Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért kell lepontozni egymást?

Miért kell lepontozni egymást?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy a gyereknevelésben, gondozásban van egyedül üdvözítő megoldás. Egy dolgot több szempontból is meg lehet közelíteni. Egyiknek ez válik be a másiknak meg más,akár egy családon belül is. Azok tudják ezt legjobban, akik már több gyereket nevelnek! Olvasgatom a kérdésekre adott válaszokat és furcsának tűnik az is, hogy sokszor az ugyanolyan értelmű válaszok egyike akár 100% is, míg a másikat meg lehúzzák. Ha valaki kérdez, az azért teszi, mert olyan helyzettel került szembe, amivel még nem találkozott. Lehet, hogy az egyik módszer, amit ajánlanak neki, nem fog bejönni náluk, akkor kipróbálhat egy másikat, amit más ajánl. De ha egy válasz nagyon alacson pontot kap, esetleg nem meri alkalmazni, pedig náluk esetleg beválhatna. Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de nem értem a dolgt.
2009. febr. 3. 08:35
1 2
 1/13 anonim válasza:
87%

Na nálam állandóan ez van.

Sokat ülök itt hogy tudjak segiteni annak aki kérdez, és ha valakinek nem tetszik bár igaz amit irok és hasznos is, egyből lepontoznak

Sokszor megfogadtam, hogy nem irok többet, de ha meglátok egy-egy tanácstalan anyukát, mindig sutba dobom a fogadalmam.

2009. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
83%
Szia! Ezt én se értem. Ez a pontozás is csak azért van hogy egyesek kiéljék magukat, na könnyű név nélkül bántani másokat! Én nem adok a pontozásra, ha kérdezek valamit, mindenkinek nyomok egy zöldet, mert értékelem az igyekezetét. És örülök ha minél sokszínűbb válaszokat kapok, mert így többféle dolgot ki tudok próbálni, hátha valamelyik beválik. Ettől függetlenül a válaszadóim lepontozzák egymást és ez nagyon zavar. Legyünk már tekintettel egymás véleményére!
2009. febr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
85%
Velem ugyanez a helyzet,most már a nevemet sem merem kiírni,mert észrevettem,hogy voltak,akik csak azért lehúztak,mert ÉN írtam,és nem voltam nekik szimpi,amikor be tudtak azonosítani.1,5 éve írogatok én is napi rendszerességgel,de egyszer eszembe nem jut használni a "kezecskéket" mert felesleges.Mindenki,mivel nem vagyunk orvosok,a legjobb tudása(egy-két b@rmot kivéve) írja a válaszokat,de lehet,hogy rosszul tudja,vagy a másik aki lepontozza,az tudja rosszul,így felesleges pontozni.A kérdezők pedig a kapott válaszokból majd eldöntik,mit gondolnak.A pontozás szerintem baromság,jó lenne ha eltörölnék!
2009. febr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Azt kell mondjam, hogy ritkán ugyan, de van, hogy lepontozok egy választ. Lehet, hogy ez most negatív és most én leszek lepontozva, de előfordul, hogy egy-egy válaszban hasznosságot nem sokat látok, de fanatizmust és tapasztalat nélküli berögzült elveket annál inkább...

Példa: feltettem régebben egy kérdést, ami arról szólt, hogy kilenc hete szültem, nem tudok szoptatni és fogamzásgátlót írattam. A tablettával kapcsolatos volt a kérdésem. Kaptam rá öt választ, amiből négy valóban a kérdésemre válaszolt, az egyik válaszban meg szó sem volt róla, hanem arról szólt nem kicsit erélyesen, hogy miért nem szoptatok, a babámnak ezzel mennyit ártok, miért nem akarok neki jót, különben is mindenki tud szoptatni. Nem finoman volt megfogalmazva, hanem elég bunk@n. Már elnézést, de ezt nem tudtam hasznosnak ítélni. Egyrészt, mert a kérdésemre választ nem kaptam, másrészt azért, mert nem tett jót a nagy nehezen rendbehozott önértékelésemnek, ami a szoptatási képtelenségem miatt volt heteken át a béka segge alatt. Merthogy hormonális okok miatt nem indult meg a tejem annak ellenére, hogy hét héten át zaklattam a gyermekemet az üres mellem szopásával, valamint napi öt órát fejtem összesen, ettem, ittam, beszedtem mindent, ami elérhető volt, sőt, két hétig orvoshoz jártam, hátha rendbe tudjuk szedni a hormonháztartásomat. Nem tudtuk, már élő halott voltam, a saját sebeim nyalogatásán és a fejésen, szoptatáson kívül másra nem volt energiám, idegbeteg voltam miatta és az egyébként nagyon türelmes és szeretni való férjemhez sem volt egy kedves szavam sem. Hét hét után beláttam, hogy ez nem fog menni, elfogadtam a helyzetet, rendbe szedtem magam, ismét kedves voltam a férjemmel, a babámra is több időm volt és végre élvezni tudtam az anyaságot, valamint le tudtam írni nyugodtan annál a kérdésnél, hogy nem tudok szoptatni, mégpedig anélkül, hogy közben szembe köpném magam. És erre xy névtelenül lebaszarint, valamint olyan kijelentésekkel dobálózik, mintha ő találta volna fel a spanyolviaszt. És ez csak egy példa, mert van még ilyen bőven.

Másik példa: azt sem tartom korrektnek, amikor valaki x termékre kijelenti, hogy az nem jó, pocsék, nehogy valaki használni merje, mert ő ugyan még nem próbálta, de az egyik ismerősének az ismerősétől azt hallotta, hogy az rossz. Szerintetek ez így jól van megfogalmazva és van mögötte tényleges segítség? Mert szerintem nem sok. Ha egyszerűen megírná, hogy rosszat hallott róla, az már rendben van. Ha azt írja, hogy próbálták és nekik rossz volt, az is rendben van. De kétes eredetű hallomásokból szerzett információt tényként beállítani szerintem nem kellene.

De szerencsére ezek a ritkább esetek.

2009. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem hülyeség ez a pontozósdi. Engem aztán nem érdekel, hogy másnak hogy tetszik a véleményem. Azért járok ide, hogy a tapasztalataimmal segítsem a bizonytalan anyukákat, hátha nála is beválik. A hülyék meg egyszerűen nem érdekelnek. Ennyi.
2009. febr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy látszik egyezik a véleményünk! Nagyon örültem, amikor megtaláltam véletlenül ezt az oldalt. Egy ideig csak olvasgattam, aztán elkezdtem írogatni is. Éppen azért mert már nem kezdő anyuka vagyok (négy gyereket nevelek)és szívesen osztom meg tapasztalataimat másokkal. Hátha akad, aki tudja hasznosítani... Kérdésem nem azokra irányult, akiket egyikőtök említett, hogy talán a válaszaki nem a témáról szólnak. Természetes, hogy ilyenkor a piros tenyér a jó pontozás. Bár én úgy érzem, hogy őket ez sem fogja visszatartani attól hogy blődségeket írogassanak. Nem tudom, nekik ennyi idejük van?
2009. febr. 3. 10:49
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Én is jártam így, nemrég regisztráltam ide, és teljesen jószándékúan próbáltam segíteni valakinek. (kismamás receptügy volt ha jól emlékszem) Később láttam, hogy lepontozták a válaszom, de a köv. választ adó 100%-os volt, pedig csak annyi történt, hogy ő másfajta módon készíti el azt az ételt. Nem értettem, és bennem is megfogalmazódott ez a kérdés már.
2009. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
ha szerinted hasznos a válaszod, mások szerint nem biztos, hogy hasznos. nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye. más a helyzet a szakmai jellegű kérdéseknél, ahol ez már nem állja meg a helyét, és ott is előfordul. ilyenek az emberek. még
2009. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a pontozás egyetlen haszna az (de nem szubjektív, hanem objektív esetekben) hogy tudja, mi az, ami többek szerint kapitális hüjjeség- és ne tegyem. Nem jut jobb példa eszembe, de ha megkérdezném, hogy olajfoltot mivel tisztítsak a kabátomból, és erre valaki azt írja, hogy tejjel, lehet, hogy 16 évesen kipróbálom a benzin, wanish helyett, stb...

Ha zt látom, hogy nullát kapott, nem próbálom ki.

Persze, van az úgy, hogy értelmes válaszok is kapnak hideget meleget... De neveket írni egy anonim oldalon minek? Pont az anonimitás itt a lényeg, számtalan egyéb fórum van, ahol a válaszolók átélhetik, hogy a nevükhöz remek észrevételek kapcsolódnak. Ez itt nem ilyen. Na, lepontoztok? :)

2009. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mondjátok! Itt mi az, ami egy-egy válaszban nem hasznos???? Én csak kíváncsiságból tettem fel ezt a kérdést, nem akartam senkit senkivel összeugrasztani...

Persze, természetes, hogy nem mindenkinek tetszik egyik-másik válasz, de azért még ki lehet próbálni, hátha bejön. Természetesen nem azokra gondolok, amik már első ránézésre is marhaságok!!!

2009. febr. 3. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!