Miért olyan fontos hogy kinek hány pontja van az oldalon? Jár érte valami díj?
Sokszor találkoztam olyannal hogy valakit megvádoltak azzal hogy csak azért írt ki például egy kérdést mert pontot akart szerezni. De olyannal is találkoztam aki bevallottan le akarta pontoztatni magát ezért véletlenszerűen írogatott mindenféle provokatív dolgokat mások kérdéseihez (amivel akadályozta őket abban hogy választ kapjanak).
De ez miért jó? Miért ilyen lényeges ez?
Nyilván tudod a választ, hogy a pontokért nem jár díj.
A válaszokkal – és az egyetértő értékelésekkel – szemben, a jogosultsági szint
megállapításánál a pontokat nem veszi figyelembe a Gy.k.; tehát ez sem olyan, ami miatt számítana.
Az látszik, hogy vannak, akik számára fontos, mert a minél több pont szerzése érdekében a normális használattól lényegesen eltérő módon használják a Gy.k.-t, hogy minél több ponttal, minél előbb legyenek a toplistán.
Fel is bukkannak itt olyan kérdések, amelyekben a minél több pont szerzéséhez kérnek tanácsot. Volt már aki megkérdezte, hogy soknak számít-e adott számú kérdés? Amellett, hogy ez akkor sem lenne dicsőség, ha ő lenne a rekorder, hamar kiderült, hogy kisinas sem lehet ipari méretekben kérdezők mellett. Volt már aki megkérdezte, hogy mivel a 30 napos kategória toplistán több pontja van, mint egy tudományos kérdéseknél elismert válaszolónak, akkor ő okosabb-e? Aztán kiderült, hogy az illetővel szemben, aki válaszaiért kapta a pontokat, ő mások válaszainak nagyszámú értékelésével ért el sok pontot. (Ehhez pedig nem kell ész, egyszerű színre-szín: a már értékelt zöld körös választ hasznosnak, a piros köröst nem hasznosnak kell értékelni. Ha ezt nem a friss kérdéseknél teszi, akkor kockázat sincs, mert azok értékelése már nem változik.) Volt, aki csalódottsága miatt kérdezett itt, mert értékelésekből akart sok pontot szerezni, bevallása szerint jó ideje csinálta, mégse jutott sokra. Kiderült, hogy rosszul tudja az értékelésért járó pontozás mikéntjét, szépen ön-fenéken rúgta magát; még arra sem volt képes, hogy a használati útmutatóban, vagy bármelyik toplista alatt elolvassa, hogyan történik a pontosztás.
Persze, vannak eredményesek is.
Például, sok-sok éve fölényesen első az all-time toplistán olyan, aki pontszámának 99,526%-át mások válaszainak értékeléséből szerezte, és összességében kétszer annyi pontja van, mint a második helyezettnek. Ettől többet mond az, hogy értékelésből 774 128 pontja van. Ha 100% lenne az értékelési hasznossága, és a Gy.k. indulásától értékelne, akkor napi átlagban 141 kérdést kellett volna értékelnie. Ezt, kitartóan, 15 éven át. Ha rövidebb ideje csinálja, akkor magasabb napi átlag szükséges. És azt is figyelembe kell venni, hogy ha nem 100% az értékelési hasznossága, akkor akár sokkal több értékelést kellett végeznie. (Kis számokkal bemutatva: ha valaki 10 választ értékelt, és ebből 8-at hasznosan, akkor az értékelési százaléka 80%. Pontszámokat tekintve: a 8 hasznosan értékelésre 8 pontot kapott, a maradék 2 nem hasznosan értékelésre -2 pontot, azaz, összesen 6 pontot kapott. Visszafelé nézve: 6 pontja van, viszonylag magas, 80% az értékelési százaléka, és így a 6 pont eléréséhez 10 kérdést kellett értékelnie.) És vannak követői, az all-time toplistán. Hárman vannak, akiknek a teljes pontszámuk értékelésből van; közülük van, akinek 124 842 pontja van. Negyvenen vannak, akik összpontszámának több mint 95%-a értékelésből adódik. És nem kispályások, a „legszegényebbnek” is több mint 37-ezer pontja van ebből; de többen vannak 100-ezer pont fölött.
További rekorderek:
Van, akinek az all-time toplista szerint 11 371 kérdése van; akár többet is kiírhatott, ha van törölt kérdése is. (34 113 pontja van kérdésért; 1 kérdésért 3 pont jár; törölt kérdésért -3 pont.)
Vannak, akik szorgosan szavaznak. Ez kevésbé bőségtál; közel sincs minden kérdésnél szavazási lehetőség, és ez a lehetőség csak 2020. május 12-től van. Azért van, aki összeszorgoskodott belőle 2 139 pontot; további 5-en vannak ezer pont fölött.
Ez az a 3 pontszerzési lehetőség, ahol igencsak biztosra lehet menni; szavazásnál 100% a biztonság, bár annál a legszűkebb a kínálkozó lehetőség. Nyilván, hogy akik fontosnak tartják a pontszerzést, ezekben igyekeznek minél nagyobb mennyiségű pontot szerezni.
A 30 napos toplistán is van, aki értékelésből 21 653 pontot szerzett; a pontjai 96,368%-a adódik ebből. Ez napi átlagban több mint 721 értékelés; de csak akkor ilyen „kevés”, ha 100% a hasznosan értékeltek aránya.
És a 30 napos toplistán is van szorgosan szavazó; ennyi idő alatt 1 839 pontot gyűjtött ezzel, vagyis ennyi helyen szavazott.
Bizonyára fontos számukra a pont, ha ilyen szorgalommal gyűjtik úgy, hogy érdemi célokra (kérdésfeltevés, válaszadás) szinte nem, vagy egyáltalán nem használják a Gy.k.-t
"Nyilván tudod a választ, hogy a pontokért nem jár díj."
Itt ott annyira foglalkoznak vele mintha járna. :D
"Fel is bukkannak itt olyan kérdések, amelyekben a minél több pont szerzéséhez kérnek tanácsot."
Én ilyen kérdésekbe még nem futottam bele.
"Bizonyára fontos számukra a pont, ha ilyen szorgalommal gyűjtik úgy, hogy érdemi célokra (kérdésfeltevés, válaszadás) szinte nem, vagy egyáltalán nem használják a Gy.k.-t"
Arról nem is beszélve hogy vannak akik negatív rekordra törekednek valamiért.
De továbbra se tudom miért jó ez.
Ha véletlen ide téved valaki a fent említett emberek közül igazán leírhatná miért csinálja.
Bár mivel színre szín ezért nem fogja valószínűleg el olvasni ezt. :D
Ha így nézzük hogy színre szín akkor lehet hogy ez egy gagyi játék nekik a kikapcsolódáshoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!