Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám ezt a szorongást...

Hogyan tudnám ezt a szorongást leküzdeni?

Figyelt kérdés
Most vágtam bele egy vállalkozásba és tudom, hogy sok mindent fel kell áldozni ilyenkor, de elkezdtem nagyon szorongani is... ez a szorongás pedig abból adódik, hogy sajnos nincs támogatásom, igyekszem hinni magamban, mert máshogy nem megy, de napi szinten kapom a kérdéseket, hogy hogyan haladok, nőtt-e már a profit, keresnek téged elegen és ez így nehéz. A barátaimat sem igazán érdeklem ezzel kapcsolatban, mert ők közel 30 éves létükre meg vannak elégedve azzal, hogy munkanélküliek és hogy hétvégente eljárnak bulizni (ekkor meg ugyebár nem akarnak beszélgetni, kifejezetten szórakozni járnak le, ami érthető, csak így nem érzem igazán barátságnak a témát). A barátom is vállalkozik és kedves, aranyos, segítőkész, de minden előrébb van lassan, mint én (a saját vállalkozása, kertet csinálja a szüleinél, de pl. a hét elején beszéltük, hogy elmehetnénk moziba, igaz vonakodtam tőle, mert nem akarok pénz kiadni most szórakozásra, de ő mondta, hogy akkor csütörtökön megyünk, itt a csütörtök, kérdeztem, hogy akkor hogyan legyen és mondta, hogy most tudta a héten először a kertet babrálni, így majd valamikor megyünk moziba és inkább az bosszant, hogy nem tudott szólni, hogy nem megyünk...). Illetve van egy bátyám, akivel együtt nőttünk fel és nem volt sosem igazán jó viszonyunk, de bánt, hogy idegenekkel (akiket először lát életében vagy online ismerkedik meg velük) sokkal megértőbb, kedvesebb, velem meg úgy bánik, mintha egy zsák szemét lennék, pedig nyilván kinőttük már a veszekedéseket és igyekeztem ott támogatni öt is, ahol tudtam (pl. segítettem az érettségijében, munkaügyekben, akkor is, ha valami bánata vagy kínja volt, megbeszéltük) és mégis rám néz és kinevet, hogy munkanélküli pancser vagyok és úgysem fogok sosem előre lépni... Sokszor a körülöttem lévők (család, barátom, barátaim) megkérnek, hogy segítsek, de úgy érzem, hogy visszafelé nem jön ez a szintű segítség. Picit "átverve" érzem így magam, mert mindig azt mondják, hogy ügyes és okos vagyok, mindent meg tudok oldani magamtól, de közben ők rám teszik még a plusz terhet és fordítva nem igazán jön segítség, csak ritkábban. Azt szoktam érezni, hogy szívem szerint nem szólnék senkihez, amíg a saját dolgaim rendbe nem jönnek és ha valamennyire sínen leszek, akkor meg tudunk ismét beszélgetni az előbb említett emberekkel, de akkor már nagyon megválogatnám a segítséget meg az elérhetőségemet... tudom, hogy ez nagyon sűrű lett, de ha valamelyikőtök volt már hasonló szituációban, akkor megtenné, hogy ellát pár jó tanáccsal? Előre is köszönöm szépen!

ápr. 18. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

"szívem szerint nem szólnék senkihez, amíg a saját dolgaim rendbe nem jönnek és ha valamennyire sínen leszek, akkor meg tudunk ismét beszélgetni az előbb említett emberekkel, de akkor már nagyon megválogatnám a segítséget meg az elérhetőségemet..."


Teljesen jól látod a helyzetedet. Csináld ezt.

ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Döntést kell hozni: szórakozás vagy vállalkozás.


Kezdetben a kettő együtt nem megy, ha nincs anyagi támogatás.


A vállalkozás egy életstílus. A kívülállónak úgy tűnik, hogy te vagy a saját magad főnöke. De azt szerintem te is látod, hogy ez nem így van. A vállalkozók túl büszkék, hogy ezt beismerjék. Ami most befektetett energia, az a jövőben jövedelmező gépezetté válik. De, minél több időt foglalkozol mással, annál később valósul meg a jövedelmező gépezeted, ahol már valóban te leszel a főnök. Most a pénz a főnököd. Oda kell menni, ahol a pénzt adják. Ha így teszel és okosan fekteted be és rugalmassá teszed a vállalkozásod a változásokra, akkor a jövőben a pénz fog oda menni, ahol te vagy. De ez nem 1-2 napos meló, hanem évekről beszélünk.


Nem szégyen inkább egy raktároi melót választani. Én ezt tettem. Inkább egy raktárban élek streszmentesen végezve a dolgomat. Nem tudok én hazudozni és túl jó szívem van mások lehúzásához. Nem nekem való a vállalkozás. Éljen meg belőle az, aki ezt bírja.

ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül szokták mondani, hogy a negatív embereket/hatásokat érdemes az embernek kigyomlálni a saját életéből. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy szakíts meg minden kapcsolatot mindenkivel. Akár még ritkítani sem feltétlenül kell velük a találkozásokat, csak más mederbe terelni, hogy kevesebb negatív hatással tudjanak lenni rád.

Pl. ha egyesekről tudod, hogy negatívan reagálnak bizonyos témákra, helyzetekre, akkor velük inkább más dolgokról beszélj és próbáld ezeket kerülni. Akik negatívan viszonyulnak a vállalkozásodhoz, azokkal ne beszélgess róla, mert a negatív hatásokra nincs szükséged. Ha elég annyi, lődd le a témát, hogy semmi különös, dolgozol rajta épp eleget, beszélgessetek inkább másról. Ha ennyivel nem érik be, akkor akár szigorúban is kiállhatsz az érdekeid védelmében. Végső soron akár kerek perec meg is mondhatod, hogy velük nem szeretnél erről beszélni, mert nem használ a hangulatodnak és neked erre a negativitásra nincs szükséged. Persze, ha ezt így agresszív kommunikációval közlöd, arra jó eséllyel sértődés lesz a válasz. Asszertívebben kommunikálva könnyebb elfogadtatni az emberekkel a saját álláspontodat és a határaid meghúzását.


A pároddal is érdemes asszertívan kommunikálni a gondolataid és problémáidat. Mondd el neki, hogy nem az a gond, hogy nem mentek moziba, hanem a bizonytalanság és hogy nem tudsz vele tervezni, ha csak az utolsó pillanatban derül ki. Dolgozzátok ki, hogyan tudtok egymással jól kommunikálni ezekről a dolgokról.


Sokat segíthet, ha magadban eleve úgy kezeled az ilyen dolgokat, hogy nem biztos, csak egy lehetőség, ami bizonytalan, hogyan alakul. Ha eleve van egy B terved ilyen esetekre, hogy igazából neked úgyis volna mit csinálni a mozi helyett, hogy jobban haladjon a vállalkozás, akkor még kevésbé érint negatívan a helyzet.

ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló: szerintem nem teljesen értettük egymást, ahogyan említettem, nem adok a szórakozásra mostanában, mert rengeteg dolgom van. Viszont nem gondolom azt sem, hogy aki vállalkozó, az feltétlenül átveri az embereket (nyilván van erre példa).


1. és 3. Válaszolók: köszönöm szépen a segítséget! Azóta igyekszem balanszban tartani a dolgokat és amit lehet, azt lekommunikálni megfelelően.

ápr. 23. 00:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, nem tolakodni és feltartani akarlak, de most láttam ezt, és gondoltam, neked is adhat ötleteket a vállalkozásodban.

[link]

Sok sikert!

ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!