Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Hogyha Isten csak 2 embert...

Hogyha Isten csak 2 embert (Ádámot és Évát) teremtette, akkor hogy lett ilyen népes a Föld? Ha szültek gyereket az a gyerek kivel közösült? Ráadásul több féle ember ember is él: zsidók, indiaiak, portugálok, németek, stb.

Figyelt kérdés
2009. jan. 24. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%

Igazából Isten csak a lelket teremtette, az emberi test az evolutionak köszönhető, Őseink utódai meg "lélektelen" emberekkel (ha ugy tetszik majmokkal) is tudtak szaporodni, és megmaradt a lélek.

A másik kérdésre pedig: Ádám és Éva zsidó volt (zsidó a nevük is), Viszont elszaporodtak, túlnépesedtek, elvándoroltak (vszínüleg az őshaza Középafrika volt, onnan vándoroltak mind. Voltak akik maradtak afrikában(negridek), európaiak(europidok, Kínaiak, ázsiaiak, arabok, indiánok(mongoloidok) és ausztrálok(ezeknek nem tom a nevét).

2009. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
2 ember nem tud annyira elszaporodni... főleg, hogy biológiailag deformáltak lennének, betegek a leszrmazottak...
2009. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Nos egyrészt ha akkor több embert teremt azzal se sokat érünk, mert az özönvizet akkor is csak Noé meg családja élte túl.

Másrészt szerintem ha Isten már megteremtette azt a két embert (meg úgy mellesleg az egész világot), akkor nem hiszem, hogy a "népesítés" olyan nagy gondot okozott volna.

2009. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 yuda ***** válasza:
88%
Elfelejtitek,hogy annak a két embernek több leszármazottja is volt-és akik születtek azoknak is..és így tovább -és pl.egy 5.generációs együtt lehet egy 2. generációssal simán-így kizárt még a vérfertőzés is-de ez csak példa,hogy megoldható a dolog.
2009. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Nos egyrészt ha akkor több embert teremt azzal se sokat érünk, mert az özönvizet akkor is csak Noé meg családja élte túl.

Másrészt szerintem ha Isten már megteremtette azt a két embert (meg úgy mellesleg az egész világot), akkor nem hiszem, hogy a "népesítés" olyan nagy gondot okozott volna.

2009. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

17:01 -es válaszolónak: ezt ki tudnád fejteni részletesebben? Nem kötekedésből... de tényleg nem értem akár 3. generációig hogy lehet eljutni vérfertőzés nélkül.


Egyébként tudtommal pl. 9 emberpár esetén az adott (elszigetelten élő) népcsoport megközelítőleg 150-200 év alatt kipusztul. (Pont ma volt a TV-ben :) )

2009. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 yuda ***** válasza:
72%

Sziasztok!


én vallásos vagyok,de ezt most ne rójjátok fel bűnül :D ,de van egy megalapozott véleményem.


A biblia több helyen beszél arról,hogy Isten kegyelmes Isten és a természet törvényei felett áll,hiszen Ő alkotta azt is-azt gondolom,hogy ebben az esetben is erről van szó,hogy kegyelem lépett érvénybe és egy időre felfüggesztődött az egyébként élő vérfertőzés--ez az én véleményem természetesen,de van sok hasonló eset a bibliában,mikor máshogy történtek a dolgok,mint az általános természeti törvények.

2009. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
87%

Nos érdekes amiket mondtatok meg minden...És van valami benne és a kérdés jogos...A teológia területén egy szabály van ha az ember a Bibliát olvassa. Sose szabad mindent szóról szóra venni. Ergo ha Isten ezt sugalmazza vagy teszi az nem azt jelenti hogy ez igy is történt. A teremtéstörténetek során számos ilyen kérdést fel lehetne tenni, de ezeket azért találták ki, hogy az ember jobban megértse ki teremtette. S ebben az esetben is. Isten megteremti az első emberpárt. Itt konkrétan nem két emberre gondol. Többre. De ezt az író nem említi mivel nem fogja számon tartani és nem viszi el a lényegről( a teremtésről, Istenről) a témát. A továbbiakban megjelenik Noé( amit láttam hogy hoztatok példának). A vízözön... Nos ebben is íígy kell hozzá állni, hogy nem szabad szóról szóra venni a dolgokat. Ez ilyen egyszerű. Istent senkise érti...És amit alkotott azt se fogja senki se megérteni...csak sejteni.

Köszönöm a témát! Viszlát!

2009. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
70%

Ádám és Éva, a termetéstörténet, Noé története, meg még néhány történet NEM TÖRTÉNELMI HŰSÉGGEL LEÍRT része a Szentírásnak, hanem TANÍTÓ JELLEGÜ ÍRÁS, ami azt jelenti, hogy tanítása szerint az emberi éltet a semmiből, a föld porából lett, Isten akaratából és végtelnen szeretetéből! A Noé-s történet lényege, az Isten a legnagyobb bűn közöpetette a hozzá hűségeseket megjutalmazza...

Még lehetne folytatni eme elemzéseket, de a lényege ez. NE keressétek a vérfertőző kapcsolatokat...

Isten áldon bennetek!

Egy "hittannéni"- azaz hitoktató, de a gyerekek így hívnak:)

2009. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
nekünk a suliba, azt mondták, amikor a bibliát vettük, hogy eredetileg nem 2embert teremt, hanem 2törzset.
2009. jan. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!