Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy minél több...

Miért van az, hogy minél több választ adok annál kevesebb a százalékom?

Figyelt kérdés
Mikor regisztráltam 90%-ék fölött voltam és ahogy telik az idő kevesebb a százalékom.
2008. aug. 5. 15:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Azért, mert lepontoznak, ha jót irsz, ha nem. Nézd meg a megválaszoltjaid, és meglátod, hogy melyik hány százalékban tűnik hasznosnak.
2008. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
ne is törődj vele, nekem egy-egy jó kis vitát követően 1 nap alatt néha 10%-ot is zuhan... aztán lassan visszakaparom a következő vitáig...
2008. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
azt jelenti, hogy visszafogom magam, és egy darabig nem megyek bele vitákba...
2008. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a harmadik válaszadónak egy kis kulturát!
2008. aug. 5. 17:16
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Már bocsi. Nemértelek, a %-ra mész? nem arra, hogy segíthess valakinek? EZ neked a lényeg? Vannak itt parasztok, akik lepontoznak ÉS??????? azzol ha kevés a %-od még más tarthatja fontosnak a választ....
2008. aug. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

Helyesen: "kultúrát" kedves kérdező.

Milyen kultúrát? A picsa szó nem tetszik vagy a többi? Akkor legyen popsi, ha neked jobban tetszik. De ez az igazság. Itt választ adsz, vagy leírod a tapasztalataidat, esetleg véleményed és aztán értékelik, ahogyan értékelik. Egyébként sem annyira fontos a %. Csak, ha direkt arra mész, hogy sok legyen, mert neked fontos, akkor gondolom nyalnod kell. Ami lehet, hogy kulturáltnak tűnik, de igazából gusztustalan.

2008. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha a tudásod,tapasztalatod legjavából válaszolsz a kérdezőnek,jóindulattól vezérelve,az mindenképpen hasznos az értékeléstől függetlenűl.

Az igazságérzetedre hagyatkozzál ne a százalékarányra...

A valós válasz nem mindig az elutasitáson vagy az elfogadáson áll vagy bukik!

2008. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként ez egy természetes folyamat, én már sok értékelős rendszerben megfigyeltem ezt.

Pl. az imdb-n vagy a filmkatalóguson, ahol filmeket lehet osztályozni.

Ha egy filmre kevés osztályzat jött, akkor az még lehet maximális, de ahogy egyre több és több jön, és értékelnek azok is, akiknek nem annyira tetszett, valahogy a százalék mindig lefelé mozdul el. De aztán ha már elég számú osztályzat jött, akkor beáll egy szintre.

Szerintem ez itt is megfigyelhető. Amíg 3 választ adtál csak és azok normálisak voltak, lehetsz max. ponton.

Ahogy többet és többet, sokkal több szemlélettel megáldott emberke értékeli a válaszaidat és bizony lesz köztük olyan, akik szerint nem voltál elég alapos, vagy nem volt elég okos a válaszod.

Egyébként az is lehet, hogy a válaszaiddal van baj. Egy-egy odavetett mondat a kérdés kiírójának, vagy az ilyen válaszok, hogy "keress rá a google-be", vagy ha a válaszadókkal kezdesz csevegni, ahelyett, hogy válaszolnál, vagy ha leírod azt, amit előtted már leírtak, ezek bizony nem lesznek minden esetben hasznos válaszok. Próbálj minél tartalmasabb válaszokat írni, és akkor nem fog tovább romlani a százalékod.

Az, hogy esetleg egy-két emberke nem a válaszok hasznosságának megfelelően értékel, az még belefér a dologba (egyébként az ő pontszámuk ezáltal csökken), ha nagy totálban nézed a válaszaidat, akkor ez a szám azért tükrözni fogja, hogy mennyire hasznosak a válaszaid.

2008. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nem a %-ra megyek hanem az zavar ,hogy véleményem szerint probálok segíteni az illetőnek(nem vagyok egy mai pici lány)és ennek ellenére sajnos mindig kevesebb a %-om.A gondolkodási menetem biztos nem lesz tinis,mert két gyerekes anyuka vagyok és érettebb a felfogásom meg a hátam mögött van jó néhány év tapasztalat.Én szerintem nem magam vagyok így hanem nagyon sokan.
2008. aug. 6. 12:16
 10/17 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy nem az én műfajom a puncsozás(Úgye mennyivel szebb ez a kifejezés)!
2008. aug. 6. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!