Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy minél több...

Miért van az, hogy minél több választ adok annál kevesebb a százalékom?

Figyelt kérdés
Mikor regisztráltam 90%-ék fölött voltam és ahogy telik az idő kevesebb a százalékom.
2008. aug. 5. 15:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A hatodik válaszadónak nem kell azzal megsérteni,hogy leírod helyesen a kultúra szót.
2008. aug. 6. 12:23
 12/17 anonim ***** válasza:
38%
Ha ezzel megsértettelek, hogy helyesen írtam le a kultúra szót, akkor elnézést. A továbbiakban kulturának írom. Bár ez puncsozás.
2008. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ne sértegessük egymást hisz felnőtt emberek vagyunk!
2008. aug. 7. 08:01
 14/17 bumbi02 ***** válasza:

igazából sokan félreértik a pontozást... én többnyire politika témábna szoktam irogatni és h ha olyat irok ami a kérdésre tekintve hasznos, elég szépen kifejtem, tényadatokkal alátámasztom nem is eggyel, de vkinek nem tetszik puff kapom a minuszt... amig nem irogattam politikában 92%os voltam már csak 58%

szal a százalék nem mérv adó.. a százalék többnyire azt mutatja meg hogy mennyire mondod azt amit elvárnak....

tehát ha van egy kérdés hogy:...

Szerintetek jól tettem-e...

és azt irod h nagyon nem tetted jól ezér ezér és ezér... de közbe sokak szerint jól tette, akkor már alapból minuszt kapsz.. legalábbis skoan ienek.. hogy a saját álláspontjukhoz viszonyitják hogy a tied mien

2010. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ki a f***szt érdekelnek a százalékok? Elég unalmas élete lehet egy olyan embernek aki itt értékelget másokat, aztán pedig büszke magára, hogy jól lepontozta, mintha ez bárkit is úgy annyira érdekelne (már akinek van egy kis esze). Ahelyett, hogy érdemi vitába szállna azzal a véleménnyel, ami neki nem tetszik... itt a lehetőség, lehet konfrontálódni, aminek lehet pozitív vonzata is, ehelyett ő ezt az egyrészről sunyi, másrészről nevetséges, banális dolgot csinálja. Ez a százalékosdi amúgy is egy baromság. Sokan szerintem alapból nem nézik, elolvassák a válaszokat, azt kész. Tehát azt a funkciót nem tölti be, hogy valamilyen szinten üzenjen az olvasónak. Viszont ez a funkció meg echte baromság szerintem, mert mindig az aktuális szöveget kéne értelmezni, nem abból viszonyítani, hogy 'hát ő 80%-os, ő meg csak 50, akkor lehet inkább az előbbinek hiszek... már ami ilyen kérdés, mert csomó kérdés ugye nem ezen alapul, hanem véleményt kér ki, meg ilyenek. Tehát szerintem ezt az összesített százalékot, el kéne venni onnan, vagy legalábbis felesleges megjeleníteni. Én max. a profilomon lennék kíváncsi egy ilyen statisztikára, ott viszont esetleg bővebben is. Az adott kérdésre adott válaszod százalékának, tehát az első százaléknak viszont annyiból látok értelmet, hogy az alapján fel lehet mérni, hogy ez általánosan mennyire kedvelt/elfogadott, pártolt vélemény, amit ott megfogalmaztál.
2016. febr. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Amúgy mi az a puncsozás? :D
2016. febr. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egyébként megfigyeltem, hogy azoknak magas a százalékuk általában (most itt a seggnyalástól elszakadva, ami szerintem annyira nem jellemző), akik egy elég jó szaktudással rendelkeznek valamilyen témakörbe, és az azzal kapcsolatos kérdésekre adnak szakszerű válaszokat. De itt az olyan témakörökre kell gondolni, mint testépítés, matematika (pld. házi feladatok), számítástechnika, elektronikus eszközök. Ha valaki véleménykifejtős kérdésekre válaszol, akkor alapból alacsony lesz a százaléka, mert ott akik értékelnek, azok lepontoznak, ha nem értenek veled egyet. Az egyik legjellemzőbb ilyen játszótér, tényleg a politika. Továbbá, ahogyan a testépítés és hasonló témakörök kapcsán is felmerült, ugye ez a hideg, szakszerű attitűd az amit általában, csak fel pontoznak. Tehát én nekem amellett, hogy csak ilyen véleménykifejtős, állásfoglalós kérdésekre válaszolok, még nagyon érzelem dús, felfokozott, frontális kifejezésmódban teszem mindezt, ami sokaknak visszatetsző lehet, ellenben, a pártatlan, robotikus/gépies válaszokkal. Fontos még ide kapcsolódóan, hogy aki nem is az, hogy seggnyaló, csak nem konfrontálódik, hanem legfeljebb pozitívat ír, fontos, hogy nem feltétlen konstruktívat (!), hanem pozitív energiákkal dolgozik csupán, és nagyon mérsékelt, az-az aki senkinek se fog feltűnni, kitűnni, és legfeljebb néhány plusszal és esetleg egy-két troll néhanapján egy mínusszal ajándékozza meg, így tehát számára is megnyílik a 75+ %-os ajtó.


Kérdező, amúgy értem, hogy az a bajod, hogy segíteni próbálsz, ennek ellenére negatív visszajelzéseket kapsz vissza... de ez ne érdekeljen. Ha te neked a lelked úgy diktálja, hogy segíteni szeretnél, egy jó szándékú tanács, kritika, intelem formájában, akkor tedd azt, hidd el, attól, hogy a kérdező, vagy bárki duzzog, és nem ért egyet, és lepontoz... attól még eljut hozzájuk a vélemény, bejut az éterbe, és az olvasó tudatalattijába, így valamilyen hatást gyakorol rá, valamilyen nyomot hagy benne és ez a lényeg. Ha segíteni akarsz, akkor a legjobb tudásod szerint, a jó szándéktól vezérelve tedd azt, és akkor tiszta lehet a lelkiismereted, és tudhatod, hogy jól és jót cselekedtél. Az meg már mindegy, ki, hogy reagál erre a véleményre.


2008-08-05 21:06, 89%-os!


"Az, hogy esetleg egy-két emberke nem a válaszok hasznosságának megfelelően értékel, az még belefér a dologba (egyébként az ő pontszámuk ezáltal csökken)"


Ezt hogy érted, hogy az ő pontszámuk ezáltal csökken?

2016. febr. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!