Mit szólnátok ahhoz ha kötelezővé válna valamiféle azonosító használata a gyk-n, hogy mindenki láthassa ki, mikor és mit válaszolt vagy kérdezett?
Én támogatnám, de ahogy az 1-es is írja, 82 azonosítója lehet valakinek és máris bukik a dolog.
Valójában én csak azon csodálkozom, hogy én mit keresek még itt? Totál értelmetlen, mert meggyőzni úgysem fogok senkit, csak felhúzom magam, tökmindegy, hogy névvel vagy névtelenül találkozom a gyalázattal.
Jó is lenne meg rossz is.
Egyrészt jó lenne látni legalább a felhasználónevet, egyértelmű lenne, hogy 100-ból 99 kérdést ugyanaz a troll tesz fel, stb.
Másrészt így is vannak beteg emberek, akik konkrétan rászállnak a másikra. Nekem is volt "jóakaróm" akinek nem tetszett valamelyik válaszom, onnantól azt kereste hol pontozhat le és köthet belém. Tettem fel személyes kérdést is, és minden adott válaszom alá arra kérdezett rá. Elég kellemetlen volt még így ismeretlenül is.
Illetve a válaszadások alkalmával elég sok mindent elmondok magamról, nem feltétlenül akarom, hogy esetleges ismerősök lássák a kérdéseimet is. Akár magánügyi, akár munkával kapcsolatos.
Illetve még régen, vagy 6-7 éve futottam bele az akkori barátnőm 1-2 kérdésébe, és a nevére rákeresve elég érdekes kérdéseket tett fel a kapcsolatunkról. Vagy másik esetben volt barátnőm írt ki "Ki akar beszélgetni, magányos vagyok" kérdést, az után hogy dobott...
Én jónak tartanám, de kizárólag a jövőre nézve, nem visszamenőleges hatállyal. Minden felhasználót értesítenének, hogy mondjuk a 2018. 12. 31. után írott válaszoknál és a kiírt kérdéseknél mindenkinek nyilvános lesz a nickje. És maximalizálni kellene a regeket, mondjuk egy IP-címről max. 2 lehetne. Tudom, hogy így is meg lehetne oldani további x reget, de azért azzal már elég kevesen bajlódnának szerintem.
Most ez így fura lehet, mert nem nyilvános a nickem - évekig az volt, még akkor sem titkosítottam, amikor valakik direkt végigpirosították rengeteg válaszomat (gondolom, lefuttattak egy Google-keresést a nevemre). Egyébként is hajlamosak sokan nick alapján pontozni, tök mindegy, mit ír az ember. A lényeg, hogy aztán én is írtam pár személyesebb dolgot, ezért titkosítottam.
De ha előre tudja az ember, akkor két lehetőség van: vagy nem ír olyat, amit nem szeretne, ha esetleges ismerősök olvasnának (vagy akár a csak a GYK-törzsközönség), vagy másik regről írja ezeket.
Amiért nagyon hasznos lenne szerintem a gyűlöletkeltő, provokatív és egyéb kérdések és válaszok beazonosításán felül, hogy vannak, akik kamu kérdések kiírásával szórakoznak. Én nem sok kategóriát olvasok (konkrétan régen 3-at, most 5-öt), de szinte mindig van egyikben-másikban olyan júzer, aki napi 2-3-4 kérdést ír ki - lehet látni a toplistán a kérdéskiírásra kapott pontokból. Néha felismerhető, hogy ugyanaz a személy (a stílusból, szóhasználatból, jellegzetes helyesírási hibákból), de többnyire nem. És lehet, hogy így sokan feleslegesen pazarolják az idejüket egy-egy kamu kérdésnél a válaszírásra, mert azt gondolják, segítenek egy rászorulónak (ez pl. főleg az Egészség kategóriára érvényes).
Sokan azért jönnek a gyakorira, hogy a fantáziavilágukat kiéljék itt; azoknak a száma megcsappanna, miután minden kommentjéhez oda lenne írva az emberünknek, hogy "Kisnyuszimókus", aki egyszer egy 40 éves férfi, máskor egy 20 éves nő, később mmost lesz 18 éves fiú, stb. és hátborzongató, hihetetlen dolgok történnek vele, amit grafomán módjára novella szerűen ír le és nem úgy, ahogy egy átlagember megosztaná a másikkal.
Valaki írta, hogy 2 perc új emailcímet csinálni és újból regisztrálni; de a Gyakori második regisztrációnál, miután letelt az az ?5? perc ameddig regisztráció után nem publikálhatsz letiltja a fiókodat és nem oszthatsz meg hozzászólásokat, kérdéseket, nem küldhetsz üzeneteket abból a fiókból.
Egy szó, mint 100, jóval kevesebb lenne az unatkozó grafománok száma és a válaszok hitelesebbek lennének.
Ez vonatkozik a kérdésekre is; a hihetetlen történeteket kérdésként megosztó emberek száma is lecsökkenne. Ez is egy jó pont, hogy nem lenne tele kamu kérdésekkel a honlap.
Ami rossz pont, hogy, ha van pl 5 kérdésed és egymástól külön szeretnéd megfogalmazni és egy nap rakod ki őket (és értelmes kérdések, nem az ilyen "most jól tettem hogy ráöltöttem az osztálytársamra a nyelvem?" jellegűek) akkor más felhasználók eléggé könnyen rád támadnak, hogy "ennyire nincs életed, hogy telehányod a gyakorit?" és hiába is értelmes a kérdés, ezen fognak rugózni, hogy miért tettél fel ennyi kérdést. Ez hátrány.
A kommentároknál dettó - ha túl sokszor tűnik fel a neved (esetleg naponta megválaszolsz 30 kérdést) akkor is össze-vissza támadnak, hogy Te lényegében a Gyakorin éled az életed és írhatsz akármit válasznak, csak a tény érdekli majd a többieket, hogy Te folyton jelen vagy a Gyakorin.
Az, hogy valaki vitatkozni áll le, azt nem értem annyira a kérdésed leírásában; Ha én írok egy kommentet és Pityuka reagál rá egy kommentben., hogy buta vagyok akkor nem állítja meg, ha tudja, hogy a felhasználóneve ki lesz írva a kommentjénél. Azt, hogy ugyanabból a fiókból ír még egy kommentet később amiben saját magával ért egyet "más felhasználóként" pedig feltűnő; elvégre nagy az egyetértést két azonos százalékű hasznos válaszokat adó kommentelő között.
Szóval én előnyt és hátrányt is látok abban, hogy kötelezően jelenjenek meg a felhasználónevek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!