Miért pont ilyen színűek az értékelő gombok (piros, zöld)?
Ja várj, mégis. Ugyanis ha lenyomod a gombot, akkor szó szerint kiírja a kérdés helyére hogy te melyik választ adtad, tehát a gomb mit jelent. Ha elsőre nem esik le, hogy az első gomb a pipával azt írja hogy "számodra hasznos ez a válasz", és abból a másik kettő vajon mi lehet, akkor legrosszabb esetben is egyszer kipróbálod mind a három gombot és tudni fogod.
(bocs a dupláért, de úgy éreztem a második válasz nyomatékosítaná, hogy miért alaptalan vagy értelmetlen a kérdés, annyira egyértelműsítve van többszörösen is a gombok használata.)
#5: -1, 0 vagy +1 aszerint, hogyan értékelődik majd ki éjfélkor.
"Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont."
↑ 6/ (14:05) Azt kérdeztem, hogy a kérdező hány pontot adott válaszomra, te pedig azt mutatod be, hogy ő hány pontot kapHAT az értékelésére. Ráadásul, azt támasztottad alá, amit a kérdező nem hasznosnak értékelt: pontot, naponta egyszer, éjjel, automatikusan a Gy. k. ad.
A kérdező nem adott pontot a válaszomra, nem pontozhatta, mert az, lehetetlen. Három lehetősége volt: hasznosnak jelölve 100%-osnak értékelhette volna, félig-meddig hasznosnak jelölve 49%-osnak értékelhette volna, nem hasznosnak jelölve: 0%-osnak értékelte.
A válaszokat százalékosan lehet értékelni, igaz, a jeleknél nincsenek megadva a százalékok, azok a válasznál megjelenő százalékértékre kattintva, számolással derülnek ki. (Százalékérték és nem pont az értékelés következménye.). Pont, a válaszoknál, csak írásjelként fordul elő.
Az, hogy a Gy. k.-n elterjedt a használók által végzett válaszértékelést pontozásnak nevezni, egy képzavaros szóhasználat. De ha valaki akár a Gy. k. kialakított rendszerének alkalmasságában kételkedik (vagy, gyakrabban, az értékelők értékelését bírálja), akkor illik megfelelő fogalmakat használnia.
↑ 8/ (16:49) „nem én kapok pontot, hanem te”.
Ha kellő értékelés lesz, akkor „is” lesz: következményként TE IS kapsz pontot az értékelésed és a kialakult érték összevetése alapján, és másodlagos következményként ÉN IS kapok pontot az értékelések alapján kialakult százalék (százalék, nem pont) alapján. Én, közvetlenül, a használók által végzett értékelések alapján (mivel azok adott százalékokat jelentenek) százalékértéket kapok. Piros körben, ha 0%-49% tartományba esik, és zöld körben, ha 50%-100% tartományba esik. Szó sincs pontról, amit pontozással adhatnátok. Pontot a Gy. k.-tól kapok, nem tőled, mert te (is) csak százalékot tudsz „adni” a válaszra; magadnak pedig semmit sem tudsz adni, következményként mégis kapsz pontot.
És a pont mennyiségét is rosszul tudod.
Te kaphatsz az értékelésed (ami százalék és nem pont) és a kialakult érték (ami százalék és nem pont) összevetése alapján -1, vagy +1 pontot. És előbbi esetben csökken, utóbbi esetben nő az értékelési százalékod.
Másodlagosan, (-5) – (+5 ) tartományban kaphatok pontot a válaszom mások által végzett százalékos értékelései, és a jogosultsági szintjük figyelembevételével beszámított értékelési százalékaik alapján történő súlyozott átlagú százalékszámítás alapján. És ha ez 0%-49% tartományba esik akkor csökken, ha 50%-100% tartományba esik, akkor nő a válaszadási százalékom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!