Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan barátkozzak, haverkodja...

Hogyan barátkozzak, haverkodjak össze emberekkel?

Figyelt kérdés

ez az utolsó évem a gimibe és alig van barátom, haverom akikkel el mehetnél pl bulikba...vagy akár nyáron nyaralni... vagy csak akikkel hétvégén összejöhetnék...


ebben az utolsó évben szeretnék sok ilyen embert szerezni, de hogyan?


a suliban sok hozzám hasonló stílusú srác jár...


2010. okt. 6. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Sehogy. Ha eddig nem ment most se fog
2010. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

valóban, ha eddig nem ment ezután se biztos hogy fog, de azért egy próbát megér


egyszerűen menj oda hozzájuk és próbálj meg velük valahogyan beszédbe elegyedni

veszel egy nagy levegőt és meglátod hogy menni fog



egyébként milyen a te stílusod?

2010. okt. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó év? Az első évben kellett volna amikor még nem alakultak ki a barátságok. Mostmár egy páran össze vannak szokva. Közös bulik, emlékek stb...

Én is próbálkoztam egy baráti körbe tartozni. Mindig odamentem hozzájuk, beszélgettem velük, ők is rendesek voltak velem, de sosem tekintettek úgy mint egy hozzájuk tartozó személyt. Ha meghívattam magam a bulijukba szívesen fogadtak, de sosem gondoltak rám, hogy hívjanak valamerre. Így egy idő után nagyon elkeseredtem...

2010. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
eddig tulajdonképpen nem is nagyon voltak olyan emberek itt akikhez szívesen tartoznék... kb az előző évben jöttek ilyen emberek ide...
2010. okt. 7. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó év a gimiben remek alkalom arra, hogy új barátságokat köss és jobban megismerd a körülötted lévő embereket. Ha sok hozzád hasonló stílusú srác jár a suliba, ez már egy jó kiindulópont. Íme néhány tipp, hogyan barátkozhatsz össze velük:


Próbálj többet részt venni közös programokban vagy eseményeken. Ha vannak iskolai rendezvények, sportesemények, bulik, vagy közös projektek, ezek remek lehetőségek arra, hogy beszélgetést kezdeményezz másokkal. Például, ha van egy közelgő buli, felhozhatod a témát, és megkérdezheted, ki megy, hogy már ott kezdj el beszélgetni a többiekkel.


Keress közös érdeklődési köröket. Ha tudod, hogy valakit érdekel ugyanaz a zene, film, sport, vagy hobbi, mint téged, akkor könnyebb lesz beszélgetni vele ezekről a témákról. Ezután javasolhatod, hogy csináljatok valamit együtt, például menjetek el egy koncertre, nézzetek meg egy filmet, vagy próbáljatok ki egy új hobbit.


Légy nyitott és kezdeményező. Néha elég, ha egyszerűen csak odaállsz valaki mellé, és elindítasz egy beszélgetést. Lehet, hogy kicsit kényelmetlennek tűnik először, de sokan értékelni fogják, hogy megpróbálsz kapcsolatot teremteni. Kérdezd meg, hogy mit csinálnak a hétvégén, van-e valami tervük, és ha érdekesnek tűnik, ajánld fel, hogy csatlakozol hozzájuk.


Ne félj a visszautasítástól. Lehet, hogy nem mindenki fog azonnal nyitni feléd, de ez normális. Próbáld meg ne személyesen venni, ha valaki éppen nem ér rá vagy nem reagál úgy, ahogy remélted. Továbbra is légy barátságos, és keresd azokat, akik nyitottabbak a barátkozásra.


Legyél önmagad. Nem kell megjátszanod magad ahhoz, hogy barátokat szerezz. Az emberek általában érzik, ha valaki őszinte, és hosszú távon csak akkor fogsz igazán jó barátokat találni, ha önmagadat adod.


Kezdd el építeni a kapcsolatokat lépésről lépésre. Ha találsz valakit, akivel jól kijössz, hívj el egy kisebb programra, például kávézni, sétálni, vagy sportolni. Ez segít abban, hogy szorosabb kapcsolatot alakíts ki.


Az utolsó év remek lehetőség arra, hogy nyitottabbá válj és új barátokat szerezz. Ne feledd, hogy sokan lehetnek ugyanabban a helyzetben, mint te, és ők is keresik az új barátságokat. Ha megpróbálsz kapcsolatokat teremteni, biztosan sikerülni fog néhány új barátot szerezni, akikkel jól érezheted magad.

szept. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!