Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért züllik ilyen rohamszerűe...

Miért züllik ilyen rohamszerűen ez a site?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy ez az oka?Jobban mondva ez is közrejátszik?


http://www.gyakorikerdesek.hu/toplista


A legtöbb névben a toplista első oldalán mintha lenne valami közös...


Tényleg nem akarok sem általánosítani,sem pedig provokálni.Távol álljon tőlem.Egyszerűen csak elgondolkoztam...Megbántani pedig végképp nem akarok senkit.


Az is eszembe jutott,hogy a letöltőfórumokon és a torrent trackereken mennyivel magasabb a színvonal.Pedig ott is vannak vitás kérdések bőven.Mégis valahogy stagnál a minőség...Érdemes lenne azokon az oldalakon is megnézni a toplistát...


Meg nekem valahogy az is hibázik ezen a siteon,hogy névtelenek,ismeretlenek a modik.Amolyan kísértetek...Én pl egyszer egy fórumon azért kaptam warnt,mert nem jó helyen köszöntem meg a feltöltő(itt válaszoló) munkáját.A modi írt egy levelet személyesen nekem a saját postafiókomba,hogy miért is lettem figyelmeztetve,és hogy kell majd legközelebb tennem...Még arra is kaptam választ,hogy miképp tudom levenni a warnt...


2008. nov. 9. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

En azt nem ertem, hogy miert engedik meg, hogy szinte napi szintem ugyanazok (nem hasonloak), ugyanazok!!! a kerdesek legyenek fent. Lasd:

- tegnap 2-ot, ma 3-at bofizett a kisbabam, baj?

- 48kg vagyok, fogyni szeretnek, kerlek segitsetek!

- 12 evesen nagy baj ha meg szuz vagyok?

- hogy mondjak angolul hogy szeretlek?

- ma meghalok, mert mar elegem van...

Ezek es az ehhez hasonlo kerdesek ismetlik magukat, sokszor csak gondolom pontszerzes es unalom miatt irnak egy-egy kerdest.

Annyi komolytalan kerdest tesznek fel hogy hihetetlen. Es a valaszokban pedig a legtobbszor a mar korabban valaszolot vesezik ki.

2008. nov. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, minden site kitűz magának egy mércét a látogatói intelligenciáját illetően. A gyakorikerdesek.hu jó alacsonyra tűzte ki, ami nem is baj, ha el tudsz menni úgy az ostoba vagy bunkó emberek mellett, hogy másmerre nézel.

Eleinte csak azért jártam ide néha, hogy röhögjek a buta kérdéseken meg a buta embereken, ma már a toplista harmadik oldalán vagyok (úgy egy hete vettem észre, hogy egyátalán létezik ilyen, hogy toplista :), szóval szerintem mindig ilyen volt az emberek "minősége".


Én sem hiszem el, hogy valaki itt hetente több, mint egy-két kérdést feltegyen azért mert valóban kíváncsi a válaszra, nekem például két kérdésből van 3 pontom, van akinek többszáz vagy ezer fölött. A legnagyobb jóindulattal sem könnyű elhinnem, hogy ezek az emberek nem a pontra gyúrnak, mondjuk ez engem nem zavarna, csak valahogy idegesítő ugyanazokat a kérdéseket és rájuk ugyanazokat a válaszokat látni, de amint mondtam, úgy kell elmenni mellettük, hogy nem figyelsz oda és meghagyod a sötét embereknek a kis játszóterüket, homokozójukat.

2008. nov. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos ha túl szigorú a moderáció az a baj, ha jobban szabadjára engedi az oldalt tartalommal feltöltő felhasználókat, akkor pedig az. Régen még törölgettük az ismétlődő kérdéseket, minek következtében - mert bele mertünk nyúlni abba, amit a felhasználók kiírtak - természetesen rengeteg kritikát kaptunk. Aztán az oldal látogatottsága nőtt és nőtt, s ma már annyira sok kérdés és válasz érkezik naponta, hogy mindezt az ellenőrzést nem bírtuk kapacitással. Ezért alkottuk meg a programot, ami a kérdés kiírásakor kiírja a nyelvileg hasonló módon feltett kérdéseket. Persze ez csupán egy program, nem helyettesítheti az emberi döntőerőt, de azért időnként segít abban, hogy kihozza a korábbi ugyanolyan kérdéseket. Sajnos van, aki ezt sem veszi figyelembe, így újra megismétli a már létező kérdéseket.

A moderátorokról pedig annyit, hogy ha normálisan használod az oldalt, nem is fogsz velünk találkozni, és nem is értem, hogy miért akarnál. (Az általad példázott fórumon is csak azért kaptál üzenetet, mert valamit rosszul csináltál.)

De azért ha ilyen kérdést teszel fel, írtunk neked, tessék.


Attól, hogy ismétlődnek időnként kérdések, még nem gondolom, hogy ez a site minőségének rovására menne, hiszen nézd meg a rendkívül népszerű YouTube-ot, ahol minden official video többtízszer fel van töltve, mégsem zavar ez senkit.

Másrészt inkább az a fontos, hogy választ kapjanak felhasználóink a kérdéseikre, nem más.

2008. nov. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem züllik. Ilyen volt korábban is. Ezért van, hogy alkalmanként tudok "okos" lenni és segíteni másoknak. De egy biztos: senki sem kényszerít se engem sem mást arra, hogy olyan oldalon irogasson aminek a színvonala szerinte az ő szintjének nem megfelelő. :)

Ha itt alacsony a szint, keress más neked megfelelő oldalt. Ilyen egyszerű az élet. :))


A toplistáról meg annyit, hogy időnként az első oldalon a nevem időnként meg valahol ki tudja. Nem mindig vagyok itt. De még sosem gondoltam rá, hogy amikor az első oldalon vagyok lenne valami közös köztem és a többiek között azon túl, hogy úgy látszik éppen aktívabbak vagyunk. :DD

2008. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lassan már tényleg ott tartok,hogy nem érdemes meglátogatni ezt az oldalt,mert csak felidegesítem magam.Pedig nagyon jó kezdeményezésnek tartom,és eleinte nagyon szerettem.Volt,hogy választ kaptam a kérdésemre,tényleg hasznos volt.Elsősorban számítástechnikában.Mára már odaáig fejlődött a tudásom,hogy legtöbbször én tudok segíteni...Ezt nagyon szívesen is teszem,örülök neki,ha valakin segíthetek,ráadásul ezt úgy tehetem,hogy legtöbbször még csak fáradtságomba sem kerül.Csak az a véleményem,hogy kezd egy kicsit eldurvulni a helyzet.Sokszor vitás kérdésekben(főként politika,szerelem-szex ill. családi kapcsolatok témakörben) én sem voltam éppen "úriember",és akkor nagyon finoman fogalmaztam...És bizony én is tettem már fel provokatív kérdéseket.De miért is tettem ezt?Mert láttam,hogy ezt itt meg lehet tenni,hiszen más is megtette már büntetlenül.Ha az első ilyennél szerkesztve lett volna a kérdésem/válaszom,egy bizonyos moderátor(akinek neve is van mondjuk) beleírt volna pirossal,hogy hello,ezt szigorúan tiltja a szabályzat,most ezért kapsz egy warnt,a következőnél meg bannolak a francba,a hozzászólásod/kérdésed pedig természetesen törlésre fog kerülni,na akkor elgondolkoztam volna.Meg sem fordult volna a fejemben,hogy még egyszer ilyet tegyek.Ahogy ez rám igaz,úgy gondolom másra is nagyrészt igaz.Akit meg ez sem rettent el,azt úgy gondolom tényleg ki kellene tiltani...

Persze nem mindig ilyen vészes a helyzet,néha elég lenne egy szimpla szóbeli figyelmeztetés.Mondjuk valami ilyesmi:Haver,offoltál,légyszíves tegyél fel egy új kérdést!Vagy valami ilyesmi:Ugyanezt a kérdést tegnap már valaki feltette,nézz körül itt:link.Kérdés lezárva.

Azt sem értem miért kell lehetőséget adni arra,hogy valakit,aki bizony könnyen lehet,hogy tényleg csak segítő szándékkal írt valamit,simán lepontozzanak a többiek.Előbb-utóbb el fog menni a kedve az egésztől.Ha erős jellem,és azt tudja tenni,hogy nem vesz róla tudomást,az jó.De valószínűleg a legtöbb ember nem ilyen.A letöltőfórumokon pl kimondottan kérik,hogy időnként köszönd meg a feltöltők munkáját.Aki pedig-a moderátorok megítélése szerint!-hasznos tagja a közösségnek,azt előbb-utóbb magasabb rangra emelik.Tehát nem csak fegyelmezve vannak a tagok,hanem motiválva is.Ez az alapja,hogy kialakulhasson egy normális,egymást segítő közösség.

Az meg kötve hiszem,hogy jó reklám lenne az oldalnak,amikor egy kamaszlány megkérdezi,baj-e hogy lefeküdt néhány sráccal,erre hirtelen kap vagy harminc választ,hogy mekkora r*banc is ő.Ez tényleg csak egy példa,telis-tele van az oldal ilyenekkel meg hasonlókkal.


Szerintem ez az oldal kinőtte magát.Kicsúszott az irányítás a szerkesztők kezéből.Nincs már rá elég idejük,energiájuk.Hatalmuk meg tényleg nem a legmeggyőzőbb.Ha azt látná az ember,hogy normálisan,következetesen,de azért határozottan teszik a dolgukat,akkor el is hihetnénk,hogy nem fog ez az oldal teljesen lezülleni.Gondolom ezt ők sem szeretnék,ahogy én sem.A

2008. nov. 10. 09:20
 6/11 A kérdező kommentje:

A toplistáról annyit:


Először is elnézést kérek,hogy általánosítottam.Nem biztos ám,hogy van alapja.Könnyen lehet,hogy pont azok a legnormálisabb tagjai a közösségnek,akik a lista elején fészkelnek.Ezt nem tudhatom.Tényleg.


Én csak arra gondoltam(tényleg puszta feltevés),hogy az oldal látogató,főként legaktívabb tagjai nagyrészt nők,akik lényükből fakadóan hajlamosak voltak piacteret csinálni egy eredetileg egymás segítését célul kitűző oldalból.Nem is lenne ez baj véleményem szerint,mert nem vagyunk egyformák,ahogy felénk mondják az ujjunk sem egyforma:),egyszerűen csak hiányolom a határozott fellépéseket ez ellen.

2008. nov. 10. 10:05
 7/11 anonim ***** válasza:
98%

szerintem is nagyon jól látod a dolgokat, kicsit a sarkukra kellene álljanak a moderátorok, a szerkeztők...

nagyon sok 12-13 éves olyan kérdéseket tesz fel, hogy mindenkinek áll kukra a haja is tőle, s szerintem sokan vannak hogy csak bunkóskodni járnak erre....

SZERKESZTŐK TEGYETEK VALAMIT...

2008. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Még valami.Az,hogy a kérdezők választ kaphatnak a kérdéseikre,az egy dolog.Az meg,hogy 50 válasz között kell megtalálniuk végre egy normálisat,az a másik.Ha egy kíváncsiskodó ellátogat ide valamilyen ügyben,akkor egy csomó kérdést végig kell olvasnia róla,amik nagyjából mind ugyanazok,és nagyrészt ugyanazok a válaszok vannak benne.Nem akarok általánosítani,de nagyon ez az érzésem.Tudom,lehet használni az oldal keresőjét,de ennyi erővel van erre egy jobb oldal is.Íme: [link]

Kifejlesztettek annak idején egy page-rank nevezetű algoritmust,aminek egy kicsit:) nagyobb a hatékonysága,mint a gyakorikerdések keresőjének.Legtöbbször megtalálja az ember,amire kíváncsi,bár sokszor ez több időbe kerül.Ennek az oldalnak pont az lenne a célja(gondolom én),hogy összegyűjt,és áttekinthetővé tesz némi információt.A youtube pedig a világ egyik leglátogatottab oldala(nemhiába vette meg a gugli rekordlóvéért),körülbelül akkora szerverfarmmal,aminek az áramigénye nagyjából megegyezik Pest megye áramigényével.Az egyébként sem fórum,hanem videomegosztó,nem lehet összehasonlítani a kettőt.Ott is moderálnak egyébként,de több tíz(száz) millió különböző nyelveken beszélő user között elég nehéz ez.

2008. nov. 10. 18:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Először nem tudtam, hogy mire érted a hasonlóságot a toplista neveinél. De tudod szerintem azért vannak itt főként nők az első x helyen, mert a többség kismama. IGEN kismama (mert engem egyszer leb*sztak a moderátorok, hogy a kismama csak az aki terhes, nem az akinek kis gyereke van, pedig mindkettő az). Elég sok kérdés adódik ám ebből. És egyidő után az ember elég sok kérdésre is tud válaszolni. Én például, mint egy egy éves gyerek anyukája, szívesen segítek azoknak akiknek pici a babájuk és nem tudják, hogy mit hogyan kell csinálni. Sokan azt hiszik, hogy akinek pici a gyereke, az ne is üljön a gép elé, hanem "miért nem a gyerekével foglalkozik". De hát ez nem így meg, akinek kicsi a gyereke, annak sokszor van kicsi ideje leülni, csak éppen nem tud belemélyedni nagyon semmibe, max este, amikor a gyerek már alszik. Persze akinek este hazajön a párja, az mondjuk szerintem inkább vele van, de én sajnos egyedülálló anyuka vagyok már az elejétől... Mondjuk az olyan kérdések engem is kiakasztanak a Gyerekvállalás, nevelés témakörben, amikor vagy azt kérdezik meg hatszázadszorra, hogy mittudom én 2-3 nap múlva kéne megjönnie, és hogy akkor most lehet-e terhes az illető. Amikor pár napon belül egyértelműen megtudná, nem tudom minek megkérdezni. Erre ott vannak a hagyományos fórumok, ahol egymást bíztathatják a nők. Vagy amikor kisgyerekes anyukák olyat kérdeznek, ami bármelyik babákkal foglalkozó könyvben benne van. Szerintem ha valaki gyereket vár, akkor jó legalább egy ilyet beszerezni, hogy hogy is "működik" egy kisbaba, és akkor nem kéne olyan dolgokat megkérdezni, hogy "Úr Isten, csuklik az újszülött babám, mit tegyek?" mert az összes csemcsemőgondozással foglalkozó könyv leírja, hogy a legtöbb újszülött csuklik, és az a babát nem zavarja. De ilyen kérdés is hatvanszor fel van téve...


Amúgy szerintem azóta romlott az oldal színvonala, amióta egy kérdésre többször is lehet válaszolni. Mert amíg csak egyszer lehetett, addig az ember elmondta a válaszát, aztán kész, nem volt vita, meg anyázás. Komolyan mondom, szánalmas ahogyan a politikai kérdéseknél az emberek egymásnak esnek.


Amúgy én már tettem fel olyan kérdést, amit kimoderáltak, mert hülyeség volt, ezt elismerem. Amit csak azért tettem fel, mert kíváncsi voltam a reakciókra. Na, miután azt kiszedték, nem is írtam ki ilyen kérdést.


Egyébként eleve hülyeségnek tartom ezt a pontozósdit, mert ez megint csak egy olyan dolog, amin jól be lehet sértődni. Ha leírsz valamit, ami nem a tömeg véleményével egyezik, de attól még tökéletesen fedi a valóságot, akkor jól lepontoznak, aztán megy az anyázás. Nem mondom, hogy velem még nem fordult ez elő... volt pl egy olyan kérdés, hogy Mit gondol egy mai kedves aranyos lány egy olyan fiúról, aki 22 évesen szűz. És mindenki azt írta, hogy ezt tök nagyra értékelik. Én meg azt írtam, hogy engem eddig minden pasim kedvesnek és aranyosnak mondott, de meg mondom őszintén, hogy én nem tudnék mit kezdeni egy szűz pasival, mert én azt szeretem, ha egy férfinak van tapasztalata. Erre pár percen belül úgy le lettem pontozva, és azóta is úgy van a válaszom. Na mondjuk ezen én kiakadtam, mert ez egy véleménykérő kérdés volt, nem írtam semmi bunkót, csak válaszotolam a feltett kérdésre, tök normális hangnemben, ráadásul szerintem nem csak én vagyok ezen a véleméynen. Olyan álszentek itt az emberek... De szerintem ezért is felesleges ez a pontozás, úgyse ez alapján dönti el senki, hogy kinek a tanácsát fogadja meg. Ez csak egymás piszkálására jó, aztán ezen megy a viata a továbbiakban.


Különben azt is töredelmesen bevallom, hogy egy időben hajtottam én is a pontokra, amikor a 7. helyen voltam, akkor minden vágyam az volt hogy fejjebb kerüljek, aztán amikor a második helyen voltam, akkor nagyon át akartam venni az első helyet, azátn amikor legutóbb néztem, már csak a harmadik helyen voltam, és azóta nem is nagyon érdekel a dolog.

2008. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Még egyszer mondom,hogy általánosítottam,amikor a toplistára hivatkoztam.Még egyszer elnézést kérek mindenkitől,akit alaptalanul megbántottam.Az én feltevésem nem is arról szólt,hogy miért van ott,aki ott van,hanem hogy ennek mik a vonzásai.Tényleg csak egy feltevés,nincs bizonyíték rá.Nem állítok semmit.Az meg amit állítasz arról,hogy miért nők szerepelnek az első helyeken,az véleményem szerint megállja a helyét.


Örömmel látom,hogy nem csak nekem vannak problémáim.Ezek szerint más is úgy gondolja,hogy ez nem jó így,nem vezet sehova....Az,hogy többször is lehet válaszolni,az azért jó dolog,mert pl számítástechnikában sokszor van,hogy nem ért valamit a kérdező,és így el lehet neki magyarázni.Nem lenne az rossz dolog,akkor,ha a moderátorok tényleg tennék hozzáértően a dolgukat.


Igen tényleg van valamilyen szinten moderálás.De a moderálás közel sem arról,szól,hogy elvétve leveszek valamilyen értelmetlen kérdést,ami rossz helyen van,azt helyreigazítom,meg esetleg kijavítok egy-két felkiáltójelet pontra.Aztán meg névtelenül lepontozom az egyik válaszadót,mintha akármelyik normál felhasználó lennék.Egy moderátornak mindig vállalnia kell magát,a döntéseit meg kell indokolnia.


Ezt nézd meg,beidézem egy rendkívül színvonalas letöltőfórum szabályzatát.Még mielőtt nekikezdesz szeretném,ha tudnád,hogy ezt ott nagyon szigorúan be is tartják,tartatják.


Üdvözlünk a ----------!


Fórumunkban csak az egyszeri regisztrációs folyamat elvégzése után, az általad választott azonosító és a hozzá tartozó jelszó használatával teheted közzé kérdéseidet, üzeneteidet, kommentárjaidat.


A regisztrációhoz egy becenév, egy jelszó és egy érvényes e-mail cím megadása szükséges. Amennyiben az általad választott azonosító már használatban van, nem fogsz tudni regisztrálni az adott néven: ez esetben kérjük, válassz másikat. A regisztrációs űrlap további mezőinek kitöltése nem kötelező.


Kérünk, hogy olvasd el figyelmesen az itt található szabályokat. A fórum használatával, a regisztrációval elfogadod az itt leírtakat, és elismered, hogy elolvastad és megértetted a fórum használatának feltételeit, és hogy ezek be nem tartását hogyan szankcionáljuk.


Az oldal felnőtteknek szánt anyagokat tartalmazhat, ezért mindenki saját felelősségére regisztrál és böngészi az oldalt. A felhasználók korát technikailag lehetetlen teljes biztonsággal ellenőrizni, ha nem szeretnél felnőtteknek szóló tartalommal találkozni, akkor kerüld el a megjelölt fórumokat, a többi fórumban ezt a moderátorok szigorúan szűrik, de mivel a fórum utólag moderált, előfordulhatnak ilyen tartalmak is.


A fórum bárkinek lehetőséget nyújt az adott témaköröket érintő szabad véleménycserére, ám annak érdekében, hogy a hozzászólók jogai ne sérüljenek a fórum használata során, felhívjuk figyelmedet a következő szabályokra, melyek minden hozzászólóra egyformán vonatkoznak a fórumon.


Vedd figyelembe, hogy nem vagyunk semmilyen módon sem felelősek a publikus fórumban leírtakért. Nem vállalunk garanciát a leírtak valóságtartalmát, hitelességét, teljességét, hasznosságát, vagy bármilyen egyéb részét vagy egészét illetően.



Szabályzat v2.4


A --------- fórum moderált. Ezt a tényt és a szabályokat a felhasználók a fórumba való belépéssel elfogadják. A szabályok el nem olvasása nem mentesít a felelősség alól.


Moderálási alapelvek:


A fórum szabályait megszegő hozzászólásokat/témákat külön értesítés nélkül töröljük. Amennyiben egy fórumozó a fórumszabályzatban foglaltakat megszegi, és ezért a fórum moderátorainak bármilyen módon változtatni kell az érintett témakör, vagy a topik összetételén (pl topiktörlés, hozzászólás törlése), az illető figyelmeztetésben részesül A figyelmeztetés pontos okáról az érintett értesítést kap e-mailben vagy privát üzenetben, továbbá a kapott figyelmeztetést megtekintheti az adatainál található naplózott felületen (ezt a házigazdákon és az adott fórumozón kívül senki nem láthatja).


A többszöri figyelmeztetés a hozzászólási jog átmeneti megvonását eredményezheti. Bizonyos, nagyon kirívó esetekben, a fórumozó azonnal és végérvényesen kizárható. Öt figyelmeztetés, ha a figyelmeztetések értéke 100%, a felhasználó kizárását vonja maga után.

Az a felhasználó, aki kitiltása ideje alatt valamilyen módszerrel visszatér a fórumra, ezzel megszakítva büntetését, azonnal végleges kitiltást kap büntetésképpen.


A felhasználó feltöltésekkel, segítségnyújtásokkal csökkentetheti a figyelmeztetését. 20%-os csökkentéshez 1GB saját feltöltés szükséges, az adott letöltési fórum szabályainak megfelelő leírással ellátva. A fórum házigazdájának jelentsd a feltöltésedet a Jelent gombot használva.


Regisztráció szabályai:


* Regisztrációkor valós e-mail cím megadása kötelező.

* Tilos ismert személyek nevének választása (politikusok, színészek, sportolók, stb).

* Tilos továbbá a közízléssel ellentétes és a hatályos magyar jogszabályokba ütköző név választása (pl tiltott önkényuralmi jelképek használata).

* A szabálysértő regisztrációkat értesítés nélkül töröljük.


Aláírások és avatarok szerkesztése:


* Az aláírás maximum 400x100 képpont méretű képet (képeket) és szöveget tartalmazhat összesen. VIP, Uploader és Donator felhasználóknak 500x150 képpont a megengedett.

* Az aláírásnak bele kell férnie 200KByte-ba.

* Maximum avatarméret 90 x 90 pixelre van korlátozva.

* Továbbá minden egyéb feltétel teljesülése esetén, amely a hozzászólások törlésére is vonatkozik.


Témák szerkesztése:


* Nem a téma tartalmára vonatkozó cím, illetve semmitmondó cím esetén.

* Már létező hasonló téma esetén a kérdést azzal összevonjuk.

* A fórum tartalmától eltérő téma nyitása esetén áthelyezzük (Kérések közt kérdés, feltöltések közt kérés, stb).

* Továbbá minden egyéb feltétel teljesülése esetén, amely a hozzászólások törlésére is vonatkozik.


Hozzászólások szerkesztése:


* A moderátor átszerkesztheti azokat a hozzászólásokat, amelyek kirívóan kulturálatlanul lettek megírva, de a hozzászólás eredeti tartalmát nem érintve.

* A *-ozás, vagy más jellegű, jelentést nem módosító nyelvezeti eszközök használata ($ S helyett, pontok beleillesztése, @ a helyett stb.) esetén.

* Kísérletet tehet a hibás linkek helyreállítására.

* Felesleges idézetek eltávolítása. Ne idézd a közvetlenül előtted szólót (ha az időrendben utolsó hozzászólásra válaszolsz, ne a hozzászólás melleti Válasz gombot használd).

* Piros (vagy ahhoz nagyon hasonló) szín használata, ez az adminisztrátoroknak és a moderátoroknak van fenntartva.

* Továbbá minden egyéb feltétel teljesülése esetén, amely a hozzászólások törlésére is vonatkozik.


Hozzászólások törlése:


* Mások szólásszabadságának csorbítására alkalmas hozzászólások, fenyegetés, személyeskedés, rágalmazás, emberi méltóság megsértése, a vitapartner lejáratása, szidalmazása, minősíthetetlen hangnem.

* Üres hozzászólások, illetve a véletlenül duplán beírt hozzászólások egyike.

* Moderátor által törölt hozzászólások visszamásolása.

* A kulturált, folyamatos társalgást feltűnően és szándékosan akadályozó és zavaró, agresszív vagy off-topic hozzászólások (Ezek közé tartozik a letöltési fórumok topikjaiban való kérés, csevegés is).

* "Egy szavas" hozzászólások, aki rendszeresen ilyet tesz, hozzászólásainak számát nullázzuk.

* Céltalanul vitát szító hozzászólások.

* Bárki személyes adatának (pl. név, munkahely, lakhely, beosztás) engedély nélküli közzététele.

* Szándékos flood és reklám esetén.

* Piramisjátékok, lánclevelek (ingyenesek is)

* Torrent fájlok és egyéb P2P linkek (ed2k, magnet, stb)

* Torrent meghívó kérés és felajánlás

* Tiltott önkényuralmi jelképek, politikai és/vagy vallási témák, káromkodás, trágár szavak és kifejezések használata.

* Linklopás (más magyar oldalról és erről egyaránt), a büntetése azonnali kitiltás.

* Más oldalon elérhető szavazásra való buzdítás.


A fórumon egy felhasználó nevét az adminisztrátorok tudják megváltoztatni, de csak és kizárólag indokolt esetben.


A letöltési fórumokban nyitott témákat kötelező megfelelő leírással ellátni, ezekről bővebben az adott fórum szabályzatában olvashattok.


Ha valaki nem tud valamit, nem követelődzik, nem nyuszizik, hanem kérdez, akár a megfelelö topikban akár privát üzenetben, hogyha nem tudnak linkelni akkor itt vannak az adminok, moderátorok, de segítenek a régebbi tagok is.


-------------os oldalakra mutató hivatkozásoknál használható a direkt link, egyéb linkeket kötelező code tagek közé rakni.


Ha egy témához szeretnél hozzászólni, akkor a "Válasz"/"Gyors válasz" gombot használd, NE a "Jelent" gombot. A "Jelent" gombbal a Staff tagjainak küldesz üzenetet.


Kedves kezdők, lehetöleg ne kéréssel hanem tájékozódással és másoknak való segitségnyújtással kezdjétek beilleszkedéseteket.


Olvasd el az előzményeket, mielőtt hozzászólsz! Bosszantó egy témán belül többször is ugyanazt a kérdést látni.


Keress a témák közt, mielőtt újat nyitsz! Már eleve vannak megválaszolt kérdések, ezekben keresni is tudsz kulcsszavak alapján, hátha kiderül, hogy már meg is oldották a problémádat.


Ez egy fórum. Ne emailben vagy MSN-en kérj segítséget, hanem tedd fel a kérdésedet, úgy többen tudnak segíteni és a megoldás a többiek számára is kereshetővé válik.


A témáknak kifejező nevet adjatok! A "Segítsetek!" , "Bajom van", "Ez meg mi?" és hasonló címek vajmi keveset mondanak el, míg a "Windows XP lefagy, ha Word-öt indítok", vagy a "Hangos a hűtőventillátor az ATi Radeon 9200-as grafikus kártyámon" már eleve megadja az alaphangot, ráadásul sokkal jobban kereshető is lesz a fórum adatbázisa így, mint ha minden téma címe az lenne hogy "HELP ME!!!!!".


A fórum színvonalának emelése, megtartása érdekében igazodjatok a magyar helyesírás szabályaihoz és próbáljatok meg közérthetően fogalmazni


Különösen figyeljetek a Requestz (Kérések) és a Segítség (Kérdések) fórumok közti különbségekre. Előbbibe csak a kéréseiteket írjátok, ha szeretnéd, hogy valaki feltöltsön neked egy programot, videót, stb-t, annak ott a helye, míg utóbbiba írjátok a kérdéseiteket. Specifikus kérdéseiteket feltehetetitek a megfelelő fórumban (Játékok, Zeneszerkesztés, Weblapszerkesztés, stb).


Rossz helyre nyitott témádat, duplikált topikokat, felesleges/nem kívánatos hozzászólásokat töröltethetsz a moderátorokkal. Használd a Jelent gombot és megfelelő indoklással küldd el az adott fórum házigazdájának.


Amennyiben nem értesz egyet a házigazda döntésével kérjük elsősorban vele próbáld meg tisztázni a vitás kérdéseket privát üzenetben vagy e-mailben. Ha úgy érzed, nem tudtok dűlőre jutni, megkeresheted az egyik senior moderátort, aki biztosan ki fogja vizsgálni az esetet.


Ha egy fórumozó szándékoltan megtévesztő módon állítja be egy házigazda döntését, azonnali és végérvényes kizárásban részesül.


Az oldal a letöltési fórumokban nem tárol fájlokat, csak más weboldalakon elhelyezett tartalomra mutató linkeket. A hozzászólásaikért csak és kizárólag a felhasználók vállalnak felelősséget. A fórum adminisztrátorai, moderátorai nem tudnak és nem is vállalnak felelősséget az oldalon elhelyezett anyagok jogszerűségét illetően. A személyiségi valamint szerzői és szomszédos jogokat sértő hozzászólásokat megalapozott indokú kérésre eltávolítjuk az oldalról, a felhasználót szankcionáljuk.


A fórum üzemeltetői fenntartják maguknak a jogot, hogy bármilyen előzetes figyelmeztetés és indoklás nélkül hozzászólásokat, topikokat, vagy felhasználókat távolítsanak el a fórumról.



A szabályok el nem olvasása (illetve tudomásul nem vétele) nem mentesít a felelősség alól!


HÖLGYEIM ÉS URAIM,EZT HÍVJÁK MODERÁLÁSNAK!



Természetesen van az oldalnak egy széleskörű súgója is,ahol mindent érthetően és részletesen elmagyaráznak a felhasználóknak az oldal használatáról.Rangokról,funkciókról,mindenről.

2008. nov. 11. 19:44
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!