Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet, hogy nembináris vagyok?

Lehet, hogy nembináris vagyok?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, és semmi problémám nincs azzal, hogy biológiailag nőnek születtem. Hosszú hajam van, genetikailag nagy mellem, és sminkelni, öltözködni is szeretek. Viszont ha a nőiességnek azt az aspektusát is nézzük, hogy a nők többsége imádja degradálni, lenézni egymást pusztán külsőségek miatt, versenyezni, hogy kinek milyen státuszban van a párja, imádják kibeszélni egymást, állandóan pletykálnak és éheznek az értelmetlen drámákra… na, abból köszönöm szépen, nem kérek.

Hiába vannak nőies vonásaim, számos androgün jegyem van, ennek pedig hormonális okai vannak. Régen rengeteget bántottak miatta, pl. hogy olyan helyen is szőrös vagyok, ahol a legtöbb nő egyáltalán nem, a hajvonalam is férfias. Azóta femininebb az összkép, hogy világosra festem. Óriási a gégém, már-már férfias méretű több szakember szerint, mégis magas a hangom, mert rövidek a hangszalagjaim. Amíg ezt nem tudtam, mindenki azzal zaklatott, hogy pajzsmirigy problémáim lehetnek. A veleszületett betegségem miatt nagyon gyorsan fel tud borulni a hormonrendszerem, így szinten kell tartanom.

De ma már nem ostorozom magam ilyen téren. Büszkén felvállalom, hogy androgünnek születtem, - akkor is, ha a felületes szemlélők csak egy alacsony libát vélnek felfedezni bennem, aki rövid szoknyát és sminket visel.

Biszexuális vagyok, férfiak és nők egyaránt tetszenek.

Tudom, hogy van demigirl kifejezés, ami a nembináris egyik válfaja… na, de “lánynak” még kevésbé érzem magam, mint nőnek. A lány jelzőhöz már tényleg túl sok bennem a tesztoszteron. 😂

Gyerekként is utáltam már, ha lányként hivatkoznak rám. Már óvodában is kiközösítettek a rózsaszín ruhás, barbizó kislányok. Viszont nem voltam a vagány tomboy se, aki beáll a fiúkkal focizni. Ők se fogadtak el, így nem igazán találtam meg a helyem közösségben.

Vártam az időt, hogy végre nőként legyek számon tartva, és amikor eljött az idő, önként be kell látnom, hogy se ők, se én nem érzem úgy, hogy mentalitásban, gondolkodásban közéjük tartozom.

Szeretek biológiailag nőnek lenni, szeretnék családot is, de nem szeretném, hogy pusztán a nemem szerint határozzanak meg, és aszerint viszonyuljanak hozzám.


Most akkor ki lehetek pontosan?



jún. 26. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nő vagy
jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nő vagy, még ha lepontozták is az első válaszolót.
jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bárki volt, én nem pontoztam le senkit. Őszintén érdekel minden válasz.


Egyébként szoknyás stílus alatt véletlenül sem a basic cicababa öltözködést értem.

Rocker vagyok, alter, kicsit anime inspirálta megjelenést részesítem előnyben.

Ahol tehetem, she/they pronouns-t használok, mégsem érzem magaménak a demigirl kifejezést.

jún. 26. 14:03
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Most akkor ki lehetek pontosan?"


Mentális beteg.

jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gabor49 ***** válasza:
0%
te inkabb agyatlan vagy
tegnapelőtt 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4: Nem, nem vagyok mentális beteg.


#5: Kedves Gábor! Ilyen választékos fogalmazással aligha lehetek agyatlan. De te a pontot és a nagy kezdőbetűt se ismered, ami elég nagy szégyen.


Kérem, hogy csak olyanok szóljanak hozzá, akik jártasak LMBTQ témában, és támogatják a közösséget.

tegnapelőtt 09:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagy, aki nem szereti, ha beskatulyázzák a tipikus női sztereotípiákba.Ezzel nincs gond.



Egyébként a legtöbb nőn megfigyelhető valamilyen androgün jelleg. Nekem is van egy női ismerősöm , akinek mély a hangja, egy másiknak , ilyen nagyobb fiús orra van, a harmadik izmos, mert sokat edz, és ez ad egy kis férfias beutest neki, a negyediknek rövid pasis haja van .......érted mit akarok mondani. Egy - egy ilyen jelleg, ami inkább férfiakra jellemző, még nem jelent semmit. Nem létezik 100%-ig nőies nő, na talán így tudnám megfogalmazni.:D


A nem az biológiai fogalom, az adott, nem lehet rajta változtatni.


A binaris sem helyt álló , az azt jelenti teljesen kívül a kettős rendszeren , te meg pusztán kevered a női és férfi elemeket , hol vagy te itt a rendszeren kívül ?


Biológiai nő, aki nem ért egyet a hagyományos női szerep minden részletével.


Amúgy , nem az a bevett és általános , ha valaki nem szeretné , hogy a neme miatt hivatkozzanak rá ?

tegnap 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!