadhoz, hogy a többi családtagnak mondja el, hogy nem esne jól, ha beleszólnának a gyakorlásodba, ha te ezt nem mered megmondani (amivel persze semmi probléma). Előbb-utóbb olyan természetes lesz mindenki számára, ha gyakorolsz, hogy szinte fel sem fog tűnni. Tapasztalat ;) Ha pedig egy jól sikerült részt megdicsérnek, raktározd el, és később jó lesz felidézni.


5. Nem tudom hány éves vagy, de az írásod alapján kamasznak gondolják. Ez egy amúgy is nehéz időszak, de ha kitartasz a hangszer mellett, sokat fog hozzá tenni a felnőtt életedhez is. Ha pedig mostanában úgy érzed, hogy jobb lenne elmenekülni a világ elől, a fejhallgatós gyakorlás is működik, csak te és a zongora hangjai. ;) - Persze, ha valami komolyabb gond merülne fel, feltétlen kérj segítséget! Hidd el, senki nem ellened van, csak épp most válsz kisgyermekből felnőtté, ami nem 1-2 perc vagy nap.


Sok sikert kívánok neked az életben, és fel a fejjel! Jó gyakorlást!

szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha jol akarsz zongorazni, akkor zongoran gyakorolj, hangosan es sokat. Hibak mindig lesznek. Rengeteget kell gyakorolni.
szept. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!