Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek is diktatórikus a...

Szerintetek is diktatórikus a Gyakorikérdések moderációs rendszere?

Figyelt kérdés
Alapból túl szigorú a szabályzatuk és kényük-kedvük szerint törölnek kérdéseket és válaszokat. Van más hasonló oldal a Fbn kívül?

2021. márc. 18. 15:42
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
57%
Mi keressünk Neked más alternatívát? Erre vagy Te és nem mi.
2021. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Bár előrébb egyiken se lettünk tőle de azért köszönöm a jószándékú segítőkész válaszodat.
2021. márc. 18. 17:12
 23/47 anonim ***** válasza:
45%
A #10-es válaszomra még nem kaptam választ.
2021. márc. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

A rasszizmuson kívül szerintem egyik sem sérti senki jogait szóval továbbra is értelmetlennek tartom a szabályzatok egy részét. Ráadásul szubjektívként is meg lehet ítélni ezeket, mint ahogy az én esetemben történt mivel nem egyértelmű.

Ez az amivel nem értek egyet, de úgy látszik hogy ezzel egyedül vagyok mivel a magyar társadalom nagyrésze még a szocializmus után 30 évvel is imád korlátok között élni.

2021. márc. 18. 17:31
 25/47 anonim ***** válasza:
57%

több kérdésem is törölték már xy videósokról, mert "sérthetik a 3. fél jogait", viszont érdekes módon egy rakás kérdés simán bent van róluk.


sztem maguk alatt vágják a fát, így is lejtmenetben az oldal, a reddit már alaposan lekörözte, és jön fel a magyar verzió is. ez a gyk-n meg 95%ban idióták vannak már csak.

2021. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Úgy látom a reddit még durvább mint ez.

[link]

2021. márc. 18. 20:59
 27/47 anonim ***** válasza:
81%

Nem mondanám kifejezetten diktatórikusnak, inkább csak ilyen "leszarom" stílusban megy a moderálás.

Van hogy el se olvassák a válaszokat, ha valahol vita kerekedik hanem törlik az egész log-ot.

Számtalanszor jártam már így, hogy a veszekedéssel együtt ment a vegyesbe az én válaszom is.

És itt olyan válaszról beszélek ami a kifejezetten a kérdésre irányult, nem a vitához kapcsolódott, és nem két sorból hanem 15-20-ból állt.

Szóval ilyenkor elgondolkozik ez ember, hogy van e értelme egy-egy főleg szakmai/műszaki kérdések alá érdemben válaszolni, ha a vitatkozó barmok válaszaival egy szinten mérik a normális válaszokat is.


Igaz a politikában régóta nem jártam már, de emlékszem mikor választások után Orbán k anyját és a fideszesek halálát nyugodtan lehetett emlegetni kérdésekben/válaszokban undorító, gyűlölködő stílusban.

Akár fél napokig is megmaradtak az ilyen tartalmak a kategóriában.

Bezzeg hogy ha valaki kiírt egy kritikus kérdést a baloldallal kapcsolatban, vagy Gyurcsányról mert írni valami negatívat azt jó eséllyel 1-2 percen belül törölték.

Akkor gondolkoztam el ezen, hogy ez vajon megrendelésre történhet(?), vagy egyszerűen csak egy baloldallal szimpatizáló moderátor önhatalmúlag tevékenykedett.

2021. márc. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Én is valahogy így értettem, nyilván nem szó szerint diktatúra, de néha arra emlékeztet ez az önkényes elbírálás. Nincsenek a helyzet magaslatán és kérésre se tudják megindokolni hogy pontosan mi volt a probléma a kérdéssel.
2021. márc. 19. 00:08
 29/47 anonim ***** válasza:

Sajnos a szabályzatban van olyan is, hogy bármi mást is törölhetnek, ha valami problémájuk támad vele.

Ez az igazi gumiszabály.

Nem használják túl sűrűn - de például akkor igen, ha valaki feldob egy olyan kényes kérdést, amit nem akarnak, hogy itt szerepeljen. Tehát nem az érdekeiket sérti, hanem egyszerűen túl kockázatos nekik az ilyen kérdés.

Ilyen volt például a felnőttek szoptatásának a témája (Ázsiában gyakori). Törölték az egész kérdést.


Ez részben az oldal filozófiája, részben pedig a moderátoroknak is nagy szabadsága van.

Volt itt például annyira mélyen vallásos moderátor, aki egy istenre adott válaszomban valami problémát vélt felfedezni, és 1 percen belül törölte. Nem gyalázkodás volt, azt nem szoktam, és azokat egyébként is hagyni szokták, ha nem nagyon durvák, hanem valami valós dolog, ami nem tetszett neki.

Nem tudom, hogy végül az üzemeltetőknek írtam erről, vagy csak kiírtam újból, jobban elmagyarázva, de azt már nem törölték.

Persze az első válaszom azt nem hozták vissza.

2021. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
52%

Ja!

Volt egy egy olyan, ahol leírtam egy olyat, hogy "minden buta hívő" ilyen meg ilyen.

Ebben meg azt csinálták, hogy kitörölték a "buta" szót belőle, és még egy figyelmeztetést is kaptam, hogy ugye tudom, miért.

Csakhogy így a válaszom abszolút hülyeség lett, és utána joggal pontozta le mindenki orrba-szájba.

Itt is kénytelen voltam kiírni, hogy igenis jól írtam elsőre, és ez természetesen nem vonatkozik az okos hívőkre.

No most azt megértem, ha ezt félreértették. Nyilván az lett volna a tiszta, ha ezt már elsőre is kiírom.

De azért az nem tetszik, hogy ha buta ateistákat vagy buta buddhistákat írtam volna, az gond nélkül ott marad (elég sok példa van rájuk, nem igazán törlik), sőt: már megírták nekem, hogy ez a véleményszabadság - míg így... szóval az biztos, hogy itt lejtős a pálya.

Egy bizonyos vallás, politikai nézet, népcsoport felé lejt eléggé erősen.


De ha ezt tudod, és kellő óvatossággal írsz, akkor minden rendben. Akkor csak lepontoznak, arról meg nem a cég tehet.

A trollokat, lepontozókat viszont igen ritkán törlik, többféle okból.

2021. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!