Normális ez így?

Figyelt kérdés

Mennél több a hobbim, annál nagyobb a bűntudatom is.

Most elkezdtem sportolni, többet foglalkozni a testem egészségi állapotával (muszájból) és közben meg sajnálom is erre "pazarolni" az időmet, a munkavégzés és az egyéb hasznot hajtó tevékenységek végzése helyett.

Régebben ez nem zavart ennyire, elmerültem a hobbimban és szinte megszűnt minden más körülöttem, újabban meg már nyomaszt, ha nem azt csinálom, ami az elvárás lenne felém.

Vajon ez már az öregedés következménye? 51f



jún. 9. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem öregedés, inkább úgymondanám, ahogy idősödünk több mindenbe belekóstolunk, rálátunk s a magamfajta kíváncsi, majdnem mindent imádó személy elveszik ebben a rengetegségben.


Tizenévesen is bajban voltam, hogy megannyi minden érdekelt, csak kevés az idő.

Huszonéves korom óta pedig drasztikusan megnőtt az érdeklődéseim témái, hobbik stb.


Mindet imádom, s nehéz mindez, mivel, ha belegondol az ember a következőbe, megérti, hogy vannak határai:


A szakmákat is egy egy ember szakosodva élete végéig tanulja, fejleszti stb, műhelyet alakít ki vagy dolgozó szobát. S ez csak egy, amit végig visz.


Nálam, amikben tevékenykedek:

Rajz

Szobrászat

Modellezés

Aranyműves (ékszerészeti viasztól a fémekig)

Jade faragás

Fuvola készítés

Bútor készítés(alap fa szerkezettől a kárpitozásig)

Fotózás, videózás (termékfotózás stb)

Varrás, ruhatervezés, cosplay

Műgyanta és egyéb kiegészítők

Szerelés (lámpától bicikliig)


Ma biciklit lemostam, karbantartást csináltam.


Stb.


A szívem hasad meg, hogy még mennyi minden ötletem, tervem és eltanulhatnékom van, ám az élet véges.


Nehéz kordában tartani a csitíthatatlan kíváncsiságom, kreativitásom és tudásvágyam.


S még csak most leszek 30.


29N


A büntudat jellegű érzés abból fakad részemről, hogy nem tudok egy dologra kellően fókuszálni s abból kihozni a maximumot.


Az, hogy mások külső szemlélőként hogy látják az lényegtelen.

Aki kifejezetten negatívan vélekedik, nos, finoman szólva unalmas szűrke faék ember.


Az értelmes kis társaságom viszont értékeli s érdekes számukra is a több téma. Emellett pl nemrég ajánlatot kaptam közös vállalkozásra is, mert megtetszett mindez egy új barátomnak.


Mondtam neki, hogy következő találkozón beszélhetünk róla bővebben s meglátjuk mi lesz.

jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy megosztottad a gondolataidat a témában!

Amiket felsoroltál, számodra kreatív, örömforrásként szolgáló, stb tevékenységeket, hobbikat, ezek nagyrésze gondolom anyagi hasznot is tudnak szolgáltatni számodra, tehát így nem tudnak olyan "bűntudatot" eredményezni, mint az úgynevezett "haszontalan" hobbik. Ilyen "haszontalan" hobbik nálam, pl zenehallgatás, olvasás, filmnézés, sportolás, stb. Ezeket sajnos nem tudom úgy űzni, hogy anyagi hasznot generáljonak a számomra.

Az én hobbiaim ezek szerint passzív, befogadó, fogyasztás jellegű tevékenységek, míg a tiéid aktív, kifelé irányuló, magadból adó, teremtő tevékenységek, hobbik.

Na ezt fejtse meg valaki, hogy most ez akkor hogy van..? :-)

jún. 12. 11:08
 3/3 anonim válasza:

mi lenne, ha nem lenne ez a nézőpontod erről, hogy, vagy kicserélnéd, hogy ha ettől nem vagy boldog. pl minnél több időt töltök az egészségemmel a testem is meghálálja

régi mintáid vannak amelyektől ajánlatos megszabadulni, hogy jobban élvezhesd az élted, mert ezek a régimódi mantrázgatások felörlik az emberek életét.

mindenkinegy úgy jó ahogy van akármit csinál, ha olyan hobbi amiért nem kap pénzt, de felölti és örömmel tölti el, akkor ebben a profit hogy jól érzed magad, ami pénzben nem kifejezhető.

amiért meg plusz még pénzt is kapsz külön öröm

önbántalmazás ezt igy hivják, szóval ideje leállni ezekkel az önbüntető kifejezésekkel, hogy haszntalan nem hoz pénzt stb, ezek szülői vagy másoktól átvett minták, szelektálj és minden ilyen megszokott mondatot amit bevettél vagy hallottál, ki kell dobni a szótárunkból, hogy boldogabbak lehessünk

jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!