Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Hogy kell elkésziteni a mákos...

Hogy kell elkésziteni a mákos lecsót lekvárral?

Figyelt kérdés
a recept és a hozzávalók érdekelnének.
2009. máj. 31. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Hűha, ilyen ennivalóról még nem is hallottam. Ha meg lesz a recept én is kíváncsi leszek rá.
2009. máj. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Készítsd el a lecsót hagyományos módon. Ha bátor vagy és felesleges tojással is rendelkezel, hát üss bele néhányat, ezen ne múljon a boldogságod. Tegyél hozzá néhány evőkanál (gusztus szerint) darált mákot és baracklekvárt. Botmixerrel dolgozd el.

Hívd meg ellenségeidet és máris tálalhatsz. Ők is fognak. Garantáltan. Ki.

2009. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

hú nem tom de nagyon jól hangzik :)

én a minap készítettem rántott csigacombot nutellaöntettel egy kis kaporral meghintve...

2009. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a rántott csigacombos receptet már én is próbáltam, de félúton fel kellett adnom. Nem tudtam rendesen kifilézni...
2009. máj. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
És a mákos polipkart kóstoltad már? Mákos halat? :D Táborba ez volt mindig az ebéd! PolipROPILÉn-t? elkészítésük nagyon egyszerű :) Ami a nevében szereel, összeöntöd. Bár a polipropilén egy kicsit más. Felforralsz egy kis vizet és ropit teszel bele. Azt mehet a polip is! =)
2009. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
*aztán
2009. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is kettőt lapozunk a szakácskönyvben:)
2009. máj. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
14:27 sztem az a csigacombos nutellás izé jól hangzik:)
2009. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Avalanche ***** válasza:
100%

Hozzávalók (bármennyi személyre-senki se fog egy kanállal többet enni, valószínűleg):

szomszédnénitől egy tál lecsó (normális formátumban)

mák

barack-, eper-, szilva- vagy narancslekvár

pár vállalkozó kedvű ember, aki megkóstolja

pár vállalkozó kedvű ember, aki elkészíti

Munkamenet:

Miután sikerült kunyerálnunk lecsót, öntsük bele egy nagyobb tálba (kutya és macska használatában lévő edény nem megfelelő!). A lekvár mehet rá egy üvegnyi, garantált lesz a hatása. Mákból tetszőleges mennyiséget adhatunk hozzá. Szerezzünk valahonnan egy kanalat (lehetőleg ne kávésat), és próbáljuk a falat és a csempe dekorálása nélkül összekeverni...

Retekkel és csokinyulakkal körítve tálaljuk, lehetőleg karácsonykor.

Jó étvágyat!

2009. máj. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

először is át kell utragnod a szomszéd diller nénihez egy kis mákért, nála mindig van, egy egész ültetvényi, utána fogsz egy Lecsó című dvd-t, azt darabokra tördeled és egy lehetőleg hőállótlan tálba tedd, ami hő hatására gyorsan összeolvad, hintsd rá ízlés szerint a mákot, rakd be a mikróba (robbanásig várjunk), vedd ki, öntsd rá a lekvárt, és máris fogyasztható, jóétvágyat!

:D

2009. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!