Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megérdemlem, hogy szemétkedjek...

Megérdemlem, hogy szemétkedjek vele kicsit vagy inkább felejtsem el az egészet? Hosszú történet.

Figyelt kérdés
Először is szépen megkérek mindenkit,hogy lehetőleg hasznos tanácsot adjon,mivel elég fontos ez számomra. Szóval a történet: Mindigis kedves lány voltam, sose haragudtam senkire, akkor se ha rosszat követtek el ellenem. Mindig mindenkinek megbocsátottam. Persze nehezteltem a dolgokért de mindig hamar kibékültem , egyszerűen képtelen voltam a haragtartásra. Ilyen a természetem, így neveltek. Elég csúnya dolgokon is csak mosolyogtam, és szemet hunytam a történtek felett (pl. hajat raktak az ételembe stb.) mint valami jógi, aki kibillenthetetlen lelki egyensúlyából. Pedig a felszín alatt nagyon rosszul estek dolgok de mivel így szokott meg a környezetem, és így szerettek, azt hitték mindent megtehetnek,úgy gondoltál úgyis tudom,hogy csak vicc és nem fogok haragudni.Persze azért idővel abbahagyták az ilyen dolgokat, miután kicsit betelt a pohár és kezdtem túlságosan magamra venni minden ugratást és közöltem velük,hogy azért tudják már,hogy hol a határ. Azóta nincs ilyesmi, még mindig ugratnak néha de már tényleg úgy mint bárki mást, tehát semmi durvaság, azonban még mindig nagyon elnéző vagyok mások gyengeségeivel szemben és nagyon hamar megbocsátok dolgokért. Azt vettem észre,hogy egyik barátnőm,úgy érzi nyugodtam viselkedhet bunkón,ha olyan kedve van,hiszen úgyse veszem komolyan.. de rájöttem ez így nem mehet tovább. Aztán kicsit belezúgtam valakibe. Hónapokig beszélgettünk meg minden, elég egyértelmű volt,hogy bejövök neki, és mások is mondták. Én nagyon nehezen tudom egyértelműen kimutatni az érzéseimet és nem vagyok az a nyomulós lány , szerintem a fiú dolga a kezdeményezés de azért próbálkoztam. Aztán egyik nap egy csaj beleugrott az ölébe ,másnap már jártak is. Azóta is járnak, már azt hiszem fél éve. Ez nekem mocskosul fájt. Azt hittem ő más. 1 napot pityeregtem és aztán túltettem magam a dolgon, és elhitettem magammal ,hogy nem is jelentett semmit a srác ha ilyen hamar el tudtam felejteni. Megbocsátottam magamban neki is és a lánynak is. De tudjátok mit!? Úgy érzem megérdemelné a lány,hogy kicsit szemétkedjek vele! Úgy érzem végre megérdemlem én is,hogy végre kimutassam azt amit érzek, mégha nem éppen szép érzelmekről van is szó és megérdemlem ,hogy végre haragudjak valakire és kicsit bunkó legyek,hogy észrevegye magát! Mit gondoltok erről? Most úgy érzem, ez lenne a helyes és végre a talpamra kéne állnom, nehogy már azt higggyék,hogy mindig mindent szabad. Először azt gondoltam, nem kéne ezt csinálnom, és leereszkednem az ő szintjükre, hanem tartani magam és megmutatni,hogy engem nem lehet könnyen felbosszantani. De nem tudtam elnyomni az érzést. Szerintetek nagyon rossz dolog így éreznem és inkább el kéne nyomnom magamban? Elnézést, tudom,hogy hosszú lett és rendkívül örülök ha valaki elolvasta és válaszol is. Köszönöm előre is! :)
2010. júl. 19. 13:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá kell tennem,hogy ez a lány mindig nagyon figyel engem és stíröli öltözékemet ,azt vettem észre ,mintha kicsit versengeni akarna velem .
2010. júl. 19. 13:23
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne ereszkedj le az ő szintjükre. Ha nehéz, inkább írd ki magadból az érzéseid, vagy írd le, hogy hogyan bosszulnád meg rajta/rajtuk.


De azért ne hagyd magad, ha bántanak. Aki egyik nap olyat tesz ellened, ami számodra már nem vicc kategória, és nem elfogadható, akkor ne tégy úgy, mitnha mi sem történt volna.


Nem kell bunkónak lenned, semmi ilyesmi. Egyszerűen tudasd velük, hogy te erre nem vagy kíváncsi, amig ilyen veled, addig ne számítson arra, hogy te szóba állsz vele. Ha bocsánatot kérnek, bocsáss meg, de ne te legyél az, akivel bármit megtehetnek.

2010. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Szerintem menj írónak - kész kisregény a sztorid. :D
2010. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsónak: szoktam irogatni.... :D

2010. júl. 21. 11:09
 5/14 anonim ***** válasza:

ne ereszkedj szerintem se a szintükre , ha igaz amit irtál akkor neked inkább meg kellene mutatnod , hogy te nem vagy olyan mint ők . szerintem okos lány lehetsz és képes vagy arra , hogy valamiféle alternatív megoldást találj a problémára , de lehet az is elég , ha látványosan magasról leszarod a lányt is és a fiút is . a srác meg vessen magára , ha egy ilyen jellemű csajért nem küzd , mint amilyen te is lehetsz .

csak nyugodtan és lazán ! :)

22/f

2010. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Az a kis csaj tudta, hogy te gyengéd érzelmeket táplálsz a srác felé? Mert ha nem tudta, akkor nem hibáztatható, ha viszont tudta, akkor egy szemét dolog. Bár azt lehet mondani, ha neki is tetszett, akkor nem lehet rá követ dobni, hogy megszerezte még előtted, amit akart.

És hogyan szeretnél revansot venni, tehát mivel tudnád vele érzékeltetni, hogy haragszol, vagy hogyan állnál bosszút?

Írásodból ítélve egy nagyon kedves lány vagy, ezért azt mondom, talán jobb, ha nem alacsonyodsz le a szintjükre, legyenek boldogok, neked - hidd el amit most írok, - sokkal de sokkal jobb lesz, megtalálod majd azt, aki igazán hozzád illik. Különben is ha a jó Isten neked teremtette volna a srácot, most veled lenne. De neked tartogat jobbat.

2010. júl. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Úgy is jön még jobb nála(tudom sablonos,de ha hiszel benne bármi megtörténhet).De ha nagyon bosszút akarsz állni akkor egy középkori gyalogsági dárdával szúrd hasba,közben egy kibiztosított kézigránáttal üsd a fejét,körömmel szedd le a szájáról a rúzst és kócold össze a haját!
2010. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsónak: Azért nem ennyire durva dologra gondoltam, mindenesetre neked is köszi. XD


Utolsó előttinek meg azelőttinek:

Nagyon szépen köszönöm amit írtatok, nagyon jól esett és kicsit jobb kedvem is lett! :) A lány nagyon jól tudta,hogy tetszett nekem a fiú, és már több ideje ismertem mint ő, még általános iskolás korunk óta de csak haveri illetve ismerősi szinten ,később kezdett alakulni köztünk valami más is és gondolom éppen ezért hajtott rá ennyire egyértelműen, szinte ráerőszakolta magát , és miután csinos a csaj és LÁTSZÓLAG kedves is így nem nagyon tiltakozott a fiú. Ez a lány mindig kedvesnek és mosolygósnak tűnik, de a felszín alatt agyon alattomos, ott cseszett ki velem ahol csak tudott ráadásul elkezdett utánozni is dolgokban... Ha bármelyikőlyükkel beszélgetésre kerül a sor (ami sajnos nincs kizárva..),biztosan nem fogok jópofizni és árnyalt utálasokat teszek majd a sérelmeimre. Ez azért nem olyan szemét dolog,nem? :) Jogom van hozzá szerintem.

Osztálytársas dologhoz : Az már biztos,hogy nem ereszkedem le kortársaim szintjére, köszönöm a tanácsokat de azért tudomásukra hozom ha valami nem tetszik.

2010. júl. 21. 16:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Nemes lélek vagy. Még viszed valamire lelki síkon. PL. tanulj filozófiát, vagy járjál jógára, meg ilyenek. Tartsd a szintet mindenképen. Visszafelé nem megyünk!
2010. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :))

Rendben, nem megyek visszafelé! :D Egyébként jógázom és a filozófia is érdekel. :)

2010. júl. 21. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!