Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek a szabályzat mely...

Szerintetek a szabályzat mely pontjaiba ütközik az alábbi kérdés?

Figyelt kérdés

Az agymosottakat hogy lehet "helyreállítani"?


Gondolok itt a fidesz hívőkre. Amikor tényeket kapnak (akár ezen az oldalon), akkor az rögtön kommunista vagy náci (bár az ritkább). Ha hvg-t, origot vagy indexet linkel valaki, akkor az kommunista, ha barikádot vagy kuruc.infót akkor náci. Ha nem ért velük egyet valaki, akkor az azonnal kommunista. Ha mégsem ezek a válaszok, akkor szándékosan csak egy kiragadott részletre válaszolnak, amiben igazuk lehet, de az egészben nem. Oké, hogy fáj az igazság, de hogy lehet rábírni ezeket hogy gondolkodjanak? (Vagy legalább fogják be a pofájukat...)

Nem vagyok se emeszpés se gyúrcsányista, se jobbikos, se elempés, de bármelyik közelebb áll hozzám mint a fidesz.



2013. jan. 27. 16:41
 1/3 2xSü ***** válasza:

„A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!”


A sértegetés és provokálás kategóriáját kimeríti. Gyakorlatilag minden Fidesz szavazót agymosottnak titulálsz, ami erősen általánosítás és sértés.


Tedd fel így a kérdést:


A Fidesz szavazókat hogyan lehet szembesíteni a valósággal?


A kérdés leírását is fogalmazd meg elfogulatlanság, sértegetés nélkül:


Amikor tényeket kapnak (akár ezen az oldalon) valakitől, az rögtön kommunista vagy náci (bár az ritkább). Ha hvg-t, origot vagy indexet linkel valaki, akkor az kommunista, ha barikádot vagy kuruc.infót akkor náci. Ha nem ért velük egyet valaki, akkor az azonnal kommunista. Ha mégsem ezek a válaszok, akkor szándékosan csak egy kiragadott részletre válaszolnak, amiben igazuk lehet, de az egészben szerintem nem. Hogy lehet rábírni őket, hogy általános jelzők helyett képesek legyünk tények és racionális gondolatok mentén higgadtan megtárgyalni a témát?


Ez már nem sért, objektíven, higgadtan, az illemszabályok megtartásával írja le a problémádat, és nem az „anyád az agymosott” reakciót váltja ki, amiből sem neked sem másnak nem lesz semmi haszna.

2013. jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:
(De amúgy a kérdés akkor igazán jó, ha nem tükrözi a te személyes politikai nézőpontodat, nem a te véleményedet fejti ki, hanem úgy általában indít el egy vitát. Bár jelen kérdésben ez nehezen érhető el, de el tudom képzelni a kérdés olyan jellegű megfogalmazását, aminél a kérdés kevésbé fordul át véleménynyilvánításba.)
2013. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért írtam hívőt szavazó helyett, hogy az elvakult felükről beszéljek... Bár ha végiggondolom, így is, úgy is lehet értelmezni. A személyes részt azért írtam bele, hogy aki csak ezt akarná leírni (bőven lett volna ilyen...), az hagyjon békén :)
2013. jan. 27. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!