Hány értékelőtől válik láthatóvá (publikussá) a válasz értékelése?
Két értékelés után jelenik meg, hogy „A válasz …%-ban hasznosnak tűnik.”
Az értéket súlyozott átlag számítással határozzák meg, az átlagot a kerekítési szabály szerint egész számra kerekítik.
A „hasznos” (zöld kéz) 100%, a „félig hasznos” (kék kéz) 50%, a „nem hasznos” (piros kéz) 0% értéket jelent. A súlytényező az értékelőknek az a százaléka, hogy milyen arányban értékelnek hasznosan válaszokat? (A GYK értelmezése szerint annál hasznosabb az értékelés, minél egybehangzóbb a többiekével.)
A megjelenő százalékérték, idővel, akkor is változhat, ha időközben nincs új értékelés. Ugyanis, éjjelente újraszámolják, és ha az értékelők értékelési százaléka úgy változott, hogy ez más értéket ad, akkor az új érték jelenik meg.
Viszont, az összesített százalékba már az is beszámít, ha csak egyetlen (nem látható) értékelés van.
Köszönöm a választ.
És ha egy adott témában, átlagosan egy kérdésben összesen kb. 15 ember pontoz, akkor elképzelhető ezek szerint egy 8-10 emberből álló kis csipet csapat mindenféle hátrány nélkül azonos értékelhet le vagy fel a témában kényük kedvük szerint függetlenül attól, hogy a választ amúgy jónak vagy rossznak tartják?
2 az nem hogy kevés, az semmi. De ha mégis, miért nem jelenik meg, hogy az adott értékelést hány ember adta?
Lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, de a legalább két értékelés, az a publikussá válás (láthatóság) feltétele. Az össz-százalék értékébe, egy kérdésre adott, egyetlen értékelés is beszámítódik. (Ugyanígy a pontokhoz is.) Az pedig kettőtől is kevesebb.
Én, nem tartom kevésnek. A GY.K. a valódi kérdések és válaszok értékeléséhez alkalmas értékelési rendszert dolgozott ki.
Alapvetően, ez, igazi kérdésre adott egy válasz. Esetleg két válasz, ha időben annyira egybeesnek, hogy a választ küldő nem láthatja a másik választ; vagy az első válasz kiegészítésre, javításra szorul. Például: adott esetre vonatkozó menetrendi kérdés, adott házi feladat példamegoldás, film tartalma alapján a címe, stb. De, politikai témában is vannak ilyenek. Például választás idején adott körzet jelöltjeinek-, az aktuális részvételi arány közlésének-, feldolgozottság mértékének-, eredményeknek, benyújtott és elbírált kifogásoknak elérhetőségei, helyei, stb.
Ezeknél, nemegyszer, csak a kérdező értékel, úgyhogy még a megjelentetés sem történik meg. Egyáltalán nem kevés a két értékelés után történő megjelentetés.
A GYIK-ben ezt írják ’Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek", mert ez nem elég konkrét, nem létezik rá helyes válasz!’. Mivel a GYIK-ben és nem a Szabályzatban van, inkább csak ajánlás. Nem törlik az ilyen kérdéseket, ilyen indoklással jelentési lehetőséget sem kínálnak. Ezek után mindenkinek saját döntése, hogy a figyelmeztetés ellenére, válaszol-e ilyen kérdésre, és vállalja-e azt, hogy válaszát neki nem tetsző módon értékelik. Ezt a felszólítást nem csak betű szerint kell érteni. A „Politika” kategóriában a „szerinte” beírásra több mint 178 oldalnyi, a „véleménye” beírásra több mint 115 oldalnyi, a „mit szólsz” beírására több mint 6 oldalnyi, a „mit szólná” beírására több mint 12 oldalnyi kérdés-lista adódik. A kérdés-kiegészítésben, nemegyszer, határozott vélemény is szerepel, indoklással. (Nem jegyeztem fel a kérdés számát, így nem tudom bemutatni, de volt olyan, hogy mindezek után még azt is megírta, hogy ha valaki ellenvéleményt ír, azt provokációnak tekinti és ilyen megjelöléssel jelenteni fogja a moderátoroknak.) Ezek valódi kérdések? És mire számít, aki ellentmond az eleve megírt álláspontnak? A kérdező eleve piros kezet fog nyomni.
Ez nem reprezentáció kérdése.
Többször olvastam már, itt is említésre került, hogy felhasználók csoportokba összeállva, egyformán értékelnek.
Nem találtam rá bizonyítékot.
Volt olyan kérdés, hogy a toplistákban, az azonos pontszámúak sorrendjét mi határozza meg? Akkor, egy hétig, naponta elmentettem a főoldali toplistát, és írtam egy kis elemző programot.
Ezt, az utóbbi néhány napban újra használtam.
Sem az akkori egy hétnyi, sem a mostani négynapnyi összesített toplistában nem találtam olyan három felhasználót sem (nemhogy 8-10-et), akiknek a 11 nap alatt, akárcsak bármelyik 3 napon együtt mozogtak volna az értékelésért kapott pontjai. (Nem pontosan egyező mértékben, hanem, legkevesebb 70%-os eltéréssel.)
Márpedig az 500-as lista elegendően nagynak mutatkozik.
Ha kategóriánként nézem, akkor, például ma, az 5 legnagyobb pontszámot igénylő kategória közül, sorrendben: 57, 49, 35, 27, 27 össz-pontszámmal a listára lehetett kerülni. (Ezek 30 nap alatt gyűjtött pontszámok, és össz-pontszámok, nem csak az értékelésért kapottak, és van olyan kategória is, ahol csak 392-es az 500-as lista, mert nincs több felhasználónak még 1 pontja sem.)
Tehát, ha valakik egyeztetve értékelnének – méghozzá egybehangzóan – akkor annak a pontszámokban látszódnia kéne. Ha csinálják, és ennyire jelentéktelen, akkor abszolút semmilyen befolyásuk nincs az értékelési rendszerre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!