Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Megtörténhet itt olyan, hogy...

Megtörténhet itt olyan, hogy nincs kint a nevem, de valaki mégis minden válaszomat felismeri?

Figyelt kérdés
2021. szept. 21. 21:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
20: Csak trollkodik. Szó szerint válaszol a kérdésre.
2021. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Oké. :)
2021. szept. 23. 19:43
 23/34 kriszpo ***** válasza:
37%

21: Miért lenne ez trollkodás? Kinőttem már rég abból a korból és amúgy sem volt rám korábban jellemző. Feltett egy kérdést: "Megtörténhet itt olyan..." Erre az a válasz, hogy: "Meg". Ez egy eldöntendő kérdés volt. (Ha "megvan" még nyelvtan óráról). Válaszolhattam volna úgyis, hogy: "Igen". Ja, hogy a kérdező bővebben kifejtett választ várt volna? Akkor a kérdést nem így kellett volna feltenni, hanem például úgy, hogy: "Hogy történhet meg, hogy nincs kint a nevem és a válaszokból mégis rájönnek, hogy én írtam őket?"

Feltételezem gyerekek, fiatalok vagytok még, ezért is a kioktatás. Majd meglátjátok később, hogy az életben elég sokszor szükségetek lesz a pontos megfogalmazásra.

Na, de hogy a kérdésre bővebben is válaszoljak (hogy nyugodtan tudjatok aludni éjszaka): Úgy történhet meg, hogy a válaszaidból a stílusodból tudnak következtetni arra, hogy több válasz ugyanattól a személytől származik.

2021. szept. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd rá, nála be van akadva a lemez, ami szerint ha valaki az eldöntendő kérdésre válaszol, az troll. Véletlenül sem a kérdező a hibás, aki nem képes megfogalmazni egy értelmes mondatot.
2021. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
32%

23: Azért trollkodás, mert az ember következetes lény.

Ha az utcán odamegy hozzád valaki, hogy "Ne haragudjon, az xy utcát/teret keresem!", akkor mit felelsz? Azt hogy "Nem haragszom, keresse!". Vagy ha munkahelyeden odamegy hozzád a főnököd, és megkérdi, hogy meg tudnál-e csinálni neki valamit, akkor azt feleled, hogy meg tudnád, de nem csinálod meg, mert azt nem tette hozzá, hogy szeretné is, hogy megcsináld, csak feltett egy eldöntentő kérdést? Akkor elég sűrűn váltogathatod a munkahelyeidet.

2021. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Harmadik mondatom végén kérdőjel.
2021. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
32%
24: Nem, az a troll, aki itt az oldalon direkt játsza a hülyét egy olyan kommunikációs formában, ami a mindennapi életben évezredek óta tökéletesen működik.
2021. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Jó, oké, mindkét álláspontban van igazság.
2021. szept. 24. 17:10
 29/34 kriszpo ***** válasza:

25: "Ne haragudjon, az xy utcát/teret keresem!" Válaszom: Nem haragszom, a sarkon forduljon jobbra és menjen még 100 métert. Ez NEM egy eldöntendő kérdés volt! Ez így hangzana eldöntendő kérdés formájában: "Jó napot! Tudja merre van az XY utca?"

"Vagy ha munkahelyeden odamegy hozzád a főnököd, és megkérdi, hogy meg tudnál-e csinálni neki valamit..." Válaszom: Meg. Mit kellene csinálni. Első rész eldöntendő, erre feleltem, utána visszakérdezek. Itt az eredeti kérdésben nem lehet (kell) vissza kérdezni.

Ezek rossz példák voltak. 40 éves vagyok, ez a 3. munkahelyem (OMSZ). Ráadásul a vezető-helyettes vagyok. Én nem tehetem meg, hogy nem vagyok pontos, főleg a beteg kikérdezésekor.

Ha már személyeskedünk. Le mered-e írni, hogy te valójában ki vagy? Arra is kíváncsi lennék, hogy mikor volt utoljára nyelvtan óra.

"Nem, az a troll, aki itt az oldalon direkt játsza a hülyét egy olyan kommunikációs formában, ami a mindennapi életben évezredek óta tökéletesen működik." A trollok pedig csak a mesében vannak (számomra). Van egy olyan mondás (ha ismerős): "Nem őriztünk együtt birkát" Én nem hülyéztelek le, te se tedd!

2021. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Na, hát én már kaptam meg válaszként, hogy -Jó, akkor keresse tovább 😂
2021. szept. 25. 09:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!