Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Titeket nem idegesít, amikor...

Titeket nem idegesít, amikor felteszel egy kérdést, leírásban minden infót megadsz, aztán a válaszok csak visszakérdezések?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyet látok a kérdéseim alatt. Először magamat okoltam, hogy vajon én nem adtam meg elég infót a kérdéssel kapcsolatban? De mostmár kb. minden második kérdésnél ezt látom, szerintem ezek csak trollok.


Ti is észrevettétek ezt, vagy csak én kapom fel nagyon a vizet?


ma 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Miért kapod fel ezen a vizet?
ma 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem lehet, hogy minket meg az zavar, hogy értelmetlen spam kérdésekkel trollkodod tele az oldalt, csak hogy eggyel feljebb kerülj egy hülye ranglistán?
ma 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem mindig olyan kérdést írok ki, smi tényleges peobléma, vagy kíváncsi vagyok. Unalomból sosem szoktam kiírni kérdést. De ha téged 100 kérdés zavar, akkor mind a 100 kérdéshez odaírkálsz valamit? Miért nem görgetsz tovább, mintha ott se lenne?
ma 09:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan dolgot írnak/kérdeznek, amit konkrétan leírtál, akkor megértem, hogy idegesítő.


Viszont: sok kérdező nem mindig ír le mindent, csak amit ő éppen gondol és bizony vannak fontos részletek vagy önreflektáló kérdések, amik kifejezetten fontosak lehetnek adott témáknál.


Ugyanis a valóság az, hogy sok téma nem összefoglalható 100%-ban pár mondatban.

Értelmes ember pedig tudja ezt.


Emellett az, hogy felkapod a vizet az se normális. Lehet első sorban magadon és érzelmi világodon avagy annak kezelésén kellene elgondolkodnod.


Ugyanis, ha valaki pl nem tud szöveget értelmezni vagy el se olvasta irományod és leírja vagy kérdezi ugyanazt... Nos ez őt minősíti és rá kell hagyni.


Ha viszont belekérdez dolgokba, témába passzoló vagy a témát érintő dolgokba, akkor azon érdemes elgondolkodni az helyett, hogy instabil érzelmi tengerbe fújtod magad.


Ezutóbbi azt jelenti, hogy valami nincs rendben veled. Ennek pedig sok aspektusa húzódhat meg a háttérben.


Ha nekem valaki kérdést tesz fel és bármilyen formában a témához köthető énidő alatt átgondolom.

Ha nincs értelme, mert pl a kérdés konkrét témája nem érintvagy nincs jelen, mint tényező, akkor kizárom azt a szálat.

Ha viszont belegondolok s van benne valami, akkor tovább gondolom s akár megoldáshoz vezethet vagy csak annak egy részéhez az már nyert ügy.


Stb. Lehet ezt még boncolgatni.


Szóval, kérdező! Miért reagálsz úgy ahogy, ha valaki mer kérdezni?


Sok embernek az a problémája, főleg önismereti témákban, hogy csak egy aspektusból látja a világot és önmagát. Ahhoz, hogy az ember haladni tudjon az élet minden területén elengedhetetlenek a kérdések és több aspektusos gondolkodás.

S mivel erre sokan nem képesek. Nem tudják sokszor a legegyszerűbb kérdéseket se feltenni maguknak, de akár válaszolni sem... Nos erre van a kommunikáció (részben).



Pl valami hivatalos dolgot akarsz megigényelni.

Bemész, mondod mit akarsz s egy kérdéssel mész oda.

Az ügyintézés alatt visszakérdeznek, részletekkel tájékoztatnak. Akkor tudnak részletesen tájékoztatni, ha több mondent kérdeznek tőled a te kérésed/kérdésedet illetően.

Pl egy vállalkozás kezdése.


A "hogyan kezdjek vállalkozásba?" kérdés elég felszínes.

Sok féle van, sok féle adózási formával, papírozással stb.


Remélem ezen példán keresztül megérted, hogy miért is felesleges felkapnod a vizet gyermeklélek módon.


Ha pedig tényleg fontos számodra a téma, akkor kíváncsian ott maradsz és beszélgetsz róla pl azzal aki kérdezett.


Engem ha valami érdekel pl egyadott technika vagy alapanyag, ami komoly és összetett. Maradok, figyelek, kérdezek, ha kérdeznek válaszolok. Pl van-e vegyvédelmi felszerelésem stb. Igen van. Akkor okés és megy tovább a téma.

De ha olyan van, akkor felkeresek szakit offline-n és oda vissza kérdezünk, beszélgetünk pl gyakorlat közben.


Üdv a kommunikáció képes emberek között!


Miért nem görgetek tovább? Pl most?

Mert vannak dolgok mikben edukálni kell az embereket vagy/és mert szimplán segíteni akarok.


Ez a görgess tovább dumát értelmes ember szájából nem fogod hallani, mert az helyén tudja kezelni a pozitív és negatív eseteket is.

Javarészt könnyen sértődő, elolvadó cukorka lelkűek írják.

Ott viszont ismét csak azt tudom mondani, hogy érdemes önmagát rendbetennie az illetőnek.

ma 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ui: teljesen jogos kérdés az első kettő komment.


Csak nem fejtette ki annyira. Ő is rövidre fogta, ahogy a kérdező a kérdést.

ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!