Előfordult már a világtörténelem folyamán, hogy a gyakorin valakinek a %-a nőtt volna? Vagy törvényszerű, hogy mindig csak csökken?
12- pont ezt az ingadozást nem tapasztaltam- nekem lassan, de csak lefele megy, ezért is nem értem, és kérdeztem.
13-"állok elébe a lepontozásoknak" -na, persze én is... nem érdekel igazán a % csak ezt, hogy így csak lemegy ezt nem értettem, hogy van. Igaziból azért a többség szerintem azért ír ide, hogy segítsen a kérdezőnek, végül is ez a lényeg. Persze azután gyakorta elszabadulnak az indulatok, és csatatérré változik a szín, és szegény kérdezőről el is felejtkeznek:) Sokat ártanak a valódi problémákkal idejövőknek a kumuzók,provók,trollok, azokat gyorsan átugorni feladat, ne pazarolja el az időnket.
Mivel nagy arányban tapasztaltam az előző válaszokban is említett igazságtalan értékeléseket, ezért csak az értékelés szabályai, technikája érdekelnek.
Erről azonban semmit sem tartalmaz az oldal alján levő GYIK és Szabályzat.
Kitalálni viszont nagyon nehéz. Például itt, az eddigi 9 válaszból csak 1-nél jelent meg értékelési százalék. Miért?
Vélhetően kell bizonyos mennyiségű értékelés ahhoz, hogy egyáltalán megjelenjen érték. Azonban úgy tűnik, hogy ez nem egy konkrét darabszám.
És milyen feltételekkel és képlettel számítják egy válasz értékelését? Mennyi idő elteltével lehet még érvényesen értékelni? Miért van az, hogy már megjelent értékelésnél az értékelésem van, hogy lapfrissítés után azonnal változtat, van, hogy másnapra, van, hogy soha. (Természetesen arról írok, ha az értékelésem jelentősen eltér a már meglévő értéktől,például 21%-os állásnál zöld kéz, tehát kéne változtatnia.)
Nagyon sok megfigyelést végeztem, sok elemzést, számítást készítettem, de nem tudtam megfejteni. Minden feltételezésem megbukott.
Így aztán nehéz bármit is írni arról, hogy milyen okai vannak például a százalék-változásoknak.
Akkor lehetne valós indokokat feltételezni, ha ismernénk a működésének feltételeit, szabályait. Ezt azonban nem kötötték az orrunkra.
Nekem mostanában 51-52 között ingázik,de fel szeretném magam legalább 85%-ra.
Mikor regisztráltam egy féléve azután 44% volt,és azóta nőtt eddig.
#14
"Igaziból azért a többség szerintem azért ír ide, hogy segítsen a kérdezőnek"
Igen,de a probléma akkor kezdődik ha szubjektív véleményeket vár a kérdező.Például amikor olyan kérdéseket tesznek fel hogy "Tetszik e nektek a Judit név?" Ebben az esetben a válaszokat nem kéne pontozni,mivel szubjektív véleményen alapulnak,tehát valakinek tetszik,valakinek nem,ez nem hasznosság hanem ízlés kérdése
De ha olyan kérdést tesznek fel hogy "Milyen színű a fű" akkor érthető hogy lepontozzák azokat a válaszolókat akik azt írják hogy színtelen,mivel mindenki tudja hogy zöld színű.Objektív kérdéseknél kéne csak pontozni
#16 "Vélhetően kell bizonyos mennyiségű értékelés ahhoz, hogy egyáltalán megjelenjen érték. "
- igen, több pontozó után jelenik meg- itt pl részemről kivétel nélkül zöldkéz ment, de csak helyenként van pont.
#19 "objektív".. hát..szerintem nem is kéne egyáltalán pontozás-százalékolás, de hát ez így működik. Tetszik egy név: vannak pontozóbajnokok, akik itt edzenek ezeken a területeken:)
Azt hiszem, csak ennyi ez, és nem pedig, mint Karinthy humoreszkjében, "mély" pszichoanalitikus tudás jelentkezik az értékelésnél:
Karinthy /Az idegorvosnál
- Szeretem a sárga bablevest.
Barátom, aki az utóbbi időben Freud pszichoanalízisével foglalkozik, szúróan nézett rám.
- Miért mondod, hogy szereted a sárga bablevest?
- Mert szeretem - mondtam őszintén.
- Hm. Nem volt neked hatéves korodban egy kék hajú nővel viszonyod?
- Nem emlékszem. Miért?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!