Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért magázódnak egyesek a gyk-n?

Miért magázódnak egyesek a gyk-n?

Figyelt kérdés
A netes kommunikáció alapvetően tegező jellegű és a gyk azzal, hogy fórumszerűen használják, egy kifejezetten kötetlen, fiatalos párbeszédrendszerre épül. Nekem olyan troll dolog, amikor valaki belemagáz a válaszba/kérdésbe.
2011. jún. 7. 22:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem két eset van: az egyik legkézenfekvőbb, hogy idősebb a fórumtag és neki ez az elfogadott, a másik, hogy mindenképp negatív hozzászólása van és ezzel is az ő felsőbbrendűségét és intelligenciáját próbálja megvillantani. Figyeld csak meg, hogy magázva is éppolyan rosszul tud esni a bántás, mint tegezve.
2011. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tegezhetem vagy magázhatlak? :D
2011. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom,honnan vetted hogy A netes kommunikáció alapvetően tegező jellegű..Én erről nem tudtam.Volt hogy magáztam valakit neten keresztül,és nem azért,hogy lenézzem,vagy megalázzam az illetőt.

Számomra a magázás egyfajta tiszteletadás a másik felé..

Engem például sok helyen igenis irritál,hogy helyből letegeznek..Főleg amikor bemegyek egy üzletbe és odabilleg hozzám egy 17 éves," szióka! segíthetek vásárolni??" Nos amíg én megtisztelek valaki avval hogy magázódom addig el is várom..Szép dolog a magázódás.

2011. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mert nem őriztünk együtt libát. :-)
2011. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Engem az húz fel, amikor azért oltanak, mert nagybetűvel írok. Érdekes módon az én szememet nem szúrja ha valaki nagybetűvel ír, sokkal inkább az ha valaki úgy ír szöveget ha száz meg száz ejt, vagy ha ilyen idióta rövidítésket használ mint a ,,vok". Sőt, milyen értelmetlen, ha azt mondják a nagybetűs írás kiabálásnak minősül? Hol vagyunk, az óvódában? Ennyire kockák azért ne legyünk már!

A magázás nem mindig jelenti a felsőbbrendűség hitét, számomra tiszteletadást jelent a másik felé, ahogy azt előttem is írták.

2011. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A magázódás, ha egy ismeretlennek írsz levelet, mindenképpen elvárható, a mindennapi kommunikációban viszont inkább csak hátráltatni szokta a beszélgetést. Pl. ma bejött hozzám az egyik biztonsági őr, hogy kérdezzen valamit. Namost nem ő az egyetlen, van egypár, és mindig cserélődnek. Én a legtöbbet már ismerem, van akit tegezek, van akit magázok (ezt észben tartani is..), de a fiatalokat következetesen tegezni szoktam, mert én se vagyok túl öreg. Hát, ezért egy helóval fogadtam, de ő következetesen magázott, ezt észrevettem a második mondatnál. Onnantól én is visszaváltottam magázásra persze. Jó, de ennek mi értelme? Ráadásul ebben a szituban ÉN minden további nélkül megtehettem volna, hogy továbbra is tegezem amíg ő magáz, elvégre én állandó dolgozó vagyok ott, ő meg "csak" a biztonsági őr, akit azért fizetnek, hogy minket védjen. Mégis kellemetlen lett volna nekem is.


Angoloknál nincs ilyen, ott bárkihez odamehetsz az utcán azzal, hogy "excuse me, could you tell me.." aztán mégis egész jól megvannak. Nem kell agyalni, mikor bemész egy boltba, hogy most hogy szólítsd az eladót. Vagy ha eladó vagy, hogy hogy válaszolj...


A fórumozás meg tényleg más tészta, ennek külön szokásai vannak, amit netikettnek nevezünk (PL. HOGY NEM ÍRUNK CSUPA NAGYBETŰVEL, MERT AZ ORDÍTÁSNAK HAT :) ), az egyik ilyen szokás, hogy itt mindenkit letegezünk. Így alakult ki.

2011. jún. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, érdekes kérdés. Egyébként van akinek nehezére esik magázódni, idegen neki ez a beszédstílus és sokszor nem is tudja olyan jól kifejezni magát magázódva mint tegeződve. A másik, hogy viszonylag több fiatal netezik mint idős, ezért ők az egymás közt megszokott tegeződést folytatják itt is, ami szokássá válhatott. Aki meg nem ilyen "cyberművelt" (nem mintha ez műveltség lenne) annak ez ismeretlen lehet. Talán erre felé keresendő a válasz a kérdésedre/kérdésére :-)


22:55

Ez az msn szleng engem is kimondhatatlanul idegesít. Egy ilyen "vok-xd-pill" stílusú kérdésre adott kirohanásos válaszom miatt vonták meg az oldalról minden jogom. (írás, kérdés feltevés stb)

VISZONT AZ TUDTAD, HOGY CSUPA NAGYBETŰ NEM HOGY NEMZETKÖZILEG KIABÁLÁSNAK ÉRTENDŐ, HANEM MÉG SOKKAL NEHEZEBB IS OLVASNI ÉS KISZŰRNI A BETŰKET MERT SOKKAL JOBBAN ÖSSZEFOLYNAK MINT A KISBETŰK? NEHEZEBB OLVASNI IS, EZÁLTAL JOBBAN FÁRASZTJA A SZEMED ÉS JOGOSAN SZÓLNAK MEG ÉRTE!


CAPS LOCK:

[link]

2011. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. (csakazértis tegezve :P )

Én nem szeretek magázódni. Úgy vagyok vele, hogy a hivatali életben vagy a nagyon idős partnerrel való kommunikációhoz tartom valónak. Különösen akkor érzem trollkodásnak a magázódást, amikor pl itt a gyk-n egy kérdés alatt egész jó kis párbeszéd alakul ki a válaszolók (és a kérdező) között, tegezve, mert az esetek 99,99%-ában úgy zajlik, és akkor valaki jön és elkezd magázódni. Na attól agyf...-t kapok.

A NAGYBETŰS KIABÁLÁST én sem csípem, én spéci a nagybetűt KIMONDOTTAN KIEMELÉSRE szoktam szánni. Ez azért praktikus, mert pl. ide nem tudunk kövér vagy dőlt betűkkel írni. Ha az megmarad egy-két szó erejéig, akkor senki sem "vádol" kiabálással.

Nekem is nagy "kedvencem" az "ien vok h nm szerizem" ezt az írásmódot.

Bár a legjobban az "ly" helytelen alkalmazásától szoktam idegbajt kapni. A "muszály" "ijen" "megilyed" és társai. Brrr...

2011. jún. 8. 06:15
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát ha a szomszéd Józsibácsi felszabadul gyikre, akkor alap, hogy magázni fog :D
2011. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Itt van a szomszéd Józsibácsi:

http://www.youtube.com/watch?v=uofUAK__Jlc


:)

2011. jún. 9. 05:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!