Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Teljesen kilátástalan az...

Teljesen kilátástalan az életem, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Nos kezdeném a történetemet ott, hogy egy 21 éves lány vagyok. Jelenleg úgy érzem, nincs miért élnem, nincs semmi értelme a mindennapjaimnak. Ennek legfőbb oka a tanulás. Most leszek másodikos egy olyan szakon, aminek már nem látom sok értelmét. Nem szeretem ezt tanulni és nagyon magányos is vagyok ott. Most hogy jön a suli szinte fizikailag vagyok miatta rosszul. Fogalmam sincsen, mi akarok lenni és ötletem sincsen mit csináljak! Kinéztem egy szakot ami talán érdekel, de már így is csúsztam 2 évet, szóval nem merek váltani. Talán majd megszokom... Közben arra gondolok, talán azt ha szeretném, nagyobb kedvvel tanulnám, de nem merek lépni!

Félek a kudarctól és nem akarok még kikerülni emiatt a felnőttek világába! Nagyon magányos is vagyok, 1 barátom van, ő sem ér rá mostanában gyakran, mert lefoglalja a saját egyeteme, ritkábban tudunk találkozni!

Nem tudom mi legyek. Legszívesebben halasztanék és bekuporodnék a lakásba egy évre, elzárva mindenkitől hogy majd lesz valami. Egyre jobban befordulok és ahogy közeledik a tanévkezdés (jövő hét) csak eszem és eszem a stressz miatt. Mert visszamenni azt nem akarok... de akkor mi lesz? Hogy oldjam ezt meg? Szüleim támogatnak,azzal nincs gond, azt mondják mindenki hibázik és segítenek, csak határozzam már el magamat valahogyan. De félek dönteni... normális ez??? Egyébként felelősségtljes eber vagyok, csak a suli kapcsán vagyok ilyen.

De szerintetek ha ennyire stresszelek miatta az nem azt jelenti, hogy nem jó nekem? Hogy nem kéne visszamennem? Nagy baj ez a 2 év amit el***tem az életemből?

Kérlek nyugatssatok meg vagy valami! Negatív kritika is jöhet csak ŐSZINTÉN!


Köszönöm a válaszokat előre is! 21/L


2010. szept. 6. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A mostani szakodat is te választottad, vagy valamilyen nyomás hatására mentél oda? (Bár, ahogy írod a szüleid támogatnak, tehát nem hiszem, hogy miattuk.) Szerintem mindenképpen változtass, ha ennyire utálod. Ne azzal foglalkozz, hogy eddig mit rontottál-el, mit nem, hanem, hogy ne ronts tovább a helyzeten! (Ha nem váltanál még tovább kéne szenvedned egy olyan sulitól, amit utálsz.) Viszont gondold át jó alaposan, hogy tényleg szeretni fogod-e, ahova mész!
2010. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem érdekel az a szak talán érdemes lenne váltani. 2 év csúszás ahogy Te mondtad nem sok, manapság akár 40 évesen is tanulhatunk új szakmát :-)

Ha gondolod tudsz halasztani is, menj el dolgozni/utazni/tanulni valami mást, lehetőségtől függően, probáld megkeresni azt ami igazán érdekel. De ne zárkozz be, mert akkor csak depressziós leszel és egy év múlva ugyanott leszel mint most!

2010. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudod jól végezni a munkádat, ha szereted is. Teljesen fölösleges, ha csak azért mész vissza mert utálod, mert úgyse nyújtod a maximumot. Keress valami mást. 2év ilyen téren nem olyan sok idő.
2010. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Halassz egy évet, az lenne a legjobb. Szerintem sem gáz a mai világban, ha valaki sokáig tanul. Inkább most vesztegess egy évet, mitha egy rossz munkakör miatt, egy életet vesztegetnél...
2010. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy jó okj-s szakmát, abból van rengeteg és új emberekkel is talizhatsz.
2010. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia:)

Habár már nem mai a kérdés,de teljesen megértem:)

Én is így vagyok vele.

Elkezdtem egy szakot az egyetemen 19 évesen választottam,nem is igazán tudtam még mit akartam,csak érdekelt,amivel nincs is baj,de rájöttem,hogy nincs vele jövőm,aztán úgy voltam vele ha már elkezdtem befejem.

És ment az idő,csak húztam-halasztottam,közben elment 6 év.És helyette tanulhattam volna mást is,de nem mertem én sem lépni.

Nekem volt olyan ismerőseöm,aki 1,5 év után hagyott ott egy szakot,mert nem tetszett neki.

Elkezdeni pedig nem mertem mást is mellette,mert féltem,hogy a kettő együtt sok lesz és összeomlik az egész,mint egy kártyavár.Az OKJért pedig már fizetnem kellene.

2014. jún. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!