Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Puzsér Róbertről vélemények?

Puzsér Róbertről vélemények?

Figyelt kérdés
Én spec. nagyon utálom... :D Vélemények pro és kontra? Ha valaki nem tudná, a pali jelenleg a ,,Csillag születik"-ben bohóckodik ún. zsűriként, előtte noname műsorok vezetője volt.
2012. ápr. 17. 21:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
95%
Annak ellenére, hogy gyakran mond okosságokat is nem szeretem, mert: demagóg, fröcsög, sokszor önmagának mond ellent, bizonyos témákhoz rendkívül felszínes ismerettel szól hozzá mély meggyőződéssel és fennhangon rivallva, milliószor elpufogtatott klisékkel játssza a nagy bölcset (pl. a szegény afrikai éhezők vs. a "gonosz Hókuszpók" fehér emberek, a "romlott" mai világ, a "gonosz" politikusok, az "elanyagiasodott" világ, stb), amik sokszor a "szabadon ébredők" semmitmondását idézik. Nem szeretem az ezoterikus "100% negédes állítás 0% kézzelfogható magyarázat" maszlagjait (mindent elmond róla, hogy az egyik könyvét az "ungárise Coelho" alias Müller Péter ajánlja). Nem szeretem a roppant primitív prolizását és nyuggerozását, amivel csak csak azt bizonyítja, hogy semmit nem tud a magyar valóságról. Nem szeretem a közönségességét (pl. férfi ember létemre nekem ég a pofámon a bőr, mikor a nőket rendszeresen 3,14csának nevezi). Nem szeretem azt, ahogy álszent módon előadja az erkölcscsősz dumáját arról, hogy "manapság minden a fogyasztásról szól", mint valami begyepesedett vénember. Igen, arról szól, de nem manapság, hanem pár ezer éve. Csak még anno a parasztember abban a korban, amikor még minimális volt a technikai fejlettség megtermelte magának azt, amit kell, manapság ezt egy ötödik emeleti panellakásban bajosan lehet megtenni, így az ember a vásárlásra szorul. És azzal sincs semmi gond, hogy az ember minél jobb életkörülményekre vágyik, amit szeretne kielégíteni vagy akár kiharcolni, mert ez viszi előrébb a világot minden téren. Ajánlom Robinak a Maslow-piramis tanulmányozását!
2015. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"milliószor elpufogtatott klisékkel játssza a nagy bölcset (pl. a szegény afrikai éhezők vs. a "gonosz Hókuszpók" fehér emberek, a "romlott" mai világ, a "gonosz" politikusok, az "elanyagiasodott" világ, stb), amik sokszor a "szabadon ébredők" semmitmondását idézik."


Vajon az jobb, hogy ilyen témák elhangzásakor eljátsszuk a mindentudót, aki már annyira képben van a témával kapcsolatban, hogy az egész "milliószor elpufogtatott klisék" a számára? Közben pedig az illető valószínűleg csak annyira van tisztában a témával, amit internetes bulvár vagy félbulvár lapok írtak róla. Annyit tud, de már az is elég, hogy a témával komolyabban foglalkozót megvető mindentudó mosollyal kezelje le. Közben pedig az egész semmi másról nem szól, mint hogy megpendült egy húr, a lelkiismeret húrja, ami ugyan jó dolog önmagában, viszont kellemetlen is. Te pedig jobban szeretnél továbbra is a kényelmes tudomásul nem vételben, a boldog tudatlanságban élni, ahogy eddig. El akarod hárítani, mert úgy kényelmesebb. Nincs ezzel gond, a többség ilyen, de a problémák pont emiatt nem fognak megszűnni. Mert hárítva vannak.


"álszent módon előadja az erkölcscsősz dumáját arról, hogy "manapság minden a fogyasztásról szól", mint valami begyepesedett vénember. Igen, arról szól, de nem manapság, hanem pár ezer éve."


Nem érted akkor, hogy mi a fogyasztói társadalom, javaslom olvass értelmiségiektől, filozófusokról a témáról, mert elég sokan tárgyalták, elemezték. Persze el lehet játszani a bölcset anélkül, hogy bármit tudnál a témáról, és baromságnak tartani az egészet, mert szerinted ez már volt "pár ezer éve" is. Ezt úgy hívják, hogy felületesség. Itt megint érezhetően arról van szó, hogy túlságosan szereted a Mátrixot ahhoz, hogy elfogadd, mi is az pontosan. (Ha fogalmazhatok ilyen együgyűen.) Ezért kell lenézően "begyepesedett vénember"-nek nevezni azt, aki például csak szimplán kritizálja.


"azzal sincs semmi gond, hogy az ember minél jobb életkörülményekre vágyik, amit szeretne kielégíteni vagy akár kiharcolni, mert ez viszi előrébb a világot minden téren."


Szellemileg is? Lelkileg is? Erkölcsileg is? A tudás, a tudomány fejlődik ezerrel, de közben szellemileg ilyen satnya kor még nem létezett. A lélek el van hanyagolva, bármilyen nevetségesen hangzik is ez, mivel annyi az elfogyasztani való dolog, kielégíteni való vágy, hogy nem marad mellette idő ilyesmire. Az erkölcsről pedig csak annyit, hogy még egy munkahelyen is megfigyelhető, hogy a jobb életkörülményekre (=több pénzre) való törekvés milyen morális leépüléshez vezet: karrierizmus, nyalizás/mószerolás, sikkasztás, hogy csak pár nagyot mondjak. Én pl. szomorúan tapasztaltam meg a munkahelyemen, hogy vesztik el hétköznapi emberek az erkölcsi tartásukat (pontosabban, hogy hányban nem volt eredetileg sem) egy olyan helyzetben, amikor előnyöket kapnak érte. Szóval a probléma az, hogy a mai világ csak és kizárólag a testről szól. A test minden. Ezzel pedig talán nem baj, ha nem mindenki ért egyet.

2015. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Isten kegyes volt ezzel a l..fasszal hogy nem mai világban kellett diplomáznia mert ma csak 1 s..ar csimbók lenne belőle.

Nem pedig történesz vagy tanár..Az is egy abuzens pe.o fi l, volt aki ennek diplomát adott... Ha engem tanított volna töriböl ez az id.g és elme b.teg,úgy elküldtem volna a r..h.a.dt k...r.v.a anyjába az órán hogy ösz..sz.rt.a volna magát ott helybe.....

2015. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
ő NEM MÁS MINT 1 S.GG ...LYUKON CSÜNGŐ BETYÁRKÖRTE
2015. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

éljen a kapitalizmus és a szólásszabadság

Magyarország még ettől fényévekre van.....itt még MINDIG csak kommunizmus van....

Szóval éljen az USA:-Đ

2015. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Én szeretem és egy nagyon tehetséges kritikusnak tartom. Az biztos, hogy egy hiánypótló jelenség a médiában. Sok mindenben egyezik vele az ízlésem is (főleg a filmek terén), de pl. zenei téren eléggé más állásponton vagyunk. Én óriási hülyeségnek tartom azt a nézetét, hogy a zenének az elsődleges feladatai közé tartozik az intellektuális tartalom nyílt közlése. A Robi abszolút nem veszi figyelembe, hogy a zene nem erről szól és sose szólt erről a történelemben. Mint szövegírókat, teljesen elismerem pl. az „akkezdet phiai”-t – ami Robi nagy kedvence – de a falra másznék attól, ha őket kéne hallgatnom. Egyszerűen azért, mert a zenétől érzelmi pluszt várok, amit egy hip-hop bandától (ezen műfajnak eleve nem látom semmi értelmét) az életben nem fogok megkapni. Ha társadalomkritikus szövegre vágyom, akkor mondjuk előveszek egy könyvet Eszterházytól vagy verseket olvasok, de semmiképp nem az mp3 lejátszómat fogom bekapcsolni. A zene feladata az, hogy az ember emocionális részére hasson és katarzist okozzon, és itt a fő-fő szerepe a dallamvilágnak van. A szöveg szerepe a zenében csupán annyi, hogy fokozza azt a kifejezőerőt, amivel a dallam bír. A szöveg abszolút sokadrangú dolog a dallam mellett. Engem az esetek többségében baromira nem is érdekel egy szám szövege, olyannyira, hogy ha tízszer hallgatok meg egymás után egy adott számot, akkor sem tudnék egy sort se idézni belőle. Jó példája ennek a blues vagy a jazz: sokszor teljesen szöveg nélküli számok olyan – sokszor tudatalatti - tömény érzéseket tudnak felhozni az emberben, amik mondjuk a szegénységre vagy a magányra milliószor jobban reflektálnak, mint teszem azt a „Punnany Massif” vagy Majka vagy bármelyik hip-hop előadó.
2015. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A zenének valóban nem intellektuális tartalom NYÍLT közlése a célja, ebben egyetértünk. Viszont ettől még, mint minden művészetnek, a zenének a feladata is érzelmek ÉS gondolatok kifejezése. Ehhez még nem kell feltétlenül szöveg sem, mint ahogy ezt a klasszikus zeneművek jelentős része is bizonyítja. Ha viszont van szöveg, az legyen elvont, mert minél konkrétabb, annál kevesebb gondolkodnivaló van rajta.


Azért ettől függetlenül el kell ismernem, hogy van pár hip hop szám (is), amit szeretek. Szerintem őszintébb műfaj, mint mondjuk az alter vagy sok esetben a punk.

2015. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Homokos a csávó.
2023. jún. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!